ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1
amidalll
неориентиран

Регистриран: 03.02.2008
От: Chicago, IL, USA
Образование в Америка
    #3447768 - 08.10.2018 22:17

Здравейте на всички!
Имам завършено висше образование в България степен бакалавър. Интересува ме, ако някой има опит, при прехвърляне на кредити. При приравняването на дипломата ми ми дадоха 161 кредита, което е много повече от нужните за бакалавър тук (100-120 кредита). За магистърска степен са нужни 30 кредита. Чувала съм, че много европейкси дипломи за бакалавър, в Америка са били признати за повече. Чувала съм за случаи, в които студентите е трябвало да вземат само няколко класа за Магистър. Има ли някой тук който е минал по този път и каква е реално възможността да ти признаят кредити от бакалавърска степен, които да се използват към магистърска степен? Благодаря!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
fireice
овчар

Регистриран: 07.02.2017
Re: Образование в Америка
    #3447772 - 08.10.2018 22:25 [Re: amidalll]

Цитат:

Здравейте на всички!
Имам завършено висше образование в България степен бакалавър. Интересува ме, ако някой има опит, при прехвърляне на кредити. При приравняването на дипломата ми ми дадоха 161 кредита, което е много повече от нужните за бакалавър тук (100-120 кредита). За магистърска степен са нужни 30 кредита. Чувала съм, че много европейкси дипломи за бакалавър, в Америка са били признати за повече. Чувала съм за случаи, в които студентите е трябвало да вземат само няколко класа за Магистър. Има ли някой тук който е минал по този път и каква е реално възможността да ти признаят кредити от бакалавърска степен, които да се използват към магистърска степен? Благодаря!

много индивидуално е и според зависи. отиваш в университета в които искаш да учиш мастърс, взимаш списъка с предметите които искаш да взимаш и гледаш дали можеш да "напаснеш" някои от предметите които си взимала в родината. ако има такива пишеш им на български едно описание (идеално е ако го има готово написано от самото уни), превеждаш ги на английски официално (с печати и тн) и отиваш при съответните отговорни лица в американция университет да видиш дали може да ги приравниш.

успех.

sineo4ka

Регистриран: 06.07.2009
От: Suburban
    #3447773 - 08.10.2018 22:38 [Re: amidalll]

Всичко зависи от конкретния университет. Аз дори не бих тръгнала да пиша course description, преди да проверя с admissions, щото тука всеки е специален. Другият момент е дали магистратурата е продължение по същата специалност или нещо друго, понеже броя на изискваните кредити може да варира много въз основа на това само.

--------------------
No one heals himself by wounding another - St Ambrose

Кукера©
борец на капитализма

Регистриран: 21.05.2005
От: Шихагоу
    #3447776 - 08.10.2018 23:24 [Re: amidalll]

Ей тези https://www.ece.org/ECE съм ползвал за евалюешън на предмети от висше учебно заведение в БГ като тук бях записал съвсем различна специалност (пак бакалавър). За моя изненада ми признаха доста от общообразователнте (General Education) класове.

Както каза жената преди мен - зависи от учебното заведение, защото всяко уч заведение си има различен метод на евалюиране - catalog match, course by course или там някакъв друг. Това трябва да го знаеш предварително, за да не си платиш за метод, който те не признават.

Мисля, че не може да се даде еднозначен отговор кои точно класове ще ти признаят, преди да си направила евалюешъна. Отделно аз нямам идея как стоят нещата с признаване на класове от бакалавър за магистър, особено като при магъстъра няма Gen Ed класове, доколкото знам.

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

sineo4ka

Регистриран: 06.07.2009
От: Suburban
    #3447882 - 10.10.2018 05:22 [Re: Кукера©]

При магистратурата се разглежда дали си учил основни клъстъри. Ако примерно имаш бакалавър по биология и не си учил психология 101, като запишеш магистратура по психология, ти трябва да наваксаш всичките prerequisite classes, за да стигнеш до graduate level classes, откъдето идва и разликата в броя кредити. Затова и да признаят Х брой кредити, ако самата програма има други изисквания, броя няма да е толкова съществен, колкото съдържанието.

Ece.org са супер, стига да са точната организация. Аз имам едно приравняване от wes.org, ей тъй за красота, поради прибързано скачане на моторетката.

--------------------
No one heals himself by wounding another - St Ambrose

Страници: 1

Допълнителна информация
2 регистрирани и 28 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 565

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.01 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.