ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: Pergamum, the satan's place
Re: Transferwise
    #3439880 - 14.06.2018 14:07 [Re: Травис]

Докторе, я пак прочети какво си нсписал - в Европа всичко ставало със съд, докато в Америка всичко ставало без съд и присъда .

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Травис
renegade

Регистриран: 29.04.2005
От: EU/NL
    #3439888 - 14.06.2018 15:06 [Re: Reks]

Ти прочети, аз ако не четях нямаш да съм доктор. В Европа не могат да ти вземат ПАСПОРТА без съд, в Щатите явно могат. Явно ИРС са над тия неща ...

--------------------
Написаното по-горе отразява единствено и само личното ми мнение. Всяко Ваше действие произтичащо от него, е изцяло на Ваша отговорност.

Independent
Alive
**

Регистриран: 21.07.2012
От: The Dark Side Of The Moon
    #3439891 - 14.06.2018 15:34 [Re: Травис]

Докторе, я обясни как ИРС ще ти вземе паспорта.
Ти съвсем се обърка. Уж там било по-хубаво, но за да си купиш къща трябвало да
си най-малко доктор, да играеш на борсата също, че и дълговете не можело
да се анулират като тук. За данъците пък да не говорим. Тази година ще ти вземат
само 50% от заплатата, другата 65.

--------------------
In God Only I Trust!

Drain The Swamp!

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #3439892 - 14.06.2018 16:12 [Re: Кукера©]

Цитат:

Как бе?!?

Безработицата е "най-ниска" от 20 години. Криза вече "няма", икономиката има "ръст" от 2016-та.

Само дето хората толкова са се стиснали и изнервили, че скоро очаквам да стане като в България, но доста по-зле.

Не искам да се меся в сладката ви приказка, но реших само да споделя. Бива да правите сравнение между Европа и Америка ( въпреки че и това е много трудно) но сравнение с България е просто неадекватно.
България си е... просто България. Идва със собствена идентичност и правила. Колоритна и неповторима. не е сравнима с никоя западна страна, ни Америка..или Австралия

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

Редактирано от venturer (14.06.2018 16:13)

rabbit_is_great
ветеран
**

Регистриран: 11.08.2016
    #3439896 - 14.06.2018 16:42 [Re: Травис]

Иван Вазов заедно с Яворов са ми любимите квартали на мен единия кажи речи в парка на свободата, а другия южния.

Иначе съгласявам се с теб за много неща, аз самия предричах 2016та, че между 2016та и 2020та ще има инфлация. 2020та ще почне даунтърна в икономиката за 2-3 години и така.
То това не, че всеки не го вижда ама.....да го спомена.

the_man
Royal

Регистриран: 07.03.2010
От: New Haven, CT
    #3439905 - 14.06.2018 17:57 [Re: Травис]

Цитат:

Ти прочети, аз ако не четях нямаш да съм доктор. В Европа не могат да ти вземат ПАСПОРТА без съд, в Щатите явно могат. Явно ИРС са над тия неща ...

Хахаха засмял се графа на развален фламандски

--------------------
Always remember you're unique, just like everyone else.

Кукера©
борец на капитализма

Регистриран: 21.05.2005
От: Шихагоу
    #3439932 - 14.06.2018 22:38 [Re: venturer]

Цитат:

България си е... просто България. Идва със собствена идентичност и правила. Колоритна и неповторима. не е сравнима с никоя западна страна, ни Америка..или Австралия

Като останат без пари, хората действат по един и същи начин, независимо къде се намират - Европа, Америка, Азия или Африка. Тук през депресията в края на 20-те години е било пълно с алкохолици и наркомани. Ал Капоне е действал активно. Даже сухия режим почва отедно предградие на Чикаго наречено Еванстън. На жените им писнало и местния женски клуб решава да вземе решение за "сух режим", малко след това сухия режим става закон в цялата страна.

Българският народ живее на прага на мизерията от 1989-та насам (близо 30 години вече). Ако американците нямаха пари да си плащат тока и парното до сега отдавна да са изперкали. Не, че има малко изперкали вече, но щеше да е повсеместно.

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #3439947 - 14.06.2018 23:47 [Re: Кукера©]

Там е интересното, че въпреки безпаричието хората в България не са изперкали.
Манталитета, културата и начина на живот са различни в България.

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: Pergamum, the satan's place
    #3439950 - 14.06.2018 23:51 [Re: venturer]

В момента харченето е на рекордни нива в щатите - току що излезнаха данните, че ритейл спендинга и този за храна през май са скочили двойно на това, което са очаквали икономистите. Безработицата наистина е на най-ниските нива от поне 20 г насам и е почти невъзможно вече да се наемат хора. Та идея си нямам Кукера от къде си черпи данните .

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

Кукера©
борец на капитализма

Регистриран: 21.05.2005
От: Шихагоу
    #3439951 - 15.06.2018 00:09 [Re: Reks]

А ти от къде черпиш данни?

Спендинга може и да е по-голям след като почти всички фирми затвориха по няколко стора. Отделно това, че спендинга е по-голям (чакаме данни) не значи, че си купуваш повече неща. Може да значи, че си купуваш по-малко неща за повече пари, тъй като цените са мин. 30% оторе в сравнение с последните 5 години, а в сравнение с последните 10 години са с над 50%, а за някои продукти дори над 100% отгоре.

Ако по това се определя спендинга - хаирлия да е!

Заредил съм 10 галона бензин за $20 през 2015та (щот свалиха петрола да цакат Путин). Вчера заредих 10 галона за $33 (защото върнаха реалната цена на петрола) - да, спендинга ми се е повишил.
Ако почна да ти изброявам и другите неща, които купувам, спендинга ми определено се е повишил за едни и същи неща повечето, от които са от първа необходимост.

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
2 регистрирани и 24 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 6640

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.03 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.