ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
rabbit_is_great
ветеран
**

Регистриран: 11.08.2016
Re: Пренасяне на кола от БГ до САЩ?
    #3446628 - 20.09.2018 18:13 [Re: fireice]

Няма ли да е по-добре от Мексико - Дъстъри, Пежа, Рена, тези модели дето ги спомена навярно и в Мексико ги има.
Ще излезе по евтино предполагам.
Доста често тук на юг виждаме някой и друг Дачия Дъстър, Пежо и т.н с мексикански регистрации, предполагам тези коли на север при вас са доста по-рядко.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Kolar
почетен член
*

Регистриран: 31.10.2017
    #3446661 - 21.09.2018 01:19 [Re: fireice]

Радвам се че правя добро впечатление сред младите ,но все пак искам да разбера каква е процедурата и в двете посоки при наемане на контейнер.И ако немога да го напълна как ще намеря втори човек да го споделя.

Травис
renegade

Регистриран: 29.04.2005
От: EU/NL
    #3446680 - 21.09.2018 10:16 [Re: Kolar]

Процедура САЩ/Окланд - Ротердам:

Намираш си фирма; има няколко по-големи; мога да ти препоръчам руската която ползвах аз. Правят ти оферта която включва

- Вземане на колата (ако не я докараш до склада им сам) - зависи от разстоянието но кажи го долар на миля. Разбира се можеш да си я докараш сам.
- Освобождаване от американска митница и хартии - под/около 100 кинта доколкото помня
- Товарене - 300-700$ според тежестта и размера - това няма как да спестиш защото е най-трудната работа. Колата се "опакова" в дървена рамка, ролва с контейнера с още поне 1, контейнера се балансира, мери описва етц етц етц Това НЕ Е товаренето на кораба, то е част от ...
- Оушън фрейт - колко по-скоро го искаш толкова по-скъпо е. Ако нямаш претенции до Ротердам е 36-60 дни от стигане в склада (не вярвай на обещания "2 седмици, 3 седмици" ако не си платил за "ърджънт" - Може и за 2 седмици да стане ако платиш. Цената е към 1500 за западния бряг, около 1000 за източния. Това включва разтоварване. Както виждаш това съвсем не е най-сложната част. Колте традиционно се вмирисват от лепилото в купето и добрите фирми слагат торби с абсорбатор, но ще минат няколко месеца - ако колата е нова - преди да спре да смърди.
- Застраховка през океана. Не е задължителна, към 150-300$. Иначе ако потъне/загуби контейнера се изплаща някакви стотинки на килограм.

Американската фирма беше до тук. В Ротердам ти се обажда/посреща агент който
-Приема колата от твое име
-Освобождава колата от митница
-Разтоварва (un-crate) до склада си
- 21% ДДС

3-те ми струваха 600 евро. Това не включва мита и т.н. Колата си пътува със щатските табели, и какво ще я правиш с тях в холандския склад си е твой проблем. Епопеята с регистрациата започва оттам. Фирмата обикновено ти дава 2 седмици да си вземеш колата, после започват да ти слагат такса гараж, 69 евро на ден.

--------------------
Написаното по-горе отразява единствено и само личното ми мнение. Всяко Ваше действие произтичащо от него, е изцяло на Ваша отговорност.

Страници: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)

Допълнителна информация
2 регистрирани и 30 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1447

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.022 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.