ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >> (покажи всички)
Абуто
Extremely Stable Genius

Регистриран: 25.09.2005
От: изтрезвителното
Re: България - екстра за живот
    #3448709 - 24.10.2018 06:25 [Re: the_man]

Цитат:

Нямаш нито един.

Кажи ми бългаското название на "Sockets and Ratchets" - ще го използвам в бъдеще.
Като си купиш ключовете за хилядарка ще ти покажа каквото искаш. Не мога да осъзная как до сега съм отвивал гайки "10" с китайски ключове от Харбор Фрейт. Сигурно щото гайките са китайски.
Продължавам да си мисля, че се блъскаш яко за поредното изхвърляне.

--------------------
λύκοι θα υπάρχουν
όσο θα υπάρχουν πρόβατα

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: Pergamum, the satan's place
    #3448711 - 24.10.2018 06:33 [Re: Абуто]

Коплекта ми ключове е крафтсман и от харбър фрейт имам една камара инструменти но като ключове съм купувал само торк ключове, брейкър бар и разни адаптери. Като сменях накладките на колата на сина преди няколко месеца почти всичкиадаптери и брейкър бара се изпочупиха. Накрая трябваше да ползвам големия торк ключ като брейкър бар. Та той оцеля ама колко е торк ключ вече е отделен въпрос . Та с две думи нещата от харбор фрейт не са кой знае с какво качество, но пък нещо от сорта на снап он никога няма да си купя, защото ще го ползвам веднъж годишно и си губи смисъла.

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

Кукера©
борец на капитализма

Регистриран: 21.05.2005
От: Шихагоу
    #3448715 - 24.10.2018 17:21 [Re: Абуто]

Цитат:

Кажи ми бългаското название на "Sockets and Ratchets" - ще го използвам в бъдеще.

socket - по принцип му казваме камък (иначе може и муфа, цокъл или гнездо, според Гуугле)

ratchet - тресчотка (той го е казал преди теб)

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

the_man
Royal

Регистриран: 07.03.2010
От: New Haven, CT
    #3448716 - 24.10.2018 18:17 [Re: Абуто]

Цитат:

https://www.praktiker.bg/bg//%D0%98%D0%B...%B8/c/P13010901

Заповядай, иначе си ползвай квото искаш, колега. Аз съм последния човек дето ше ти дава насоки.

Цитат:

Като си купиш ключовете за хилядарка ще ти покажа каквото искаш. Не мога да осъзная как до сега съм отвивал гайки "10" с китайски ключове от Харбор Фрейт. Сигурно щото гайките са китайски. Продължавам да си мисля, че се блъскаш яко за поредното изхвърляне.

Понеже сме фенове на Форд и двамата, на мен точно една фордяга ми изпочупи всички китайски ментаци, че и на някои от Тайванските им видя сметката. Та си викам, може Абуто да даде някъв линк за тия неговите нанометрични ключове, тъй от солидарност.

Колкото до мисълта ти за "поредното изхвърляне", само мога да ти кажа - не се подценявай чак толкова. Говорим си тука за разлика в цени, качество, мераци, заслужава ли си и т.н. Ако ти си видял някъде изхвърляне, повредата може да е в твоя телевизор

--------------------
Always remember you're unique, just like everyone else.

форумен читател
ентусиаст

Регистриран: 12.02.2018
    #3448722 - 24.10.2018 20:11 [Re: the_man]

Да се закачЪ за теб,нали си ми слабост от първия ми ден тук...
Пичове,к'во става чувството за хумор ли Ви напуска ???
Баце,ти оправи колата и ще купуваш инструменти за детето ли,като порастне да се учи?
Да се изкажа за " гидорета-та". Аз нали ВикаМ "Рекса винаги е прав",та:за домашна употреба си купих прво "Тона",чехско(чешко),гледах...гледах, бедничко.Тайничко от домашното змейче си купих най-известната тук китайска марка "Топ мастер".До сега само ласкави слова за това нещо...вложка 30 късо удължение,твърд върток,тръба почти метър,мойте 100 кила...отвива гайка на главина(за лагер или маншон на полуос),чува се пук,ма се отвива,това 2-3пъти,всичко още е здраво..."Тона-та"потъна в прах.

the_man
Royal

#3448723 - 24.10.2018 20:46 [Re: форумен читател]

Човек се учи докато е жив, колега не само докато е дете.

Новите не знам как са, но аз стара Гедоре тресчотка във БГ я ползвах за отвъртване на главини на Хонда, които се особено закучени. Та тресчотката 1/2”, метър и половина тръба и 100 кила (+/-) без никво пукане, съвсем мазно отвиваше болтове и гайки дето ударния ключ му тряваха 10 минути блъскане да ги раздвижи.

--------------------

sdimov
рекордьор

Регистриран: 18.04.2013
От: Wilmington,NC
    #3448724 - 24.10.2018 20:48 [Re: the_man]

Какви джакове ползвате?

форумен читател
ентусиаст

Регистриран: 12.02.2018
    #3448725 - 24.10.2018 21:05 [Re: the_man]

Писах,твърд върток,не тресчотка...
Това тресчотка не е ли руско?? Неподходящо за "американски форум"......
Тук,къф американски ветър задуха,май сабале ше палим първо резачката,после колата....по прогноза дават 100км/ч вятър

the_man
Royal

#3448726 - 24.10.2018 21:10 [Re: sdimov]

Аз ползвам Дураласт 3т, щото беше единствения който намерих с вложка, която му вдига рейнджа с 2-3 инча. След това слагам и трупчета и железните подпори. Откак на колежката й загина близък от затискане под Ф150, майтап с подпорите не си праим.

--------------------

the_man
Royal

#3448727 - 24.10.2018 21:14 [Re: форумен читател]

Видях кво си писал тия същите гайки дет тресчотката ги развърташе, правеха въртоците на свинска опашка. Или ако беха малко по-сериозни въртоци, просто си оставяха квадратите във вложката.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 11 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 12281

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.