ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Пиринец
Татар

Регистриран: 14.12.2011
Re: Името, името и пак името!
    #3439999 - 15.06.2018 15:10 [Re: Гай Баньо]

Не знам, според мен е единствената възможност за стабилност и териториална цялост на Македония. Влизане в НАТО е най-важното действие, започването на преговори за ЕС е следващата стъпка, но НАТО е на първо място.

Имам чувството, че ако не се случи сега, резаците ще започнат брутално да клатят държавата и да не дава Господ, но Македония да стане бойно поле на терористи и конфликтна точка между Русия и Запада като Украйна, Сирия и прочие.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3440005 - 15.06.2018 16:47 [Re: Пиринец]

Не дърпай дявола за опашката. Теоретично е възможно, но ако турците решат да клатят Балканите, мисля си, че ще започнат от Босна и Косово по-скоро. Не, че може да им се вярва много, но засега се пишат уж приятели.
От друга страна има големи търкания между Гърция и Турция, точно за това малките балкански държави, като Гърция, Сърбия и България би трябвало да имат общ фронт срещу неоосманизма. За сега и за съжаление това все още е кауза пердута най-вече заради геополитическите битки на САЩ и Русия. Не мирясаха, ей!

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #3440010 - 15.06.2018 18:09 [Re: Бяло Конче]

Чуйте след 4:57!

Това ще да е северномакедонски език?!

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3440013 - 15.06.2018 18:44 [Re: Негатор]

Абсолютно 100% чист български език - Търновската норма.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Simulant
рекордьор

Регистриран: 31.03.2012
    #3440029 - 15.06.2018 22:22 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Питай ме след някой месец, че в момента съм напълно разочарован от реакциите в Македония, ето последствията от 12 години груевско промиване на мозъци. Включително и на интелигентни хора. Четат текста на договора и все криво го разбират, и не можеш да им го обясниш, не ти вярват. Все някаква скрита врътка виждат, която никъде не пише, обаче ти не разбираш или не умееш да я тълкуваш. И все една мантра си повтарят "в детайлите се крие дяволът". Без да разберат договора ще изпуснат възможността и няма да го гласуват.

А нещо да им идва на акъла, че алтернативата е едно "Груевистко" безвремие което им е до болка познато? С тази разлика, че този път на албанците ще им свърши търпението и наистина ще разделят Македония, защото на тях въобще не им се стои извън НАТО и ЕС и недай си боже в прегръдката на Путин.

--------------------
Не разбрав што сакав да кажам, ама се надевам вие да ме разберете.

Simulant
рекордьор

Регистриран: 31.03.2012
    #3440030 - 15.06.2018 22:24 [Re: Негатор]

Цитат:

Бих казал дека съвсем северноизточен.

--------------------
Не разбрав што сакав да кажам, ама се надевам вие да ме разберете.

Лаф моабет
бежанец с претенции

Регистриран: 26.01.2015
    #3440040 - 15.06.2018 23:53 [Re: Гай Баньо]

Договорът с Гърция е добър за македонците според мен.Език,нация - всичко си е признато без никакви уговорки.Отказ от античното гръцко наследство си е нещо естествено.Старите македонци са гръцко племе и са говорили на старогръцки.Това,че в Македония са учили нещо друго е отделен въпрос.Относно името...Северна Македония е добро.Много по-удачно от Илинденска.Това,че било предпоставка за териториални претенции към Пиринско е глупост на търкалета.По-скоро уставното им име Република Македония под което ги признахме съдържаше по-голям риск от претенции.И както се видя имаше такива.Относно негативните реакции в Македония съм много учуден.Само влизане в НАТО на този етап гарантира териториалната цялост на страната.Влизането в ЕС е много-много далеч.И накрая,евентуалния референдум.Дали ще е със задължителен или пожелателен характер е без значение.Важното е да мине.Албанците ще го подкрепят масово.А новият лидер на ВМРО едва ли ще тръгне да си прави политическо самоубийство особено ако страната вече е с покана за членство в НАТО.

Негатор
Античен вагабонтин

#3440084 - 16.06.2018 09:27 [Re: Негатор]

Цитат:

– Драги пријатели од Република Северна Македонија, како што се договоривме, време е да го оставиме назад тоа што не разделува и да гледаме напред со тоа што е заедничко, со соработка и со љубов – рекол Урсузидис со изразен дијалект кој, според некои од медиумите, потсетувал и на бугарскиот јазик

https://plusinfo.mk/грчки-пратеник-се-обрати-на-македонск/

Негатор
Античен вагабонтин

#3440090 - 16.06.2018 13:09 [Re: Негатор]

Има и скептични реалисти …

http://epicenter.bg/article/Bivshi-diplo...DEO-/156939/2/0

Негатор
Античен вагабонтин

#3440092 - 16.06.2018 13:34 [Re: Негатор]

Външно министерство не от вчера е източник на глупост и синоним на политически слугинаж. Те могат да склонят и Пиринския край да стане " Източна Северна Македония ", ако видят, че това допада на Вашингтон.

http://pogled.info/svetoven/balkani/iztochna-severna-makedoniya.95382

Брех - още една идея!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 46 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 6028

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.029 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.