ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Портокал
поетичен

Регистриран: 03.03.2019
САЩ - да или не?
    #3456740 - 03.03.2019 12:18

Здравейте, има ли смисъл да се ходи в САЩ, ако имаш хронични здравословни проблеми и си сам, не познаваш никой там? Беше ми мечта, но все повече се замислям има ли смисъл да пускам за зелена карта. В Европа ако не потръгне винаги може човек да се върне по-лесно.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Склададжията
бутилкаджия

Регистриран: 19.05.2012
От: Мазата
Re: САЩ - да или не?
    #3456749 - 03.03.2019 14:21 [Re: Портокал]

да.

Травис
Devenir gris

Регистриран: 29.04.2005
От: EU/NL
    #3456751 - 03.03.2019 14:33 [Re: Портокал]

Основният въпрос е какво искаш от САЩ?

Единственото за което бих го препоръчал: ако имаш идея, хъс, амбиция, упоритост да развиеш собствен бизнес - може да много малка или много голяма идея - и да й отделиш поне 5г. съзнателно, пълно усилие; след 5г вече ще знаеш дали е за теб и дали ще стане. Не е задължително да е нещо голямо или ново, един дюкян за примерно легнали колела (рекумбент) стига - но да го знаеш, харесваш и искаш. Стане ли - можеш да оставиш бизнеса на себе си - едва ли след 5, но след 7-8 напълно е реално - и да живееш както искаш.

Всичко друго (гурбет, бачкане, камиони, приключения) - бързо се уморяваш и ще ти писне, 99% от хората или губят мотивация или се оплитат по-зле. В най-добрия случай ще дръпнеш малко пари напред и ще се върнеш след няколко години със стигмата на "провалил се" - не защото си а защото завистта в БГ е голяма работа. Имам 2-ма много добри приятели 40+ които зад гърба им са "американеца - 'ма ти не знаеш ли ..." - единия е още в София и не отива на добре, другия се махна в Лондон.

Хронични здравословни проблеми не са болка за умиране ако не ти пречат да работиш (кой над 50 няма такива?), просто са разход. Говоря от личен опит. Връщането от Америка наистина е по-трудно (пак личен опит).

Не си губи живота в чакане на Годо. Ако искаш друг живот - Европа е отворена. Америка днес е за млади момчета с хъс и енергия за хвърляне на вятъра. Единици ще успеят наистина, но за мнозинството няма да чуеш .

--------------------
Написаното по-горе отразява единствено и само личното ми мнение. Всяко Ваше действие произтичащо от него, е изцяло на Ваша отговорност.

Портокал
поетичен

#3456801 - 03.03.2019 22:23 [Re: Травис]

Благодаря, аз всъщност съм на 30. Но си имам едни здравословни неща... дето по-големите ваканции които дават в Европа ги решават, защото се активизират от стреса. А като си сам без семейство си е голям стрес. Аз 3 пъти така се връщам от чужбина заради носталгията по близките... но и не съм бил до сега за дълго в страна от любимите ми. По стечение на обстоятелствата все си намирах университети или работа в страни, които винаги са ми безразлични и съответно се разочаровах. Най-много са ме влечали САЩ, а в Европа Германия, Португалия, Полша и Унгария. От тях само Германия и САЩ са икономически добре. А само в САЩ приемат българите добре, тук в Европа като кажа, че съм българин и не ми е приятно как се отнасят с мен.

Но макар, че ме върна носталгията, честно казано не виждам ако един ден имам деца да растат в България за постоянно. Едно е да си видиш близките и разходки по плажа или из града. Преди 5-6 години повече ми допадаше обстановката тук. Сега уж няма криза, но хората са различни, някак по-озлобени сякаш. Но най-много ми допадат американските градове, по-модерни (не държа на класически сгради), много пространство и зелени suburbs. Аз все съм живял в по-малки и много по-наблъскани страни от Бг като Холандия и Чехия.

Абуто
Extremely Stable Genius

Регистриран: 25.09.2005
От: изтрезвителното
    #3456804 - 04.03.2019 01:22 [Re: Портокал]

Не си за щатите. Още повече със здравословни проблеми.

--------------------
λύκοι θα υπάρχουν
όσο θα υπάρχουν πρόβατα

rabbit_is_great
millionaire
**

Регистриран: 11.08.2016
    #3456805 - 04.03.2019 04:06 [Re: Абуто]

Да това и също не ми звучи като човек дето е готов на много компромиси в името на капитала, богатството и материализма. САЩ е страна където ще направиш 3-4 пъти повече пари от сходния подобен НС теб в западна Европа или БГ на цената на повече работа. Повечето работа значи по-малко приятелства и социални контакти.

Травис
Devenir gris

#3456818 - 04.03.2019 10:21 [Re: Портокал]

Тогава Америка не е за теб.

Ако имаш проблем с кеснофобията - остава само Испания от това дето си писал. Ксенофобията в моя опит не е проблем за мен а за децата ми - едно е ти да си приеман като БГ, друго е децата ти. Много малко са местата в ЕС където я няма.

Канада може да ти хареса.

Също игнорирай Заека с неговите 3-4 пъти разлика в доходите. Ако вземем Германия (където са най-високи) разликата в стандарта е проценти - определно под 50% - и след БГ изобщо няма да са ти приоритет. дали са 5000 или 4000. Останалата Европа не е много по-различно.

--------------------
Написаното по-горе отразява единствено и само личното ми мнение. Всяко Ваше действие произтичащо от него, е изцяло на Ваша отговорност.

Склададжията
бутилкаджия

#3456837 - 04.03.2019 14:24 [Re: Травис]

Човекът написа, че харесва американските градове, а въз основа на това Доктора му казва "Америка не е за теб".
Човекът иска децата му да са добре приети, а Доктора го праща в там, където има ксенофобия или от където народа масово се върна.

Травис
Devenir gris

#3456845 - 04.03.2019 15:30 [Re: Склададжията]

Градовете няма да го хранят. Децата още ги няма, жената също. Говорим за емиграция, не за туризъм.

Ако иска фантастични, зелени градове - отиди да видиш Корея.

--------------------

Склададжията
бутилкаджия

#3456850 - 04.03.2019 17:29 [Re: Травис]

То ако си говорим честно това е поредния тролец, който задава един два въпроса и после гледа сеира.
...
В Корея още нямат столове и маси,ядат седнали на земята.

m3n7alsnak3

Регистриран: 05.05.2016
    #3456853 - 04.03.2019 19:20 [Re: Склададжията]

И на мен малко на тролене ми прилича. Видиш ли, имал си той мечта, и се чудел дали да кандидатства. Абе.. "аланколуу" - то едно е да кандидатстваш, съвсем друго е да те изтеглят, пък вече трето - да дойдеш, да се установиш и да си мечтаеш. Ай стигни до изтеглянето, пък тогава другите планове.

Портокал
поетичен

#3456863 - 05.03.2019 00:40 [Re: m3n7alsnak3]

Точно това твоето обиждаме е тролене. Пускаш отрова, за да привлечеш внимание. Гледам, че нищо не се е променило в all от 2010-та, когато последно писах тук. Жалко е, че някои хора живеят да обиждат другите в Интернет. Ала най-добре се смеят последните. Кой сега влиза в раздел Поезия примерно? Никой! Къде са тарторите там като онази престаряла като скъсана чанта къдрава лелка от Зарата (Тракийка)? Разбутаха им седянката нещо. А пък в Дира от години никой не пише. И за твое сведение вече кандидатствах за ЗК миналата есен, за втори път.

Редактирано от Портокал (05.03.2019 00:51)

Портокал
поетичен

#3456864 - 05.03.2019 00:44 [Re: Травис]

Да, но интересното е, че имам повече негативни впечатления от испанците от колкото от немците.

Абуто
Extremely Stable Genius

Регистриран: 25.09.2005
От: изтрезвителното
    #3456865 - 05.03.2019 06:18 [Re: Склададжията]

Цитат:

Човекът написа, че харесва американските градове...

Какво означава "американските градове"... те да не са близнаци. Има тихи и спокойни места, има оживени лудници, има и гета, има и забравени от Бога дупки. Все едно да каже "Аз харесвам американските жени".
Аз не видях едно важно нещо - "завършил съм това", "занимавам се с онова", "добър съм в еди какво си". За човек със здравословни проблеми "които големите ваканции в Европа ги решават" не виждам как американския начин на живот ще се отрази благоприятно. Ако си супер търсен кадър със прекрасни перспективи за работа, предлагаща добра здравна застраховка плюс дълга ваканция и добра заплата - тогава "да", щатите са точното място. Но трябва да забравиш носталгията.

--------------------
λύκοι θα υπάρχουν
όσο θα υπάρχουν πρόβατα

Склададжията
бутилкаджия

#3456879 - 05.03.2019 14:14 [Re: Абуто]

Нема место за чудене тук какъв е ,в какво е добър.. Човекът е поет.Ще хареса тихи и спокойни места за да си пише поезията.

Травис
Devenir gris

#3456891 - 05.03.2019 21:53 [Re: Портокал]

Не съм живял в Испания но по процент българи сигурно е Но.1 - климата е много хубав, стандарта е добър, и аз испанците които познавам много ми допадат, открити и сърдечни - за разлика от отегчителните и сериозни германци с които ми се налага да работя: много професионални, много компетентни и оперирани от въображение и способност за компромиси. Холандците - вероятно си видял - не могат да ги понасят, и не е само заради окупацията през войната.

--------------------

Портокал
поетичен

#3457098 - 11.03.2019 12:53 [Re: Травис]

Значи за немците не знам, но поне от тези, които срещнах в Холандия съм предимно с добри впечатления. А за испанците свестните бяха малцинство (3 на 10 примерно) и то от по-бедните райони като Андалусия. Другите са шумни да, но също и агресивни простаци с две думи. Като че ли са на някаква дрога постоянно. Виж, португалците по-отговарят на твоето описание. Виж, за климата в Испания съм съгласен.

За съжаление Западна Европа вече е опасна заради едни хора, които хич не харесват Запада, но които точно САЩ изгони от Близкият изток с пълното фиаско, наречено Арабската пролет. Та сега ние берем плодовете, най-вече немците, но дори и ние българите (атентатът в Бургас).

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 32 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1598

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.