ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
Новини за Македония поредна
    #3454969 - 28.01.2019 20:05

По повод одобрението или не на гърците за името Северна Македония, специално за господата Стимулант и ППЛПолитикант, които въобще не се заяждат, само дето ги е домързяло да прегледат пресата преди да коментират.
Хващам мишката, отварям Гуглето и пиша произволен текст - "одобрение на името Северна Македония от гърците" - веднага излизат куп материали. Ето първият ми попаднал:
Цитат:

Анкета преди гласуването, обаче показа, че шест от десет гърци не одобряват новото име и не желаят в него да фигурирра името "Македония"

Копирано от https://www.24chasa.bg/novini/article/7264478 © www.24chasa.bg

Та правени са анкети. Тази за която бях прочел първо беше за 70%, тука за 60%, все тази. Отделно самото гласуване в гръцкия парламент е достатъчно красноречиво: 153 - за, 145 - против.
П.П. А моето мнение вече го споделих - за мен това е по-добрата възможност за република - вече Северна Македония. отколкото, ако не беше ратифициран договора от Преспа.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
pplk
рекордьор

Регистриран: 20.02.2009
Re: Новини за Македония поредна
    #3454986 - 29.01.2019 12:01 [Re: Бяло Конче]

Уф, Коне, като малките деца си. Анкети в разни сайтове има, социологическо проучване няма.

--------------------
По една случайност един от съседите на Турция е Русия. - конска мъдрост.

Tanya.

Регистриран: 19.10.2008
    #3454990 - 29.01.2019 13:35 [Re: pplk]

Цитат:

социологическо проучване няма.

Добър ден Македония.

Бяло Конче
раванлия

#3454991 - 29.01.2019 13:38 [Re: pplk]

Това, което казах е безспорния факт, че мнозинството гърци не подкрепят Преспанското споразумение и не искат друга държава освен тяхната да използва името Македония. Дали ще е анкета, митинги или нещо друго не е от такова значение как точно гърците ще изразят мнението си.. Доколко са прави е друг въпрос. Според мен - не са прави.
За това, че си защитават историята - няма проблем, защото и ние го правим, но да слагат запазена марка на едно историческо антично име на един географски регион е напълно неадекватно, доколкото географската област Македония е неоспоримо пресечна точка между България и Гърция, и не само. Хайде да ни забранят да казваме, че България в историческите си граници е Мизия, Тракия и Македония! Няма как да стане, защото в такъв случай ние би трябвало да им забраним да използват името Тракия, доколкото България изцяло е в тракийски земи, докато Гъция притежава по стечение на обстоятелствата и ирония на съдбата - малка периферна част от Тракия. Така, че това е път без изход.
И в заключение - точно поради гореизложените причини подкрепям с две ръце мъдрото решение на Гръцкия Парламент за ратификация на Преспанския договор.
П.П.Македония умря. Да живее Северна Македония.

--------------------

pplk
рекордьор

#3454994 - 29.01.2019 13:52 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Това, което казах е безспорния факт, че мнозинството гърци не подкрепят Преспанското споразумение и не искат друга държава освен тяхната да използва името Македония.

На болшинството от гърците им е през оная работа, а ти си безспорвай колкото искаш.

--------------------

Бяло Конче
раванлия

#3454995 - 29.01.2019 14:01 [Re: pplk]

Кажи само думата "Македония" на който и да е случаен грък, който срещнеш на улицата и чуй, какво ще ти каже, та после си прави изводите.
Още по време на моето следване съм разговарял с колегите си гърци по темата и помня, какво са ми говорили. А то е, че името Македония е само и единствено гръцко. Отделно по време на подготовката за присъединяване на България към ЕС имахме вземане-даване с еврокомисари от целия ЕС - англичани, холандци, италианци, а също и гърци. Та винаги всяка една работа с еврокомисари по стар български обичай завършваше на голяма софра на която задължително се обсъждаше политиката във всичките и измерения. Темата "Македония" не е била подминавана.
Така, че нещата около Македония са си ясни на всяко едно ниво.

--------------------

pplk
рекордьор

#3455000 - 29.01.2019 15:01 [Re: Бяло Конче]

Темата Македония омръзна на гърците по същия начин, както и на българите. Имаш пълното право да вярваш, че гърците стават и лягат с мисълта за Македония, че американците не са били на Луната, че в Китай е комунизъм или каквото там си мислиш, че ти е ясно.

Знаеш ли, защо няма социологическо проучване? Защото не е тема!!! Гледам, че някои вестници са го отбелязали като второстепенна новина.

--------------------

Гай Баньо
комшията

Регистриран: 01.02.2011
От: Журче
    #3455001 - 29.01.2019 15:15 [Re: pplk]

Цитат:

Темата Македония омръзна на гърците по същия начин, както и на българите. Имаш пълното право да вярваш, че гърците стават и лягат с мисълта за Македония, че американците не са били на Луната, че в Китай е комунизъм или каквото там си мислиш, че ти е ясно.

Знаеш ли, защо няма социологическо проучване? Защото не е тема!!! Гледам, че някои вестници са го отбелязали като второстепенна новина.

Човек, в случая е прав. Просто ги питат гърците какво е мнението ви за еди-какво си - и в случая с преспанския договор или въобще за име съдържащо думата "Македония", преобладава отговорът "против". Това не означава, че стават и лягат с мисълта за Македония. Но гърците като цяло са си бая кибритлии на тая тема, особено онези живеещи в гръцката Македония. Наречеш ли страната ми "Македония", яко се нервят.

pplk
рекордьор

#3455002 - 29.01.2019 15:28 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

преобладава отговорът "против"

Ако питаш за Македония в България, знаеш какъв ще е преобладаващия отговор, нали? Това не означава, че Македония е толкова интересна, колкото беше. Факт е, че за болшинството българи Македония не е тема.

Цитат:

Но гърците като цяло са си бая кибритлии на тая тема, особено онези живеещи в гръцката Македония.

Именно!
В петък , баш по време на ратификацията, при предвиден огромен митинг се излял дъжд и протестиращите били няколко стотин. Човек ще си помисли, че не е спряло да вали над цяла Гърция до ден днешен.
Ако гърците бяха категорично против, въобще нямаше да се стигне до Преспански договор.

--------------------

Редактирано от pplk (29.01.2019 15:34)

Гай Баньо
комшията

Регистриран: 01.02.2011
От: Журче
    #3455006 - 29.01.2019 16:03 [Re: pplk]

Цитат:

Цитат:

преобладава отговорът "против"

Ако питаш за Македония в България, знаеш какъв ще е преобладаващия отговор, нали? Това не означава, че Македония е толкова интересна, колкото беше. Факт е, че за болшинството българи Македония не е тема.

Гърците може да са една до две идеи по-малко истерясали в сравнение с това, което бяха през 1992 да речем. Но тепърва остава да достигнат безразличието на българите, когато става дума за "Скопиа" и името й. Това може да се случи след този договор, при положение, че се очаква да не им насаждат вече параноя срещу нас, но и като видят, че не се е случило нищо драматично. Което може да се окаже добре за "нашинците" тях, без значение дали се самоосъзнават като македонци, българи или "славяногласни елини".

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 27 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5553

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.