ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Канада

Страници: 1
kambanka
неориентиран

Регистриран: 01.10.2018
Още един въпрос за емиграцията
    #3447554 - 05.10.2018 13:32

Здравейте,
Аз и семейството ни имаме голямо желание да се установим в Канада и в момента още сме на етап "събиране на информация". След дълго ровене и четене ми изниква следния въпрос: имам икономическо образование (магистратура), работата която работя в момента не е пряко свързана, макар че изискванията за нея бяха именно с такова образование (по конкретно работя в администрация на фирма, занимаваща се с хл.техника). Ще се зачита ли като стаж по дипломната ми специалност и всъщност как се проверява този стаж, само с трудовата книжка, трудова характеристика, някакво писмо от работодателя? Извинявам се ако вече е коментирана темата, но аз не успях никъде да намеря тази информация.
Благодаря предварително.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kambanka
неориентиран

Re: Още един въпрос за емиграцията
    #3447712 - 08.10.2018 09:42 [Re: kambanka]

Поне да споделите къде да търся информация...?

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3447770 - 08.10.2018 22:20 [Re: kambanka]

Как смятате да се установите в Канада? Точкова система, роднини, работодател.
Ако започнеш от някъде с информация, все ще може да ти се даде съвет.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

kambanka
неориентиран

#3447795 - 09.10.2018 10:40 [Re: Nadin]

Извинявам се, от толкова търсене и ровене в информацията, съм пропуснала да спомена - за федералната процедура ще се пробваме или някоя друга провинциална. Към момента събирам инфо за превода и приравняването на дипломите, като също така и се подготвяме за изпита по английски. Засега не сме се ориентирали към някоя конкретна провинция, но със сигурност няма да е Квебек (не сме на "ти" с френския). Доста сайтове и форуми преглеждам, но за съжаление в повечето информацията с отпреди няколко години, като изключим официалния, в който доста подробно е описано всичко. Но все пак има и неща, които остават неясни. Като някои от тях съм написала в първия пост. Отново благодаря на тези, които ще се включат. Хубав ден!

paul_v

**

Регистриран: 11.05.2010
От: USA
    #3448332 - 17.10.2018 00:07 [Re: kambanka]

Ами презумцията на имиграционите са ,че ако кандидатсваш с пеофесиа от NOC обикновено стажа трябва да е по тая професия.
Това е доста логично все пак- според мене не става да кандидастваш с професия инженер химик а цял живот си работил като готвач.
Естествено и на емиграционите им е ясно че няма как навсякъде по света описанията на професите и деиствията извършвани от работещия да са на 100% същите като в Канада така че моя съвет е – иди на саита на NOC
http://noc.esdc.gc.ca/English/noc/welcome.aspx?ver=16
и провери за товита професия какво е описанието и също каква е такa наречената длъжностна характеристика.
От тук нататък ще ти е по ясно – поне така прдполагам.

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Lothian 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1307

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.019 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.