ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Зелена карта

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)
Milano
твърдоглав чешит

Регистриран: 10.07.2005
От: The Sunshine State
Re: Проблем с получаване на зелената карта
    #3441590 - 12.07.2018 22:56 [Re: bobi_86]

Цитат:

Спокойно, дори да има промени за напред, както отбеляза колежката , ти си в заварено положение.

# Gaiety, предполагам доста народ ще гризне дръвцето, we'll see...

"Заварено положение" в момента е много неясно понятие. Примерно човек си мисли, че натурализираните граждани с американски паспорти са ок и никой не може да им отнеме завареното положение?! Not so fast, казва дядо Тръмп: уеб страница. Та представи си колко интересно може да стане за хора с някакъв си печат в паспорта.

--------------------
"А днес моят собствен наследник извършва геройски бели.
Не съм се изгубил безследно, щом той ме повтаря, нали?"
- Миряна Башева

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
vSk
новак

Регистриран: 05.05.2017
    #3441592 - 13.07.2018 00:37 [Re: Milano]

Стренсахте си ме... Значи независимо, че имам печат в Паспорта с визата, най-добре е да не излизам от страната докато не си взема картата...притеснява ме това,че може да отнеме прекалено дълго време.
Много е кофти това да страдаш заради някой който не си е свършил работата.

--------------------
kEep going...nEver give up...

grogyy
рекордьор

Регистриран: 01.11.2010
    #3441594 - 13.07.2018 03:13 [Re: Milano]

Госпожата историк удобно забравя, че съзнателната лъжа и прикриване на факти, за да получиш какъвто и да е било вид виза, а камо ли да стигнеш до натуралицация, винаги не се е приемала. И отнемането на гражданство, получено чрез натурализация, е факт много след Макарти и много преди Тръмпи да каже бау като активен политически участник.

edit: @vSk Съвсем различни причини. Нали не си лъгал като "дърт нееполиткоректно", за да минеш интервюто и да си получиш визата ? Не се шашкай.

Редактирано от grogyy (13.07.2018 03:17)

plain
Iland

Регистриран: 06.05.2008
От: 02467
    #3441600 - 13.07.2018 06:29 [Re: vSk]

Имиграционните служители знаят какво представлява печата и не могат да те спрат да влизаш или излизаш от страната докато важи визата само заради това, че нямаш физическата ЗК. Обаче не всеки селски шериф, банков служител на минимална надница или ЧР във фирма, където 99% от служителите са американци знае как да тълкува печата, та най-добре действай да си вземеш пластиката и не лежи на тая кълка, че визата важи една година.
Пример: Първото ми ИД беше издадено с валидност една година базирано на печата на визата. Ако бях изчакал още седмица-две да ми пристигне ЗК, срокът щеше да е друг.

winstonsmith100
член

Регистриран: 26.05.2017
    #3441653 - 14.07.2018 04:57 [Re: vSk]

Пълни глупости. На нас с мъжа ми ни одобриха за визи през май 2018, от един месец аз съм в Америка, а той вече три пъти излиза и влиза с визата в паспорта с печата, без пластиката. Просто такова е естеството на работата му и така се наложи. Пластиките на нас с детето дойдоха бързо, но неговата не дойде заради проблеми с отпечатъците. В понеделник е наново при имиграционните за отпечатъци и влиза за трети път само с визата с печата.

grogyy
рекордьор

Регистриран: 01.11.2010
    #3441669 - 14.07.2018 06:38 [Re: plain]

Ама това ни се е случвало и преди почти от двайсе-гОдин със зверенето в печата тук-там, нали? От друга страна, като си зная бг-администрацията, тази ми се ще да я нося на ръце. Добре, де, увлякох се .

"Новото" не вярвам да го прекарат като executive; а няма и кой да го гласува и приеме в този му вид, че да влезе в сила.

plain
Iland

#3441744 - 15.07.2018 00:28 [Re: grogyy]

Предполагам и преди 20 години е било така, ама нямам данни във файла за това време.
На оная в РБ поне й знаех чалъмите. Тук още се учим как да й натискам бутоните.

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #3441749 - 15.07.2018 01:01 [Re: winstonsmith100]

Цитат:

Пълни глупости.

Беги, беги, умирам като ги чета как си вадят проблеми от ръкавите, един да ги засили и вече драмата е пълна.

@Момче, казах ти не бързай, след 6 месеца ги настъпвай яко, засега само си чеши езика с тях по телефона, колкото да поддържаш огъня, даже и запитване по имейл направи има си секция с проблеми от този сорт.
Те ти го, пише си даже да чакаш 4 месеца https://egov.uscis.gov/e-request/displayNDCForm.do?entryPoint=init

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

vSk
новак

Регистриран: 05.05.2017
    #3441875 - 17.07.2018 02:44 [Re: gaiety]

Update по моят случай. След няколко дни разговори отново с USCIS и пост офисът, почучих окончателно становище от USCIS офицер, че картата ми е изгубета и трябва да попълня I-90 form. Въпроса има ли някой запознат с тази форма и има ли някъде дискотирано по тази тема да ме насочите, че не успях да намеря във форума. Офицерът каза, че можеби няма да плащам, защото не съм получил никога картата. Формата я намерих но има ли някъде разеснения как точно да я попълня ( на български ). На Английски намерих, но за някой от въпросите ми трябва разяснение. Благодаря

--------------------
kEep going...nEver give up...

plain
Iland

#3441876 - 17.07.2018 04:13 [Re: vSk]

https://www.google.com/search?source=hp&...100.WSuqryFshXE

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 15 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 881

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.