ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Гай Баньо
комшията

Регистриран: 01.02.2011
От: Журче
Re: Името, името и пак името!
    #3438050 - 23.05.2018 14:51 [Re: Елби]

Цитат:

Ако толкова ни мразите, значи добре го криете. С жена ми ни гледаха като писани яйца навсякъде в Македония. Ако говорим за блогери и други бълвогери, все едно да си правиш изводите за българското обществено мнение от Ивайло Дичев, Божидар Димитров или някой пещерен русофилистик.

Чета коментари под разни новини и има доста български коментари, в които се подкрепя Гърция или поне се казва нещо от сорта "Гърция в случая работи и в наша полза". Такива ги има от доста време, но едва напоследък започнах да подозирам, че може би не са автентични коментари на обикновени хора. Относно омразата: Младите македонци и българи (имам предвид 18-22-годишните) и без това не четат и не се интересуват за нещо повече от телефоните си и селфитата, което в случая може би прави добра услуга в полза на взаимното опознаване или поне безразличие, защото се започва от нулата.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
admiralМодератор
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #3438051 - 23.05.2018 15:41 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Има стари изселници от времето на бивша Югославия, които днес представлява признато македонско малцинство, предимно във Войводина.

Точно тях имам предвид. Колко са?

--------------------
Komu Pán Boh, tomu všetci svätí.

Гай Баньо
комшията

Регистриран: 01.02.2011
От: Журче
    #3438052 - 23.05.2018 16:08 [Re: admiral]

Цитат:

Цитат:

Има стари изселници от времето на бивша Югославия, които днес представлява признато македонско малцинство, предимно във Войводина.

Точно тях имам предвид. Колко са?

Не знам, 10-20 хиляди, може би и повече.

Simulant
рекордьор

Регистриран: 31.03.2012
    #3438060 - 23.05.2018 20:46 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Цитат:

Ако толкова ни мразите, значи добре го криете. С жена ми ни гледаха като писани яйца навсякъде в Македония. Ако говорим за блогери и други бълвогери, все едно да си правиш изводите за българското обществено мнение от Ивайло Дичев, Божидар Димитров или някой пещерен русофилистик.

Чета коментари под разни новини и има доста български коментари, в които се подкрепя Гърция или поне се казва нещо от сорта "Гърция в случая работи и в наша полза". Такива ги има от доста време, но едва напоследък започнах да подозирам, че може би не са автентични коментари на обикновени хора. Относно омразата: Младите македонци и българи (имам предвид 18-22-годишните) и без това не четат и не се интересуват за нещо повече от телефоните си и селфитата, което в случая може би прави добра услуга в полза на взаимното опознаване или поне безразличие, защото се започва от нулата.

Напълни се с тролове по наш'те медии и болшинството са рубладжии. Едни от най-гнусните (и тъпи) са на dir.bg.

--------------------
Не разбрав што сакав да кажам, ама се надевам вие да ме разберете.

shturman
ентусиаст

Регистриран: 17.12.2007
    #3438064 - 23.05.2018 22:11 [Re: Бяло Конче]

Здравей Бяло Конче,
Гърците имат много убедителни основания за връзката си с античността.
Гърците нямат такива основания. Преди време, точно по ваша тема и по този въпрос цитирах Проф. д-р Гаврил Кацаров:- „Цар Филип II Македонски. История на Македония до 336 г. пр. Христа” София, август 1922 год., където автора коментира така наречените „убедителни основания” на гърците, както и представя мненията на известни специалисти в тази област.
Нашите югозападни съседи - на практика си нямат никакви докази за историята си(извън нашата), нито в античната, нито в средновековната и част до момента в който се отделят от нас българите - 1945г.
Нищо подобно. Тук дадох такива докази, но явно сте забравили. Всъщност, защо си мислите, че ако има някаква, макар и минимална връзка на днешните македонци с античните, то това ги прави по-малко „българи” от нас !?
Така, че от тях(македонците) зависи дали ще са реалисти или ще продължават да си съчиняват история с всичките последствия на това занимание.
Съчинители на история, на балканите – дал Господ, но тези от БАН нямат равни на себе си. Те не само, че водят хорото, но са и няколко обиколки напред.
Не виждам, какво толкова умуват за името при положение, че така или иначе Македония ще е част от новото им наименование.
За непредубедения наблюдател, все по-очевидно става, че проблема не е в името, а в това, че Македония ще влезе в ЕС и НАТО – което никак не се харесва на „външни и вътрешни доброжелатели”.
Поздрави,
Щурман
П.п.- Тъй като постинга ви който коментирам е отговор на @Лаф моабет , то под „убедителни основания за връзката си с античността” приемам, че имате предвид: - античната Македония.

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3438089 - 24.05.2018 08:06 [Re: shturman]

Фактически се прав, но политически - не.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Елби
lead bounder

Регистриран: 29.07.2013
От: ОЧЗ
    #3438117 - 24.05.2018 16:20 [Re: Гай Баньо]

Не познавам българи, които да подкрепят гърците срещу Македония,познавам обаче хора, които гледат на Македония, като на държава, която не трябва да продължи съществуването си.

mk_e_bg
старо куче
**

Регистриран: 08.07.2016
    #3438119 - 24.05.2018 16:21 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Цитат:

Разбира се че Гърция работи и в полза на България, въпреки че без да го желае.
Освен това Путин (и Лавров и т.н.), като съюзници единствено на Сърбия/сърбите (а не и на Гърция/гърците) доста добре си е казал мнението за Гърция като каза пред председателя на БЮРМ/Пеония/"Македония" че славянската писменост (глаголицата) е с произход в "македонските" земи. А онези земи нямат нищо общо с БЮРМ и македонистите/пеонците/западно-българите/"македонците" (забележете кавичките!) а само с Гърция и македонците (тоест македонските гърци). Освен това никой не използва глаголицата повече, но това е отделен въпрос.

Tanya.

Регистриран: 19.10.2008
    #3438120 - 24.05.2018 16:26 [Re: mk_e_bg]

Да запазим кирилицата.
И да се хвалим на нея.

Пиринец
Татар

Регистриран: 14.12.2011
    #3438121 - 24.05.2018 16:34 [Re: Гай Баньо]

Отношенията между Македония и Сърбия са идентични като тези между Русия и България. Има един слугинаш, който като го гледаш отстрани е отвратителен. Тук таме има някое правителство (сега на Заев), които следват друга политическа логика, но огромна част от населенията са промити с десетилетия, че Сърбия в случая с Македония и Русия в случая с България са им освободителки и вечни пазителки.

Сега гледам настоящия премиер Борисов, който е популист до мозъка на костите си, как с възобновяването на проекта АЕЦ Белене, изпълни всички точки в програмата на БСП. Но той не е русофил по убеждение, той просто вижда мнозинството българи, как гледат на Русия и по този начин и мнозинството Македонци към Сърбия. Това е причината да се притеснявам за правителството на Заев, защото е много крехко и може лесно да падне.

Да видим, Гърция няма нищо морално в спора, а колкото до българи пишещи, че подкрепят Гърция, или са тролове или са хора, които са били по македонски форуми и са се сблъскали с българофобията по форумите.

От моите впечатления за Македония, форумите изобщо не са показателни за реално отношение и ако се държиш възпитано и не ги поучаваш какви са и какво говорят, ставате първи приятели веднага.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 34 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 6028

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.