ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Елби
lead bounder

Регистриран: 29.07.2013
От: ОЧЗ
Re: Честита Нова Държава, Северна Македония!!!
    #3441376 - 09.07.2018 09:13 [Re: mk_e_bg]

Освен масон е и рептил Заев. На кого е твърдял, че е български патриот само ти знаеш. Аз ако съм раждан и отрасъл в Р Македония, дори да знам, че съм 100% българин първо за нея ще милея, да не говорим ако съм на държавна служба.
Същото предпочитание към Македония е било присъщо на голяма част от дейците на БМОРК/ТМОРО/ВМОРО и както там още си спомнят дейците й, че се е казвала.

Докато има българи, които да твърдят, че по-добре да е сръбска или гръцка, ще имам едно наум, кого наричам предател.

--------------------
немам доказ, али тврдам

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
mk_e_bg
ентусиаст

Регистриран: 08.07.2016
    #3441377 - 09.07.2018 09:26 [Re: Елби]

Цитат:

Освен масон е и рептил Заев. На кого е твърдял, че е български патриот само ти знаеш. Аз ако съм раждан и отрасъл в Р Македония, дори да знам, че съм 100% българин първо за нея ще милея, да не говорим ако съм на държавна служба.
Същото предпочитание към Македония е било присъщо на голяма част от дейците на БМОРК/ТМОРО/ВМОРО и както там още си спомнят дейците й, че се е казвала.

Докато има българи, които да твърдят, че по-добре да е сръбска или гръцка, ще имам едно наум, кого наричам предател.

Той е твърдил това по времето на откриването статуя на Цар Самуил, по времето на тогавашното посещение в България когато е казал че българин и "македонец" е същото.
За това че е масон няма спор. В Давос са поканени само масони, обаче гръцкият премиер е и предател.

https://www.blitz.bg/obshtestvo/bozhidar...news523023.html

"Мислех, че няма да доживея деня, в който политически деец от Скопие ще каже, че българският и македонският народ са едно и също нещо."

Ристо НикоФски и Никола Димитров никак не са българи, а гърци. А и Божидар Димитров беше грък.
Такива тъмнокожи няма как да бъдат славяни, понеже българите са славяни а не иранци цигани. Освен това международният академичен консенсус е че прабългарите са били чуваши, хора от жълта порода, а не подобни на цигани и индийци индоевропейци.

Редактирано от mk_e_bg (09.07.2018 09:28)

Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #3441379 - 09.07.2018 12:19 [Re: mk_e_bg]

Цитат:

Освен това международният академичен консенсус е че прабългарите са били чуваши, хора от жълта порода

Кавга ли търсиш?

Simulant
рекордьор

Регистриран: 31.03.2012
    #3441380 - 09.07.2018 13:57 [Re: Негатор]

Цитат:

Цитат:

Освен това международният академичен консенсус е че прабългарите са били чуваши, хора от жълта порода

Кавга ли търсиш?

Май не се усеща, че не е на "антички" форум.

--------------------
Не разбрав што сакав да кажам, ама се надевам вие да ме разберете.

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3441381 - 09.07.2018 14:02 [Re: mk_e_bg]

Цитат:

Освен това международният академичен консенсус е че прабългарите са били чуваши, хора от жълта порода, а не подобни на цигани и индийци индоевропейци.

Няма такъв консенсус. Просто някои хора слагат каруцата пред Коня. Хайде отново да прочетем българската история в няколко изречения:
1.Стара Велика България е била в земите наречени Скития т.е. в земите на днешна Украйна, Южна Русия, та чак до Дунава, доколкото Малка Скития се покрива с Добруджа(но и да не е стигала, не е голяма беда, защото все пак е стигнала в един момент до Дунава )
2. Историята казва, че след смърта на каназ Кубрат - синовете му се разделят - най-възрастния остава и наследява бащината си държава, най-малкия основава Дунавска България, след това имаме Панонска България - тази в Унгария, една България в Италия и една на Керамисийското поле(Кубер) в Македония.
3. Волжска България е основана по същото това време от висши български сановници(възможно е един от тях да е бил син на Кубрат).
Или извода е, че не българите са чуваши, а чувашите са побългарени там.
Освен това може да видиш всички византийски хроники - например на Йоан Скилица, как там са изобразени българите. Изобразени са, като 100%-ови европеиди. А византийците не биха пропуснали да изтипосат дръпнатите очи, ако е имало такива.
П.П. Жалко, че дори много млади българи мислят, че старите българи са живели на Волга, или в Иран, или в Сибир, или в Афганистан при положение, че няма исторически факти в подкрепа на такива тези. Само защото гледат някакви евтини документални филмчета в които се търси старата Родина. Интересно защо гърците и румънците например не си търсят старата родина.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

admiralМодератор
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #3441383 - 09.07.2018 14:10 [Re: mk_e_bg]

Цитат:

Освен това международният академичен консенсус е че прабългарите са били чуваши, хора от жълта порода...

… което веднага личи като погледнем снимката на македонската скулпторка Валентина Стефановска авторка на някои от паметниците в Скопие.

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

Бяло Конче
раванлия

#3441389 - 09.07.2018 14:58 [Re: admiral]

Тази е куманка!

--------------------

admiralМодератор
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #3441391 - 09.07.2018 15:21 [Re: Бяло Конче]

Шът бе предавник!

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

shturman
почетен член

Регистриран: 17.12.2007
    #3441632 - 13.07.2018 23:01 [Re: Бяло Конче]

Здравей Бяло Конче,
Няма такъв консенсус. Просто някои хора слагат каруцата пред Коня. Хайде отново да прочетем българската история в няколко изречения:
Прав си. Няма такъв консенсус, колкото и да им се иска на някои приятели на България.
1.Стара Велика България е била в земите наречени Скития т.е. в земите на днешна Украйна, Южна Русия, та чак до Дунава, доколкото Малка Скития се покрива с Добруджа(но и да не е стигала, не е голяма беда, защото все пак е стигнала в един момент до Дунава )
Стара Велика България е измислица.
Няма индикирано в източниците подобно държавно формирование на посочения „адрес” от теофановия препис на „Хронографията”, пък била тя голяма; велика и т.н., тази история с легендарен характер говори за нещо съвсем друго. Георги Кедрин който е копист на Теофан, изобщо не споменава за нея.( ГИБИ IV стр. 213 )
2. Историята казва, че след смърта на каназ Кубрат - синовете му се разделят - най-възрастния остава и наследява бащината си държава, най-малкия основава Дунавска България, след това имаме Панонска България - тази в Унгария, една България в Италия и една на Керамисийското поле(Кубер) в Македония.
Каназ Кубрат !?
Къде е казано, че „най-малкият син” е основал Дунавска България!?
3. Волжска България е основана по същото това време от висши български сановници(възможно е един от тях да е бил син на Кубрат).
Какво разбираш под „висши български сановници”? Какви исторически сведения можеш да цитираш?
Или извода е, че не българите са чуваши, а чувашите са побългарени там.
Освен това може да видиш всички византийски хроники - например на Йоан Скилица, как там са изобразени българите. Изобразени са, като 100%-ови европеиди. А византийците не биха пропуснали да изтипосат дръпнатите очи, ако е имало такива.
Това е вярно, ако пропуснем определението „византийски”.
П.П. Жалко, че дори много млади българи мислят, че старите българи са живели на Волга, или в Иран, или в Сибир, или в Афганистан при положение, че няма исторически факти в подкрепа на такива тези. Само защото гледат някакви евтини документални филмчета в които се търси старата Родина. Интересно защо гърците и румънците например не си търсят старата родина.
Прав си. Жалко е наистина, но това е в резултат на казионната измислица наречена „Българска История” – упорито тиражирана от БАН. Хората се опитват да отстранят недъзите й, понякога и с недобри намерения.
Поздрави
Щурман
п.п.- Щели сме да учим македонските историчари, как се пише история !? Голямо надлъгване ще е и голям майтап ще падне, но поне ще видим кой лъже повече.

Редактирано от shturman (13.07.2018 23:32)

Бяло Конче
раванлия

#3441666 - 14.07.2018 06:07 [Re: shturman]

Някак си се опитвам да се съобразявам с официалната история! За това! Не винаги ми се отдава, но дори и с нея е по-добре, че все пак признава, че траките са доста важна съставна част при етногенезата на българския народ, че напоследък излязоха, едни люти историчари, които не знам по какви причини обявиха траките - най-големият народ на земята след индийците(според Херодот) и населявал не само Балканите, но и части от Мала Азия и Скития(днешна Украйна) за измрял.
Не ми се спори постоянно с всеки смятащ, че българите с тюрки или иранци смесени със славяни, макар че доволно съм го правил.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
2 регистрирани и 94 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3692

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.032 seconds in which 0.009 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.