ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Разни » Откачалки

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
Войнишки разкази и не само
    #3445168 - 30.08.2018 15:58

Тази тема е вдъхновена от войнишките разкази на господин Адмирала. Зачудих се как бих написал аз един войнишки разказ и дали бих могъл. Надали, но отчитайки, че форумът не е "Литература" или "Изящни словеса" ще се опитам. Освен това, ако някой друг иска - нека да заповяда.

Увод

В една гъста и тъмна гора, в едно отдалечено кътче на България, което беше малко известно, имаше казарма. Но не проста казарма, казарма, а КАЗАРМА.
Странно дивашко местенце с едно единствено предназначение - да се пречупи волята на човека, за да стане той войник.
В тази казарма миришеше на нещо странно. Направо си вонеше на немити крака, некъпани хора, мръсни дрехи, масло, бензин, керосин плюс аромата на дивата природа наоколо.
Хората там, ако можеха да бъдат наречени така изобщо, се държаха странно и неадекватно. Крещяха, биеха се, бягаха насам-натам, гледаха страшно или уплашено...
В тази среда беше пратено едно деветнайсетгодишно момче, което беше завършило Гимназия с пълен отличен, но за зла участ не беше от добро, според партийните изисквания на времето, семейство. Наричаха го Йогата.

Това, което видя Йогата в Казармата му напомни за пещерите в които живееха орките, описани от Толкин. А езикът на старите войници беше същия, като на орките: "Говорят варварска смесица от различни езици, като всичко изопачават по свой вкус, а говорът им е изпълнен с ругатни и грубости."
Първото нещо, което Йогата чу, беше "Яла та Изгякам един път уаааа!"

Следва Изложението! Ама друг път ще е.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия

Re: Войнишки разкази и не само
    #3445292 - 04.09.2018 15:57 [Re: Бяло Конче]

Тази тема няма да приключи ей, така - безславно. Следва грандиозно продължение. Моля затегнете коланите, сложете каските, предпазните очила и противогазите.
П.П.Следва...ама не се знае кога!

--------------------

admiral
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #3445294 - 04.09.2018 16:24 [Re: Бяло Конче]

то кат комунизма, бе, не се знаеше кога ще дойде...

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

Бяло Конче
раванлия

#3445304 - 04.09.2018 18:28 [Re: admiral]

И също така не беше ясно, кога ще си отиде!
Но все тая! Както е казал заекът - камилата е изгърбен кон, а конят пък е неизгърбена камила.

--------------------

Бяло Конче
раванлия

#3445387 - 05.09.2018 15:18 [Re: admiral]

И така дами и господа, затегнете здраво коланите на последната дупка, сложете ги на носачите им, закопчейте най-горното си телено копче, нахлупете си войнишкото кепе надолу към очите, за да не хванете синузит. Не приказвайте, движете се бързо, правете всичко, което ви се каже. Отговаряйте само с „Тъй вярно!” и се насладете на първият разказ достоен за перото на Виктор Юго. Разликата обаче е, че няма да ви губя цели дни за да изчетете няколко тома, а само минути от ценното ви време.

Йогата, Глухарят и Шопът или какво общо има Астралът с Казармата?
Краткият увод на този разказ е, че в Казармата всеки новобранец беше многократно пребиван с повод или без повод. Пребиван, защото пикнята му още мирише на бира, пребиван, защото се смее, пребиван защото има собствено мнение, пребиван защото подлага авторитета на старите войници, старшината или офицерите под съмнение или пребиван просто защото е новобранец, който трябва да бъде бит и унижаван по подразбиране. И за да не си мислите, че това са просто думи или пребиването се състои в удрянето по главата на заекът(младия войник) с миризлив втвърден чорап или с напарфюмирана офицерска носна кърпичка, то нека ви кажа, че в тази казарма си дослужваха стари дисципаджии(дисципът е войнишки затвор), които бяха осъдени за побой с тежки телесни повреди – удари с брадва, изваждане на чене, чупене на зъби, изнасилвания и т.н. Но да се върнем към готическата франкенщайновска, МериШелова атмосфера.
Йогата беше пребит още в първия ден на службата си. Веселият, жизнерадостен, изпълнен със светли мечти и надежди заек беше хванат от старото куче – Шопа и най-зверски пребит без да знае защо. Обидата беше голяма. Йогата ходеше и ревеше. Ревеше и ходеше. След това само ревеше без да ходи, защото стоеше. И това продължи, доката Йогата не срещна…кого…няма да повярвате…срещна самият себе си. Един друг Йога, който не беше пребит, движеше се бързо и нещо си се хилеше скритом.
Пребитият заек каза на двойника си, защото той срещна точно това – перфектния си двойник и какво общо имаше тук Астралът – няма да ви разказвам точно сега.
- Ти как се казваш?
- Викат ми Йогата?
- А ти?
- Мен ми викат Глухарят! И какво излиза, че са ме пребили заради теб, помислили са, че аз съм ти? Когато Шопът ме налагаше, викаше: „Ще ти дам да се разбереш ти новобранец мръсен. Ще ми станеш ей сега на пребита Йога”. Аз му викам „Ама аз не съм Йогата”, а той: „Ти кого ще лъжеш ве еййй, аз да не съм толкова заспал, че да не знам, кой си ти веее!” Всъщност ти защо така си хихикаш?
- Ами срещнах преди около половин час Шопа. Той започна да ме обижда и ми нареди да му донеса вода. Аз му донесох, а той я изля и пак ме прати за вода…и така няколко пъти, докато не му казах, че няма нужда да я излива, защото аз ще го направя вместо него и излях водата на….главата му и избягах и сега ми е смешно.
- А на мен ми е тъжно, каза Глухарят, защото Шопът ме срещна и ми вика: „Ти на къФ ссе прайш, ве, кого ще поливаш с вода, аааа…И кат ме почна с ени шутове и юмруци…Аз викам, че не съм виновен, но той си налага…
Крайййй!

--------------------

Бяло Конче
раванлия

#3445399 - 05.09.2018 16:35 [Re: Бяло Конче]

И докато бера едри зелки, ягоди и гъби ще финализирам първото войнишко разказче.
Шопът ходеше важно по плаца. Беше си разкопчал копчетата на войнишката куртката чак до пъпа, шапката беше свалена и затъкната в колана, който висеше надолу, отпуснат до краен предел и си тананикаше: "Дилмано, Дилберо, кога ще ти видя пиперо, Кога ще се уволня, ах как Уво-то страшно закъсня...", когато видя Йогата...а до него още един Йога.
"Хм! Днес виждам двойно" - помисли си шопът и отмина.

Бяло Конче
раванлия

#3445412 - 05.09.2018 18:22 [Re: Бяло Конче]

Войнишките разкази Дами и Господа продължават. Но само в дневно време, понеже през нощта ходя да вадя картофи!
П.П.Продължението следва на следващата дневна светлина!

--------------------

Grim

Регистриран: 13.04.2007
    #3445418 - 05.09.2018 18:58 [Re: Бяло Конче]

е стига се фрустрира така де, натъжаваш ме

я си викни там едни панирани морски дарове от португалия като мене, мноо вървят след половин бутилка водка

цък

Хуанита
couch potato

Регистриран: 08.12.2004
От: Центъра на Вселената
    #3445426 - 05.09.2018 19:52 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

понеже през нощта ходя да вадя картофи!

През нощта?! То да не излезе, че не си бяло, ами попово конче.

Ооо ...
~

Регистриран: 06.09.2006
От: София
    #3445481 - 06.09.2018 09:46 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

И също така не беше ясно, кога ще си отиде!
Но все тая! Както е казал заекът - камилата е изгърбен кон, а конят пък е неизгърбена камила.

Като свършим с внукът приказките на Киплинг, ще се прехвърлим тук.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  ГолЕмо Диване 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3371

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.