ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
rabbit_is_great
ветеран
**

Регистриран: 11.08.2016
Re: С какво най- се гордеете от живота си в щатите?
    #3439784 - 13.06.2018 16:40 [Re: Reks]

Не, че буржавейката ми е пръв приятел но аз му вярвам.
Един от шефовете ми, екзек ни събра преди 2-3 седмици, 10-15човека на заведение да излезнем и се бяхме събрали хора от всякъде - аз от България, индийки-ци, от мексико, имаше американци, всякакви.
И същия пич почна да разправя пред 15 човека как като с жена му отишли да си правят ин-витро само бели двойки виждал,
не искал да звучи расистично, но според него само белите двойки масово си правили инвитро, щото били по-образовани от другите раси.

Слушам го...слушам го, и си мисля на акъла, трябва много да израствам в стълбичката, щом такива профани има, не само, че такива неща не се говорят, а те са и пълна глупост дори....щото не са вярни и са напълно расиски изказвания.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: Pergamum, the satan's place
    #3439788 - 13.06.2018 17:02 [Re: burjavela]

Цитат:

Рецепционистката ни го каза това, а не човек от HR.

Демек потвърди се факта, че е било пълен булшит - повече няма какво да кажа по въпроса .

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: Pergamum, the satan's place
    #3439789 - 13.06.2018 17:04 [Re: rabbit_is_great]

Заек, нали знаеш че тук ти си другия голям булшитаджия .

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

burjavela
старо куче

Регистриран: 10.05.2015
От: Philadelphia, PA
    #3439834 - 14.06.2018 00:13 [Re: форумен читател]

Цитат:

Рецепционистката е елиминирала конкуренцията в зародиш(нейна и на колегите й)

Силно се съмнявам (беше лелка - хАмериканка, а не някоя бригадирка), но кой знае - може...

the_man
Royal

Регистриран: 07.03.2010
От: New Haven, CT
    #3439836 - 14.06.2018 01:14 [Re: Reks]

Цитат:

Тва е пълен булшит, щото е такова лиабилити да го каже някой, че си нямаш на идея. Или тия от хотела са били супер тъпи да изръсят такова нещо пред кандидат за работа и съответно пък ти е можело да го ползваш в твоя полза като им заявиш в лицето че дискриминират или откровено ни лъжеш за случката.

Рецепционистката го питала откъде са и му казала, че вече не наемат българи и нашия си скъсал апликейшъна?!

Да се чуди човек, рецепционистката ли извършва подбора? На апликейшъна ли някъде е имало въпрос каква националност си? Или просто на някой главата му е била завряна на тъмно.
Па и тогава го фанало срам, че е българин вместо да се засрами, че няква проста рецепционистка го е изпързаляла баламски. Сигурно го е разказвала като виц после - тия българите кви са кухи Ма обикновено човек губи като плямпа празни приказки, с който не трява и където не трява.

--------------------
Always remember you're unique, just like everyone else.

the_man
Royal

#3439837 - 14.06.2018 01:15 [Re: rabbit_is_great]

Цитат:

не искал да звучи расистично, но според него само белите двойки масово си правили инвитро, щото били по-образовани от другите раси.

Слушам го...слушам го, и си мисля на акъла, трябва много да израствам в стълбичката, щом такива профани има, не само, че такива неща не се говорят, а те са и пълна глупост дори....щото не са вярни и са напълно расиски изказвания.

Я обясни що е расистко това изказване?

--------------------

Kolar
почетен член
*

Регистриран: 31.10.2017
    #3439845 - 14.06.2018 03:11 [Re: Reks]

Цитат:

Цитат:

Рецепционистката ни го каза това, а не човек от HR.

Демек потвърди се факта, че е било пълен булшит - повече няма какво да кажа по въпроса .

Така е! Расизмът и голем и нема победа в Америката! И аз като отида да търся работа само като разберат че незнам английски и въобще не поглеждат дипломата по химия.

А сам я легализирал превел всичко да е ясно но расист да си видял да чете ? Нема!
А после бай ти Колар английски на страри години да учи,като дойде един кафев мексиканец и без английски го назначават да коси тревата.

Тя сигур американската трева само испански разбира.Нали ги гледам офис позицията е много заета ама ако дойде някоя млада полякиня позицията бързо се освобождава със полски.

fireice
овчар

Регистриран: 07.02.2017
    #3439988 - 15.06.2018 12:58 [Re: fireice]

Малко по темата- тази седмица пътувах из европата да наливам акъл на разни британски и холандски овчари и се гордея с това, че като разберат че съ,м българо- американски овчар (щото аз не крия) и независимо от българския синдром като им кажа "рипайте" и те само ме поглеждат и питат "колко високо"?

съвсем изтрезняло си мисля, че ако бях само роден овчар нямаше така да ме слушат независимо от големината на гегата която размахвам.

... та се гордея с това, че в америка постигнах овчарски статус дето се гледа с уважение дори в западна европа независимо от плебейските ми корени.

the_man
Royal

#3440190 - 18.06.2018 15:05 [Re: fireice]

Цитат:

съвсем изтрезняло си мисля, че ако бях само роден овчар нямаше така да ме слушат независимо от големината на гегата която размахвам.

Това сигурно е така, но има ли как да знаем?
Според мен(а и не само) уважението се печели най-вече с достоен характер, на второ място може би е солидната доза постижения(слава). Ако трябва да отгатвам, слушали са те заради теб самия предимно и най-вече. А това, че идваш от Америка е малко като дрехите - оказало е влияние със сигурност при посрещането, но надали е било определящо при изпращането.

--------------------

sineo4ka

Регистриран: 06.07.2009
От: Suburban
    #3440270 - 20.06.2018 03:27 [Re: fireice]

От една страна, всичко се заражда в главата ти и от там начина, по който се държиш отразява тази увереност и изисква уважението, което смяташ че ти дължат. От друга, опита тук и the exposure to the diverse environment, wealth of information/knowledge, access to advancement and the overall "can do" attitude не са за подценяване.

--------------------
'How we walk with the broken speaks louder than how we sit with the great' - Bill Bennot

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
2 регистрирани и 23 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3428

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.