ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1
Sunshine86
неориентиран

Регистриран: 23.06.2016
И пак до "А, сега накъде.."
    #3435552 - 30.04.2018 07:28

Провет отново
При предното питане тук ни дадохте доста полезни съвети и реших пак да питам.
Накратно припомням историята ни (или направо линк към нея - http://forum.all.bg/showflat.php?Cat=0&a...&PHPSESSID= ).. Пристигам тук при любимия си през 2015 на J1 виза, която в последствие (2016 - 2017) смених на F1. Края на 2017 люмият ми, вече като мой съпруг, прави 5 години на зелената карта и пуска документите за гражданството, минава отпечатъци и следва голямото чакане за интервю, което е с вероятност да мине и в следващата година. Междувременно, моята студентска виза изтича през Август и тук ни започва голямото чудене как да постъпим, защото не ни се иска да оставам нелегално. Говорихме и с имиграционните и съвсем се отчаяхме.. според тях, ако подадем петиция сега при одобрение трябва да се прибера в България и там от консулството зависи колко бързо ще ми дадат имигрантска виза. Та, да ви питам според вас кой ще е най-безболезнения вариант?
1. Пускане на петицията и Form I- 485 ( Adjustment of Status) след интервюто или само петиция преди това? Дали така ще се наложи да се прибирам сама към Бг? .. но пък така, пак оставам извън статут, ако не е преди август...
2. Оставам си докато не мине интервюто и пуснем документи за мен?
3. Знаете ли някоя „вратичка“, която можем да използваме, да не ме карат да се прибирам, и да не се налага да остана нелегално...
Обмисляхме варианта за удължаване на F1 визата, но нямаме тази възможност. Надяваме се Американското гражданство на съпружето да дойде по -скорошно и тревогите ни да станат излишни, но е хубаво да знаем евентуално как да реагираме при по-дълго чакане.
Благодаря ви предварително!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ethanhunt
неориентиран

Регистриран: 08.08.2018
Re: И пак до "А, сега накъде.."
    #3443334 - 08.08.2018 02:08 [Re: Sunshine86]

След Ф1 мисля имаше опция за OPT.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 61 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1289

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.019 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.