ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
pplk
рекордьор

Регистриран: 20.02.2009
Re: Новини за Македония поредна
    #3455008 - 29.01.2019 16:22 [Re: Гай Баньо]

Тук си напипал нещата. Не бих казал, че се интересувам от отношението на гърците към вас или каквото и да е свързано с политиката в Гърция, но се зачетох покрай твърденията на Коня. Наистина липсва типичната вътрешногръцка пропаганда, а тя винаги се е използвала за отвличане на вниманието от някакъв съществен проблем. Някога гърците считаха българите за врагове, българите считаха гърците за врагове, днес от това почти няма и помен. Мисля, че падането на границата и опознаването на двата народа е основната причина. БТВ Движението Гърция-Македония е много по-голямо от преди, което също допринася много за промяна на отношението.

--------------------
По една случайност един от съседите на Турция е Русия. - конска мъдрост.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията

Регистриран: 01.02.2011
От: Журче
    #3455009 - 29.01.2019 16:31 [Re: pplk]

Цитат:

БТВ Движението Гърция-Македония е много по-голямо от преди, което също допринася много за промяна на отношението.

По-голямо е само движението Македония->Гърция - заради премахването на визите преди 9 години. А гърците в Македония не идват повече отколкото идваха през 90-те или след това. Поне аз не съм с такова впечатление.

pplk
рекордьор

#3455010 - 29.01.2019 16:39 [Re: Гай Баньо]

Приел си го буквално. Няма значение.

--------------------

Гай Баньо
комшията

Регистриран: 01.02.2011
От: Журче
    #3455011 - 29.01.2019 16:50 [Re: pplk]

Мда, съвсем забравих за какво спорихме първоначално.

pplk
рекордьор

#3455012 - 29.01.2019 17:00 [Re: Гай Баньо]

Това може да ти е интересно.

--------------------

потребител
ветеран

Регистриран: 12.01.2013
    #3455014 - 29.01.2019 17:31 [Re: Гай Баньо]

Като си спомня какъв сеир беше като премахнаха визите за българи. Десетки хиляди тръгнаха първия уикенд само за една разходка до Солун, нашите телевизии снимат как се минава граница без виза, гърците ги е страх, искат резервации и пари да се показват.

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3455018 - 29.01.2019 19:25 [Re: pplk]

Цитат:

На болшинството от гърците им е през оная работа, а ти си безспорвай колкото искаш.

Не е така и го знаеш. Може би говориш от кипърска гледна точка или просто се заяждаш, ти си знаеш, но точно отношението на гърците към Македония е пределно ясно и еднозначно. И като казвам - Македония - говоря по принцип, доколкото това е наш стар спор още от врремето на Османската Империя. Те го спечелиха доколкото улучиха правилната страна на която да застанат, но за сметка на Егейска Македония загубиха много повече територии в гръцка(допреди Първата Световна Война) Мала Азия.
Но така е. Никоя малка държава не е печеливша в никоя война. Доскоро сърбите си мислеха, че са спечелили, но след НАТО-бомбардировките, надали продължават да мислят така.
За това е казано: И най-лошият мир е по-добър от най-добрата война. И това важи с пълна сила за всички Балкански държави без значение на коя страна са били в Световните войни.
Така, че пред нас има само един път - мир и разбирателство и то поставено пред интереса и апетита на която и да е поредна велика сила към Балканите.
Какво неясно има тук?

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

pplk
рекордьор

#3455019 - 29.01.2019 19:48 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Не е така и го знаеш. Може би говориш от кипърска гледна точка или просто се заяждаш, ти си знаеш, но точно отношението на гърците към Македония е пределно ясно и еднозначно.

Нали ти казах, че имаш право да вярваш в каквото си поискаш.То не бяха социологически проучвания, анкети, спомени от миналото, сега почна с кипърска гледна точка и други "ясни" работи. Детска работа!

--------------------

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3455022 - 29.01.2019 19:57 [Re: pplk]

Объркал си темите нещо. Не става дума за вярване, а за исторически факти и по принцип за факти. Хайде върни се в детската градина, прегледай историята относно Македония във всичките и измерения и пак заповядай. В противен случай се получава, че все едно разговарям с някоя от моите домашни котки.
И успех! Без да имаш познания относно темата ме губиш, като събеседник, както стана и с политиката. Ще си търсиш друг опонент.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

pplk
рекордьор

#3455024 - 29.01.2019 20:07 [Re: Бяло Конче]

Не се ли усещаш?

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 43 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 6307

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.045 seconds in which 0.025 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.