ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
Re: Новини за Македония поредна
    #3455027 - 29.01.2019 21:13 [Re: pplk]

Пенчо бре, чети!
П.П. И тогава ще разговаряме. За сега дебата се прекъсва, поради гореизложените "технически" причини.
За България може да говори само истински българин, за Гърция съответно - истински грък и т.н. Тези, които не са, но се навират по политически причини, нека първо да си направят усилието да се запознаят с историята.
П.П.Това го казвам и на цереушковците, и на кегебейците! Все тази!

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
pplk
рекордьор

Регистриран: 20.02.2009
    #3455031 - 29.01.2019 22:55 [Re: Бяло Конче]

Браво, Коне! Никой няма такъв талант да настъпва мотиката като теб, признавам го. В "политика" така си шибна главата, че ще останеш в историята. На път си да го повториш и в "Македония".
Цитат:

За България може да говори само истински българин, за Гърция съответно - истински грък и т.н.

Кой има право да говори за Македония, щом явно не си ти?

--------------------
По една случайност един от съседите на Турция е Русия. - конска мъдрост.

Редактирано от pplk (29.01.2019 22:59)

admiralМодератор
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #3455039 - 30.01.2019 00:16 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

За България може да говори само истински българин, за Гърция съответно - истински грък и т.н. Тези, които не са, но се навират по политически причини, нека първо да си направят усилието да се запознаят с историята.

Изхождаш от презумпцията, че само представител на даден народ познава историята на този народ?
Ако наистина беше така, нямаше да има международни конгреси по история.

--------------------
Komu Pán Boh, tomu všetci svätí.

Бяло Конче
раванлия

#3455080 - 30.01.2019 19:34 [Re: admiral]

Не точно. В случая с пплк-то - той съвсем категорично звучи, като турчин, кипърец или изобщо азиатец и не се, и доближава до нас и нашето мислене.
България не е Европа, но не е и Азия. Ние сме по средата, но ни тегли към Европа, а не назад.
Точно за това и не можем да се разберем с господин Азия. И изобщо няма смисъл, и да опитвам повече. Опитах вече повече от достатъчно.

--------------------

Бяло Конче
раванлия

#3455081 - 30.01.2019 19:40 [Re: admiral]

А що се отнася до историята и тези международни конгреси. Това, което е налице днес по този въпрос е едно наложено виждане на историята, рразбира се от силните на деня. И няма мърдане, доколкото, както е казано - историята е най-охраняваната територия. За да има промени там към добро или лошо - тррябва да бъде направено от или със съгласието на силните на деня(държави, хора, духове, животни, планети...каквото се сетиш... )
И тук самата историческа лигика и фактология е на второ място. На първо място е интерпретацията на историческите факти, а не самите факти с цел - политика, политика и пак политика, което означава две неща - пари и власт.

--------------------

pplk
рекордьор

#3455083 - 30.01.2019 19:53 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

В случая с пплк-то - той съвсем категорично звучи, като турчин, кипърец или изобщо азиатец и не се, и доближава до нас и нашето мислене.

Като се отплеснеш да пишеш тъпотии, спирка нямаш. Ще обясниш ли, като Истински Българин, връзката между социологическо проучване, кой има право да говори за история, Азия и европейското в теб? Ах, извинявай, връзката е невидима за "неистинските".
БТВ Нямам и капчица желание да се доближа до твоето мислене.

--------------------

Редактирано от pplk (30.01.2019 19:54)

pplk
рекордьор

#3455084 - 30.01.2019 20:04 [Re: admiral]

Цитат:

Изхождаш от презумпцията, че само представител на даден народ познава историята на този народ? Ако наистина беше така, нямаше да има международни конгреси по история.

Цитат:

А що се отнася до историята и тези международни конгреси. Това, което е налице днес по този въпрос е едно наложено виждане на историята, рразбира се от силните на деня. И няма мърдане, доколкото, както е казано - историята е най-охраняваната територия. За да има промени там към добро или лошо - тррябва да бъде направено от или със съгласието на силните на деня(държави, хора, духове, животни, планети...каквото се сетиш... )
И тук самата историческа лигика и фактология е на второ място. На първо място е интерпретацията на историческите факти, а не самите факти с цел - политика, политика и пак политика, което означава две неща - пари и власт.

Морски, бъди снизходителен и обясни на мен азиатеца отговора на един Истински Българин.

--------------------

Simulant
рекордьор

Регистриран: 31.03.2012
    #3455086 - 30.01.2019 20:07 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Не точно. В случая с пплк-то - той съвсем категорично звучи, като турчин, кипърец или изобщо азиатец и не се, и доближава до нас и нашето мислене.
България не е Европа, но не е и Азия. Ние сме по средата, но ни тегли към Европа, а не назад.
Точно за това и не можем да се разберем с господин Азия. И изобщо няма смисъл, и да опитвам повече. Опитах вече повече от достатъчно.

Хайде ако обичаш да не вменяваш "твоето мислене" на всички ни в България.

--------------------
Не разбрав што сакав да кажам, ама се надевам вие да ме разберете.

потребител
ветеран

Регистриран: 12.01.2013
    #3455087 - 30.01.2019 20:22 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Правила
3. Не се допуска дискриминация на основата на възраст, пол, раса и вероизповедание.
6. Желателно е да се обсъжда само по зададената тема, както и да се пише според тематиката на дискусионния форум.

Разбирам, че модерирането допуска голяма свобода на писане, ама няколко човека се осрахте. Специално искам да обърна внимание, че деленето на хора според "възраст, пол, раса" е характерно за нацистката идеология.

Аз се изкушавам през няколко месеца да отговоря на Коня, но е ясно, че да се дискутира с някой, който има единствена цел да дразни другите е безсмислена работа. Това че никой не иска да отговаря на трол, е нещо нормално и причината не е расата или етноса.

Бяло Конче
раванлия

#3455089 - 30.01.2019 20:56 [Re: Simulant]

Аха - другият турчин се обажда. Знам, че сте двойка аса!

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 27 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 6307

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.