ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1
chakala01
новак

Регистриран: 10.01.2018
Въпросче
    #3440526 - 24.06.2018 23:51

А добър вечер.

Питането ми е просто информирах се от няколко коментара на хора от форума че ако кандидатстам за политическо убежище https://www.uscis.gov/humanitarian/refugees-asylum/asylum и дори да ми бъде отказано в процеса на бавене точене и т.н. ми се давал статут с право на работа докато съда естествено вземе решение.Сега въпроса ми е сериозен ако някой знае наистина дали е така нека да отговори дали е така или не .. ако е вярно възможно ли е с този статут-като ни легален ни нелегален да кандидатствам за държавна работа по специално Армията.

Мерси.

Редактирано от chakala01 (24.06.2018 23:52)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
Re: Въпросче
    #3440530 - 25.06.2018 00:38 [Re: chakala01]

Не те знам как мислиш да ги къдриш с това политическо убежище, но знам, че с "циганската" вълна се приключи още преди 2006, още висят дела от тогава на "репресираните" роднини.
Всъщност, след влизането в Европейският съюз е немислимо, защото нали това им е работата, да следят за човешките права.

Да речем, че се справиш с първа стъпка, другият камък е армията, даже не виждам LPR статус в документите за кандидатсване вече след Тръмовите промени.
Тази статия казва, че са върнали това условие https://www.armytimes.com/news/your-army...n-after-a-wait/ но в официалният сайт, не
https://www.goarmy.com/learn.html

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

chakala01
новак

#3440540 - 25.06.2018 09:50 [Re: gaiety]

Здрасти gaiety !

Всяка система си има слаби места.

Иначе коментарите които прочетох в форума са от 2018 година от няколко човека в една тема говореха за това че дори да ти бъде отказано убежище минава 1 година понеже са много делата и съдът се мотка.. после вече не те депортирали ами си с някакъв статус който ти давал право да работиш легално само дето трябва като криминалните да се подсписваш на определен период от време и те така.

Отностно армията ами предполагам че щом в официалният сайт не пише това изискване което ти казваш значи номера може да мине?

Редактирано от chakala01 (25.06.2018 09:53)

bobi_86
умерен оптимист

Регистриран: 07.10.2016
    #3440554 - 25.06.2018 16:28 [Re: chakala01]

Има няколко варианта за легално пребиваване в САЩ: учене, работа, брак, инвеститорска или т.н. "специална" виза. Все обстоятелства зависещи от човека, а не от късмета, както е при Лотария ЗК. Що се отнася до търсене на убежище, смятам че системата трудно може да бъде заблудена. Преди години е имало подобна възможност. С твърдения, че кандидата за убежище е бил репресиран въз основа на политически убеждения, сексуална ориентация, религиозна принадлежност. Но от както БГ е член на ЕС - този номер не минава. Още нещо, докато трае самата процедура, лицето няма право да работи, а съдебният процес може да се проточи дълго време.

gaiety
ZаплЕ$

#3440584 - 25.06.2018 21:36 [Re: chakala01]

Цитат:

Отностно армията ами предполагам че щом в официалният сайт не пише това изискване което ти казваш значи номера може да мине?

"Това" нещо е да си перманент резидент със зелена карта, официално не признават този статут от армията, защото Тръмп го махна, сега набират само американски граждани, така че не разбирам кое ще е бенефит за теб.
Ти нито зелена карта ще имаш, още по-малко гражданство, че да разчиташ на армията.

Точно сега не е момента да разчиташ на политическо убежище, казана ври и кипи, новини не четеш ли?!

--------------------

chakala01
новак

#3440639 - 26.06.2018 17:35 [Re: gaiety]

Сега,това за убежището видях в една тема някаква мед сестра българка, която имаше и тема в новините за нея как е останала след тур виза(поискала убежище), което и е било и отказано.. но пък била записала да учи през това време и работи в Ню Йорк в някаква болница.. и прочетох коментари по този случай от хора от форума които бяха написали че в периода на чакане ти давали право да работиш, за това пуснах и темата исках да разбера аджеба вярно ли е не е ли ..

gaiety за армията понеже прочетох това https://www.usa.gov/join-military

Non-citizens must speak, read, and write English fluently.
Non-citizens must currently live in the U.S.

Аз го разбирам че ако съм на територията на САЩ и отговорям на тези условия дори като non-citizen мога да се присъединя.

http://work.chron.com/join-us-army-not-us-citizen-11930.html

You are a political refugee.

Редактирано от chakala01 (26.06.2018 17:44)

gaiety
ZаплЕ$

#3440672 - 26.06.2018 22:21 [Re: chakala01]

Започвам да мисля, че се шегуваш, как и от двата линка пропусна най-важното, че кандидатите трябва да имат зелена карта?!
Както казах по-горе в официалният линк въобще не се споменават други освен гражданите, така че вадейки цитати от адвокатски сайтове и форуми отпреди решението на Тръмп, не може да ти даде актуално акуратно инфо.

Forces, an individual who is not a citizen must also have a green card (form I-551), currently live in the United States, and speak, read, and write English fluently.

Колегата ти обясни по-горе вариантите за идване легално в Сащ, пиши на военните, за да се убедиш лично и забравяй за тази идея, не работи както я мислиш.

--------------------

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 25 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1135

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.023 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.