ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » История

Страници: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
Re: Славяни ли са българите?
    #3449803 - 07.11.2018 13:49 [Re: Елби]

Цитат:

Историята трябва да е такава, каквато си мислим, че се е случила въз основа на това, което имаме като писмени извори и артефакти, а не каквато си искаме да е била, с оглед някакви злободневни въпроси.

Нали и аз казвам същото. И грам не съм казал нещо по-различно. Единственото, което твърдя е, че нашата история е интерпретирана и представена много повече в услуга на чужди интереси(руски, германски, австро-унгарски и пр.) отколкото в наш интерес. Има много в нея по което да се поработи. Един прост пример - титлата хан(че и кан, все тази), след това - прословутото славяни, траки и прабългари, така се представя, че има едно огромно поле за манипулации - на тази база или сме славяни, или татари, или вехти, антични траки, а ние сме само българи и т.н. и т.н. Едно примерче относно това - в Англия какъв народ живее? Келтски, немски, датски, френски...или английски. Кажи им, че са немци, ако и държавата им да е основана от немски племена и веднага ще ти кажат, че ще те гръмнат. Защото на мен така ми казаха!

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
admiral
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
Re: Славяни ли са българите?
    #3449806 - 07.11.2018 13:59 [Re: Елби]

Цитат:

Ако говориш за Хронография - там има отделно споменаване на българи и склавой. По-рано се бях закачил и затова, че нарича българите мирмидонци. А за стената не мога да разбера въпроса.

Вече отговори.
Ако тази стена е издигната, за да пази столицата от българи и склавой, тезата на Минчо за пълното отсъствие на славяни по това време издиша.

--------------------
Komu Pán Boh, tomu všetci svätí.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  cherkezs 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5067

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.011 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.