ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
rabbit_is_great
millionaire
**

Регистриран: 11.08.2016
Re: България - екстра за живот
    #3447096 - 29.09.2018 09:30 [Re: Independent]

Цитат:

Recently, while I was working in the flower beds in the front yard, my neighbors stopped to chat as they returned home from walking their dog. During our friendly conversation, I asked their 12-year-old daughter what she wanted to be when she grows up. She said she wanted to be President someday. Both of her parents - liberal Democrats - were standing there, so I asked her, "If you were President what would be the first thing you would do?" She replied, "I'd give food and houses to all the homeless people." Her parents beamed with pride! "Wow...what a worthy goal!" I said. "But you don't have to wait until you're President to do that!" I told her. "What do you mean?" she replied. So, I told her, "You can come over to my house and mow the lawn, pull weeds, and trim my hedge, and I'll pay you $50. Then you can go over to the grocery store where the homeless guy hangs out, and you can give him the $50 to use toward food and a new house." She thought that over for a few seconds, then she looked me straight in the eye and asked, "Why doesn't the homeless guy come over and do the work, and you can just pay him the $50?" I said, "Welcome to the Republican Party." Her parents aren't speaking to me...I like it that way no time wasted...!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Травис
renegade

Регистриран: 29.04.2005
От: EU/NL
    #3447200 - 01.10.2018 11:55 [Re: Independent]

Цитат:

Що не провериш в гугъл за недостига на медицински персонал в
България да видим какво ще излезне?

Защото нямам нужда да проверявам в гугъл нещо от което живея на 2.5 часа път и 20 евро цена. Мисля че го виждам и познавам по-добре от гугъл. Нямам повече какво да ти кажа - "не можеш да обясниш нещо на някой който няма изгода да го разбере"

--------------------
Написаното по-горе отразява единствено и само личното ми мнение. Всяко Ваше действие произтичащо от него, е изцяло на Ваша отговорност.

sdimov
рекордьор

Регистриран: 18.04.2013
От: Wilmington,NC
    #3447229 - 01.10.2018 17:55 [Re: Independent]

Навалицата от хора ходи, там където има икномически смисъл, а не където им харесва. Като поживееш малко на море особено в Несебър, ела пак да си говорим.

rabbit_is_great
millionaire
**

#3447255 - 01.10.2018 23:30 [Re: sdimov]

Искаш да кажеш, че на абсолютно всички хора 100процента от хората трябва да им харесва Несебър за целогодишно живеене.
Тук ударението е на целогодишно. Защото едно е да живееш някъде където редовно зимата си е около и под 0лата при това на морето.
Друго е да живееш в южните части на Гърция или Калифорния където температурата е 20тина градуса до морето.

Тук независимия правилно сравни с Аляска, това, че има хора които ги кефи да ги брули северен вятър на морето при 0 и минусови температури, това не значи, че на всички хора им харесва това.

the_man
Royal

Регистриран: 07.03.2010
От: New Haven, CT
    #3447258 - 01.10.2018 23:46 [Re: rabbit_is_great]

Народа в Аляска не седи там, щото обичат да им е студено и да ги вали дъжд секи ден. Седи там, въпреки времето.

--------------------
Always remember you're unique, just like everyone else.

rabbit_is_great
millionaire
**

#3447259 - 01.10.2018 23:53 [Re: the_man]

Съгласен, но аз си мисля, че тук си говорим за пенсиониране.
Интересно дали има много пенсионери в Аляска.
Знам, че има много по-Флорида ама.....за Аляска незнам.

the_man
Royal

Регистриран: 07.03.2010
От: New Haven, CT
    #3447260 - 02.10.2018 00:28 [Re: rabbit_is_great]

Има, тези които по принцип са отишли там щото не им се живее покрай много хора. Обикновено са калифорнийци. Повеччето бягащи пенсии отиват в Аризона.

--------------------
Always remember you're unique, just like everyone else.

sdimov
рекордьор

Регистриран: 18.04.2013
От: Wilmington,NC
    #3447349 - 02.10.2018 20:30 [Re: rabbit_is_great]

Искам да кажа, че съм живял там целогодишно, не 1-2 години и климата а супер дори и през зимата. Докато дипендънта не е стъпвал там (или са били туряги за седмица-две със семейството), но дава мнение.

Но много ми е странно как не харесваш/харесваш нещо ей така от четене в интернет.

rabbit_is_great
millionaire
**

#3447418 - 03.10.2018 15:57 [Re: sdimov]

Ами ето съгласявам се, има хора на които българското черноморие им е приятно за целогодишен живот.
Съгласи се, обаче че има и хора на които българското черноморие не им е толкова приятно за целогодишен живот поради северния вятър и доста чести отрицателни температури зимата, сравнение с Аляска естествено това зимно време си е направо рай, но сравнение с централната част на гръцкото крайбрежие, или островите по Гръцко където редовно зимата си е 15-20градуса не е толкова добре за някои българското черноморие. Същото може да се каже за Калифорния, Флорида и т.н не само Гърция.

Maneva
новак

Регистриран: 28.02.2018
От: Plovdiv
    #3447443 - 03.10.2018 23:05 [Re: rabbit_is_great]

Пъпа ти е хвърлен в тази Гърция на теб, ужас!!!! Нищо лично, но защо срвнението е с Гърция???
Не си гледал новини тази година май, какво се случва в гръцко?!..

--------------------
В живота няма такова нещо, като рано или късно... Всичко се случва точно когато трябва!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
2 регистрирани и 16 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 8289

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.023 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.