ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » История

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Tanya.

Регистриран: 19.10.2008
Re: Славяни ли са българите? 2
    #3450325 - 14.11.2018 17:19 [Re: mincho]

винаги може да се появи нов народ на картата на историята.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
shturman
ентусиаст

Регистриран: 17.12.2007
    #3450394 - 15.11.2018 15:47 [Re: Елби]

Цитат:

келеш.

Келеш маже да викаш само на баща си.

Виж по какъв повод ти написах отговора си от 13.11.2018 00:24 :
Елби: - „Безполезно е. Сега и сервитути станаха склавите. Някой няма ли да прочете изворите????
Гети и готи са като патка и п.тка. Не е хубаво да се бъркат.”

Писал си като олигофрен. Ако оставим другото, което ти е като тъмна Индия, за какви извори пледираш въобще. Ти си нямаш понятие от извори. Ето какво си написал още в първата част на темата:
Елби - 06.11.2018 11:08
http://macedonia.kroraina.com/gibi/4/gal/4_045.html
Slavorum на латински в заглавието, склавой ГИБИ в текста.
Елби - 06.11.2018 11:10
http://macedonia.kroraina.com/gibi/4/gal/4_038.html
Slavi на латински в заглавието, склавой в текста. Аре успех на мистиците. По-малко пишете, повече четете.

Подобно нещо може да напише само някой, който си няма хабер от това за което пише. Обърнах ти внимание, че въпросните заглавия са вмъкнати от съставителите на ГИБИ, ЛИБИ и др. подобни (целта очевидно е да баламосват балъците) и не можеш по тях да правиш сравнения с текста, но като нямаш нищо под каската, … как да зацепиш?

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3450552 - 17.11.2018 16:35 [Re: shturman]

В момента работи силна група историци по Българската История. И то такива историци, които не са се заразили от онази "наша" История писана в 19-ти век от чужди историци.
Крайно време е Българската История да се напише само от български историци, които не са преписвали от австрийци, французи и руснаци.
Българска История от българи - за българи!!!
Гледах наскоро Петър Добрев по История БГ. Този човек твърдеше невероятни небивалици с пълна сила:
1. Не били тюрки - били иранци от днешен Афганистан. Алооооууу...Този човек виждал ли е на живо иранец през живота си, за да го сравни с българин.
А "историчарите" му пригласяха, че много вероятно било българите да са живели и в Индия или до Индия. Алоооу!!! Тези хора виждали ли са такива "българи" на живо? Защото аз съм виждал, само дето им викат цигани - тези са дошли от Индия.
2. Не било хан, а било кан, не било Тенгри, а било Тангра т.е. не било врат, а било шия. Някой да е чул и видя българим да се моли и спом енава Тангра или изобщо да знае нещо за този бог в Българско освен от фалшифицирана история?
3. Не били номади българите, строели градове, а се преселили от Афганистан чак в България. Алоооу! Някой да е чувал да се мести уседнал народ на такива разсояния и да си гради по пътя градове? Местят се само чергарите.
4. Освен горните "новости" с дълбоко съжаление мога да кажа, че все още в историята ни пише, че имало прабългари, които били мургави и живеели в юрти.
Алоооу! Някой виждал ли е старите рисунки на византийски хронисти - например на Скилица и тези стенописи по тракийските гробници, скулптори на тракийски глави и прочие. Както пишеше в един вестник - ако тези древни тракийци и стари българи от 6-8-ми век, когато не била завършена етногенезата според старите исторически пръчки, облекат днешни дрехи и тръгнат по нашите улици - никой няма да каже, че са чужденци, но ако тръгнат каквито и да са тюрки от Средна Азия, иранци или индийци - всеки ще ги разпознае.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Бяло Конче
раванлия

#3450623 - 19.11.2018 16:18 [Re: Елби]

Издателство "Институт по балканистика при Българската академия на науките" издава Монографията «Праславянските племена» на Чавдар Бонев 2007г. в която:
"съдържа изследване в четири тома върху темата за произхода на славяните и съдбата на тракийския етнос. Застъпената теза на автора е, че римската експанзия на балкано-дунавските земи е предизвикала изселване на част от тракийското население на север. Преселниците намерили нови обиталища на земите между Северните Карпати и Балтийско море, между поречието на Днестър – Днепър и долината на Тиса. Така се създали три праславянски племенни групи: Вант-(Венеди), Анти и Ганти. През VI век западната група получила ново название – склавини, което се наложило като общ етноним за трите клона.
Така в изследването е показано, че т.нар. славяни са потомци на тракийските изселници от балкано-дунавските земи. Отхвърлена е тезата за прикарпатската прародина на славяните. Авторът изпозва названието «праславяни» за периода до края на V век и с него са означени траките по двата бряга на Дунав. Проследява се формирането на праславянските (тракийски) племена и разселванията им при римското нашествие."
http://www.otizvora.com/2010/10/2290?fbc...aMrrUUdxi_TIhw0

--------------------

ХристоТамарин
почетен член
**

Регистриран: 29.09.2005
Извън славянщината няма никаква българщина
    #3451197 - 27.11.2018 10:10 [Re: Елби]

Всяка българщина извън славянщината е фалшива.

Всяка славянщина извън езикознанието е престъпна. В частност, славянщината в политиката е престъпна.

Ако нещо славянско има на светът, това е славянският език.

Нищо славянско на светът няма освен славянските езици.

Има славянска беседа - беседа, водена на някой славянски език.

Има славянска азбука - азбука, предназначена за славянският език.

Обаче славянска култура няма. Славянска душа няма. Славянска кръв няма. Славянско братство няма.

И понеже българският език е славянски на 100%, то извън славянщината няма никаква българщина.

Ако има някаква българщина извън славянщината, то тя е извън езикът. Например в християнската религия. Или в местните ни балкански обичаи, които пазим още от римско време.

И в нашата българщина няма нищо азиатско. Нашата българщина изцяло се вписва в европейщината.

Редактирано от ХристоТамарин (27.11.2018 10:23)

ХристоТамарин
почетен член
**

Относно азбуките
    #3451201 - 27.11.2018 10:27 [Re: ХристоТамарин]

Още е чернова, далече е от завършване, но и в този вид си струва да се публикува.

Съчинението "За буквитe" на Черноризец Храбър: опит за пространен анализ на цялата тематика

ХристоТамарин
почетен член
**

Re: Относно азбуките
    #3451202 - 27.11.2018 10:28 [Re: ХристоТамарин]

Тази глава може да се счита за завършена.

Сводка на недоразумeнията

Бяло Конче
раванлия

Re: Извън славянщината няма никаква българщина
    #3451468 - 29.11.2018 23:35 [Re: ХристоТамарин]

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  cherkezs 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3776

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.036 seconds in which 0.017 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.