ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >> (покажи всички)
the_man
Royal

Регистриран: 07.03.2010
От: New Haven, CT
Re: the Japanese power strikes again!
    #3448069 - 12.10.2018 05:33 [Re: Reks]

Цитат:

Брачед, въпросите ми за чия ходожествена школа е намесена в инфинитито бяха ритирични. Просто исках да кажа че някои хора биха си вярвали, че купуват японска кола .

Надценил си ме, явно съм бил избягал от час га са го предавали урока по риторика.

Обаче си прав. Смятай, докъде са го докарали в държавното предприятие, че да им е по-евтино да си поръчват продукцията от Даймлер, место да си я правят сами.

--------------------
Always remember you're unique, just like everyone else.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
the_man
Royal

#3448070 - 12.10.2018 06:14 [Re: fireice]

Цитат:

за електроника да не говорим- мисля, че таланта им се изчерпа с откриването на радиото от маркони

Освен ако и ти не си бил некъв риторичен, бих ти обърнал внимание на няколко техни основни технически изобретения и открития - електро-химичната батерия (волтовете май са кръстени на създателя), автоматичната карабина, балистиката, барометъра, първият двигател с вътрешно горене, първият десктоп (на Оливети), променливо токов електромотор, Интел 4004, първия работещ ядрен реактор, Факс машината, първият двигателно задвижван хеликоптер. Третата страна след САЩ и Русия със успешно изстрелян сателит в орбита.

Вобще по ония земи га е имало наука на север още са дояли воловете.

Към тоя списък, като добавим операта, пианото, виолината, балета, банките, водния знак, аквадуктите и вобще земеделието, модерното счетоводство, половината медицина, зъболечението, парфюмерията, прошутото, нутелата, еспресо машината и ненам кво още, стигаме до извода, че който го може си го може.

А да и латинската азбука

--------------------

fireice
овчар

Регистриран: 07.02.2017
    #3448087 - 12.10.2018 15:55 [Re: the_man]

Цитат:

Цитат:

за електроника да не говорим- мисля, че таланта им се изчерпа с откриването на радиото от маркони

Освен ако и ти не си бил некъв риторичен, бих ти обърнал внимание на няколко техни основни технически изобретения и открития - електро-химичната батерия (волтовете май са кръстени на създателя), автоматичната карабина, балистиката, барометъра, първият двигател с вътрешно горене, първият десктоп (на Оливети), променливо токов електромотор, Интел 4004, първия работещ ядрен реактор, Факс машината, първият двигателно задвижван хеликоптер. Третата страна след САЩ и Русия със успешно изстрелян сателит в орбита.

Вобще по ония земи га е имало наука на север още са дояли воловете.

Към тоя списък, като добавим операта, пианото, виолината, балета, банките, водния знак, аквадуктите и вобще земеделието, модерното счетоводство, половината медицина, зъболечението, парфюмерията, прошутото, нутелата, еспресо машината и ненам кво още, стигаме до извода, че който го може си го може.

А да и латинската азбука

да де... те и арабите са открили алгебрата ама... кво беше - "past performance does not guarantee future results"

аз лично италианка не бих си взел никога. освен ако нямам много свободно време да я правя.

sdimov
рекордьор

Регистриран: 18.04.2013
От: Wilmington,NC
    #3448096 - 12.10.2018 17:33 [Re: the_man]

Смяната на пробката при смяна на маслото поне при колите, които съм имал се препоръчва от производителя. Хората си знаят стоката

sdimov
рекордьор

Регистриран: 18.04.2013
От: Wilmington,NC
    #3448098 - 12.10.2018 18:18 [Re: sineo4ka]

Въпрос на избор е, ето заека например си е взел новата кола и не е стъпвал в дилъра за смяна на масло. На жена ми колата не беше нова, взехме я от крейгс лист и я водя само в дилършипа. Както разбрахме от Рекса за смяна на масло давал $50 и то в Чикато - явно не само на село имало промота, а кукера му излизало $30 сам да си го сменя + ходене да купи маслото + ходене да го извъхрли на определено място.

the_man
Royal

#3448099 - 12.10.2018 18:34 [Re: fireice]

Цитат:

да де... те и арабите са открили алгебрата ама... кво беше - "past performance does not guarantee future results"

Ми аз ти давах примери, че мисълта за Маркони като единствен италиански талант е фактически некоректна. Не съм искал да ти давам гаранции за бъдещето чрез миналото.

Цитат:

аз лично италианка не бих си взел никога. освен ако нямам много свободно време да я правя.

Да те перифразирам Past quality control issues do not guarantee future failures. Но по тая логика сигурно би си взел Тойота

От 95та насам, качеството при талянците е на съвсем друго ниво. Както и да е, всеки си има неговите предубеждения.

--------------------

the_man
Royal

#3448100 - 12.10.2018 18:54 [Re: sdimov]

Цитат:

Смяната на пробката при смяна на маслото поне при колите, които съм имал се препоръчва от производителя. Хората си знаят стоката

Досега откакто сте тук колко пъти са ви сменяли масло и колко пъти пробките на колите, горе-долу?

--------------------

Склададжията
бутилкаджия

Регистриран: 19.05.2012
От: Мазата
    #3448105 - 12.10.2018 19:45 [Re: the_man]

Навремето сменях сам маслото на семейния ЗаЗ 968 М- маслото май беше М10Д-сменя се на 3 хил. км.Масленият филтър не се изхвърля, но се измива с нафта и пак обратно. Откакто се качих на Лада 1500 S и нататък -само по сервизи..
Иначе любимата италианска кола е Ланча Делта Интеграле.

fireice
овчар

Регистриран: 07.02.2017
    #3448106 - 12.10.2018 20:00 [Re: the_man]

Цитат:

От 95та насам, качеството при талянците е на съвсем друго ниво. Както и да е, всеки си има неговите предубеждения.

предубеждения? аз наизуст рядко говоря. да не кажа никога щото си знам, че ми е слаба фантазията и затова се придържам към реалноста- мой много добър приятел е голям фен на италианките и взе идиота, че си купи две - сув-чето (стевия?) и купето (джулия). карах ги и двете - много ми харесват как седят на пътя... но и двете тропат отвътре, нещата са сглобени като в час по трудово, стелвията има вибрации във високите обороти (3 пъти е ходила до сервиза за това и няма решение), джулията хвърли ремък щото паразитна ролка била блокирала... някакви такива изпълнения- _непрекъснато_ имат някакви проблеми. колите са на по 3-4к мили...

за тойотите - ако бях нормален човек, щях да карам или тойота или хонда. или кия в най- лошия случай.

форумен читател
ентусиаст

Регистриран: 12.02.2018
    #3448112 - 12.10.2018 20:39 [Re: fireice]

"ако бях нормален човек....",подозирах те аз,че си милионер-ексцентрик

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
2 регистрирани и 24 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4833

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.013 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.