ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » История

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
mk_e_bg
пристрастен

Регистриран: 08.07.2016
Славяни ли са българите?
    #3447547 - 05.10.2018 07:09

http://kostadin.eu/2018/05/24/славяни-ли-са-българите/

Тук руският агент и "историк" български е прав. Българите са славяни обаче твърде малко приличат на чехи и поляци поради смесите с други повече или по-малко тъмнокожи, тъмнокоси, тъмноочи народности. Аз лично предполагам че гърците като православни христяни и бивши "владетели" на българите (не само религиозно а и държавно-териториално) са се смесили най-много с българите. Смесът с пра-българи почти няма. Показателно е това че през средновековието българите имаха единствено славянско самоопределение, както много добре го доказва този български "историк". Само че той пропуска да говори за това че, след османското завоевание на България и Византия имаше голям смес от българи с гърци, чийто резултат са българи които изглеждат като гърци а той самия е един от тях.
В интерес на истината обаче и сърбите не приличат кой знае колко с чехите и поляците: високи като тях са обаче с много по-голям процент на хора с тъмна кожа/коса/очи. Това обаче не ги спира да се гордеят със славянщината си защото културно, езиково и т.н. и те са славяни, а и българите.
Разбира се че и "македонците" като българи са славяни, може би по-славянски от източните българи обаче това не означава че са сърби, те просто са малко по-славянски от българите в България. Има ограничен смес със сърби, особено след 1912 г. който обаче, долкото е славянско, означава само че "етническите македонци" са по-славянски от българите а не че те били сърби. Няма типично-сръбски гени (славянски или не-).
И чехите най-вероятно са малко по-славянски от словаците поради смеса на последните с унгарци и цигани но това не означава че чехите и словаците не говорят един и същ език (в 2 разновидности). Те могат да се разберат помежду си когато чехите говорят на чешки и словаците на словашки, точно както българите с "македонците".
Политкоректността обаче повелява да се каже че чешки език е различен от словашкия.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
Re: Славяни ли са българите?
    #3447584 - 05.10.2018 21:55 [Re: mk_e_bg]

Славяните днес не са етнос а езикова група. Това са хора - народи, които говорят на близки езици и това ги обединява. Да говорим днес за етнос славяни е все едно, например, да говорим за етнос латини, когато говорим за хората от Латинската езикова група. Латиноговорящи са от индианци до италианци...и пр. Още повече за англоговорящите - далеч, далеч не всички говорещи английски са англичани. Същата работа е и със "славяните" - очевадно далеч не всички славо-говорящи са роднини...
П.П. По същата причина хората от Източната Римска Империя ползващи гръцкия език не са били гърци, а ромеи, въпреки езика на който са говорели. Самите те така и са се самонаричали чак до 19-ти век. Та пита ли някой - Гърци ли са били гръкоговорящите ромеи? Не. Защото е ясно, че не са били(поне не всички). По същата причина и българите не са били славяни, а словени!

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #3447590 - 05.10.2018 23:34 [Re: mk_e_bg]

Постингите ти май малко миришат на расизъм, или не?

mk_e_bg
пристрастен

#3447602 - 06.10.2018 07:44 [Re: Негатор]

Защо мислиш така?

admiral
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #3447619 - 06.10.2018 14:45 [Re: mk_e_bg]

Цитат:

Славяни ли са българите?

Зависи от моменталната политическа обстановка

--------------------
Komu Pán Boh, tomu všetci svätí.

Бяло Конче
раванлия

#3447632 - 06.10.2018 17:10 [Re: admiral]

За съжаление нашите политико-историчари точно така реагират на този въпрос. Според зависи откъде духа вятъра.

--------------------

mk_e_bg
пристрастен

#3447648 - 06.10.2018 18:54 [Re: admiral]

Цитат:

Цитат:

Славяни ли са българите?

Зависи от моменталната политическа обстановка

А кой вятър духа от Иран??? Ирански вятър само може да влияе шиитските араби (Иран е шиитско-мюсюлманска държава) а не българите.

Бяло Конче
раванлия

#3447649 - 06.10.2018 19:01 [Re: mk_e_bg]

Разбира се. Тук си прав. Иранския и турския вятър са също елементи на моментно политико-историчарстване, също като славянството. Нашите историчари са уникални в полит слугинажа си. Някъде бях прочел, че великата китайска стена била построена заради българите.
Добре е един народ да има такова славно минало, като нашия, но ако настоящето е жалко - каква е ползата тогава. Ползата от Историята е само в това да не се повтарят стари грешки...иначе нещата стават мигом политически.

--------------------

shturman
ентусиаст

Регистриран: 17.12.2007
    #3447651 - 06.10.2018 19:37 [Re: mk_e_bg]

Интересна тема, но струва ми се, малко трудна за коментар.
Затова нека да започнем с нещо по-лесно. Обясни ако обичаш с няколко думи, какво разбираш под българи и съответно какво разбираш под славяни, за да е ясно например защо българите са славяни.
Както и: - "македонците" като българи са славяни и "етническите македонци" са по-славянски от българите.
Първите по-различни ли са от вторите и по какво? (сложил си ги в скобки с поясненията славяни и по-славянски !?)
За сега толкова.
Поздрави,
Щурман.

mk_e_bg
пристрастен

#3447662 - 07.10.2018 00:59 [Re: shturman]

Българите не са пра-българи (независимо дали иранци/ирано-подобни, нито турци/тюркски или друго нещо). Нито руснаците не са скандинавци. Нито днешните арабски египтяни не са също нещо с древните египтяни. И т.н.
Освен това, регионални разлики помежду членовете на същата народност които живеят в различни историко-географски области, разлики касаещи се за външния вид на въпросните членове има при почти всички народности.
Например румънците в Олтения са най-тъмнокожите, най-тъмносите и най-тъмноочите, докато онези в Банат са с най-светлите кожа, коса и очи, при положение че Олтения и Банат са съседни историко-географски румънски области.
Хората в БЮРМ не са македонци, нито като жители на област Македония (първоначалната Македония, тоест истинската, няма почти нищо общо с територията на БЮРМ а се намира в Гърция), нито като членовете на "македонска народност", която не съществува, а са българи.
И украинците изглеждат различно според областта: най-"славянските" са онези в Полесия.

Редактирано от mk_e_bg (07.10.2018 01:11)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  cherkezs 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4719

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.