ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1
pavchek
dreamer
**

Регистриран: 28.06.2005
От: Portland, OR
Immigration to NZ from US
    #3452253 - 13.12.2018 02:14

Hi guys,

Sorry for writing in English but don't have a Cyrillic alphabet.. I am sure this is rather an extremely generic question that does not have a simple answer to, but I will give it a shot. After significant life changing events, I am looking for a new start and most of my research is pointing at NZ. I love the nature and people. For the record, I have not been to NZ but have visited Australia and FiJi, and have met many people from NZ, all super sweet. I like the laid back lifestyle and am all about nature..
Is it very hard to potentially seek employment and eventually long term legal residency in NZ ? I got a US and BG passports... 39 years old guy here, with 10 years of social work experience in the US, business/accounting educational credentials, and, as I said earlier, willing to start from the gecko.

Any feedback appreciated..

Tnx and Happy Holidays ..

--------------------
Keep your heart open to dreams.
For as long as there's a dream, there is hope,
and as long as there is hope, there is joy in living.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
PRN
На път за Дамаск

Регистриран: 04.05.2001
Re: Immigration to NZ from US
    #3453962 - 15.01.2019 10:35 [Re: pavchek]

Нова Зеландия не е оосбено лесна за емигриране страна, но определено не е невъзможна. На твое място бих минал през нормалната система за кандидатсване за емигрантски статут. Имай предвид че е много далеч и като цяло е много скъпо място когато става дума за ежедневни разходи. Освен това е много далеч от станалата част на кълбото, т.е. пътуванията са също истински скъпи. Као социален работник (ако не смениш професията) няма да си особено добре платен. Разбира се, нищо не може да застана на пътя на млад амбициран човек, особено ако се налага да мисли само за себе си.

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #3453968 - 15.01.2019 11:28 [Re: PRN]

PRN,

Чудесно е, че си наоколо.
Ти в Нова Зеландия ли си?

P.S.
Сега погледнах в съседният форум, че си в България от 2 години, след 25 години навън.
Успех с начинанието.

--------------------
Човекът е човек, когато е на път!!!
----------------------

Редактирано от venturer (15.01.2019 11:34)

Доктора
Devenir gris

Регистриран: 29.04.2005
От: NL
    #3456861 - 04.03.2019 23:20 [Re: pavchek]

Каквито и евентс да имаш аз не те разбирам. Освен ако не те гонят федралес ...

Да искаш да се махнеш от ПДХ(!) за към НЗ ... кое очакваш да е по-лесно или по-добре, и какво ти липсва в ПДХ което ще има там? Америка е огромна, има всичко, имаш статут - кеф ти Кор д'Ален, кеф ти Сан Диего, кеф ти Денвър или Остин или Анаполис ... бил ли си в Калиспел, Монтана примерно? Америка е пълна със страхотни места откъм природа.

--------------------
Написаното по-горе отразява единствено и само личното ми мнение. Всяко Ваше действие произтичащо от него, е изцяло на Ваша отговорност.

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4404

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.008 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.