ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
rabbit_is_great
millionaire
**

Регистриран: 11.08.2016
Университетите в САЩ
    #3457513 - 18.03.2019 16:12

https://www.theatlantic.com/education/ar...parents/584695/

Цитат:

The biggest victims of this epic alleged scheme, of course, are the higher-caliber students whose prospective tickets to the prestigious colleges were given instead to these teens, whose parents had the savvy and gall to break the rules. But what’s even more disenchanting is that these revelations, sensational details aside, underscore a fact of American life: that the elite-college admissions system is broken.

Това нещо не го разбирам, и да аз не подкрепям само по-умните, ама малко и по-богатите....сега още повече, че университетите в САЩ са интернационални и всякакви страни и хора си кандидатстват, все ми се ща да мисля, че аз ако мога да си позволя да дам примерно за 4-5години 400-500к за детето си, много от хората не биха си позволили, и това дава едно предимство на моето дете пред това на другите, все пак....кефя се на не равния старт......

Естествено, ясно ми е социализма и бедните какво искат и що не се кефят, по-скоро изненадата ми е, че това е въобще е в новините, аз си смятах, че е съвсем нормално да платиш луди пари за да може детето ти да учи в най-добрите университети, ако е що годо аверъдж студънт...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
mati8800

**

Регистриран: 08.01.2011
От: Earth
Re: Университетите в САЩ
    #3457520 - 18.03.2019 17:25 [Re: rabbit_is_great]

Това с парите е ясно. По-страшното е че при кандидатстване в университет от Ivy League след 20-тината варианти на пол има и въпрос "От кои тв канали и уебстраници се информирате" Съжалявам че не правих скрииншотове.
В резултат - бял мъж с нормална сексуална ориентация от нормално семейство и SAT 1450 не е желан в тази лига.

the_man
Royal

Регистриран: 07.03.2010
От: New Haven, CT
    #3457522 - 18.03.2019 18:27 [Re: rabbit_is_great]

Продължавай да цъкаш за който не трява и след 2-3 годинки ще бъдеш изненадан, как чичо бърни ше дойде да ти каже че не ти тряват толко много къщи и ш'трява да си остаиш една и да дадеш другите на по-непривилигерованите.

И ше се смяташ за късметлия, щото ако е някой от по-младите, те щи изберат коя да остане за теб.

--------------------
Always remember you're unique, just like everyone else.

rabbit_is_great
millionaire
**

#3457525 - 18.03.2019 19:07 [Re: the_man]

Дам.......дано не отидат на там нещата....

Independent
Alive
**

Регистриран: 21.07.2012
От: The Dark Side Of The Moon
    #3457526 - 18.03.2019 19:08 [Re: rabbit_is_great]

Много могат да дадат няколко милиона, нещо което ти не можеш да си позволиш.
Сега разбра ли го?

--------------------
What will it profit a man if he gains the whole world, yet forfeits his soul? Or what can a man give in exchange for his soul?

rabbit_is_great
millionaire
**

#3457527 - 18.03.2019 19:24 [Re: mati8800]

Ти имаш по-големи деца явно, значи може да кажеш по темата, има ли възможност просто да си платиш и детето ти да учи там, явно не?
Да кажем, че детето е аверидж по всичко САТ, успех и т.н, виждам твоето е далеч от аверидж, а в топ 2-3процента, но да кажем, ако детето не е лошо нито топ, а джъст аверидж.
Колко струва да го приемат в някой от тази бръшлянова лига, може би всъщност точно за това е и статията?
че има и сега такава възможност но никак не е евтина а поне няколко милиона долара плюс....а хората от статията, са се опитали да минат метър с подкуп от 400к долара и наоколо в тези суми?

Редактирано от rabbit_is_great (18.03.2019 19:26)

boj
почетен член

Регистриран: 24.07.2010
    #3457529 - 18.03.2019 19:30 [Re: rabbit_is_great]

Проблема е как са дадени тези пари е не затова, че някой е имал и дал пари. Ако в условията по приема се каже, че който даде определена сума пари влиза независимо от другите критерии тогава е нормално.

mati8800

**

Регистриран: 08.01.2011
От: Earth
    #3457572 - 19.03.2019 05:08 [Re: rabbit_is_great]

Не става с голи кинти май, иска и чалъм. Значи ако нямаш някакви привиледж поинтс (примерно - да си цветен, трансджендър или поне лгбт, ъндокументет, индианец, брат ти да учи там и подобни) то трябва да си изявен спортист, да докажеш камара волунтери занимания, есе-то ти да е ненормално и да ги щашне от раз. Тия медийни напоследък герои затова купуваха треньори предимно. Помага и лятно учичище при тях в лятото преди кандидатстването, мисля че две седмици бяха към $4000 в Браун и в Харвард. Ние и до интервю стигнахме на живо за Дартмут (Ivy лига) и MIT ама... до там.
Имат си квоти хората и си ги спазват, но дали наистина вярват в някакви предимства на дивърситито - не знам

Кукера©
борец на капитализма

Регистриран: 21.05.2005
От: Шихагоу
    #3457604 - 19.03.2019 18:18 [Re: rabbit_is_great]

Ако беше ходил тук в уни, сега нямаше да те е толкова страх. Събирай пари за чаветата и не мисли за това! Въпреки че за мен събирането на пари за уни 15 години in advance е болестно състояние.

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

fireice
овчар

Регистриран: 07.02.2017
    #3457606 - 19.03.2019 19:03 [Re: rabbit_is_great]

Цитат:

Ти имаш по-големи деца явно, значи може да кажеш по темата, има ли възможност просто да си платиш и детето ти да учи там, явно не?
Да кажем, че детето е аверидж по всичко САТ, успех и т.н, виждам твоето е далеч от аверидж, а в топ 2-3процента, но да кажем, ако детето не е лошо нито топ, а джъст аверидж.
Колко струва да го приемат в някой от тази бръшлянова лига, може би всъщност точно за това е и статията?
че има и сега такава възможност но никак не е евтина а поне няколко милиона долара плюс....а хората от статията, са се опитали да минат метър с подкуп от 400к долара и наоколо в тези суми?

имам приятел в адмишън офис за ъндърград в харвард. влизат 2 вида деца - такива със заслуги (много висок гпа, сат, есета, добри интервюта) и такива по заслуги (родителите са алъмнайс или известни, дарявали са 6 цифрени суми редовно, имат заслуги към демократичната партия).

всичките колежи и особено по- елитните са изключитлено либерални и очакват успешните кандидати да споделят лявото мислене.

та да ти отговоря на твоя въпрос - ако детето ти не е ексепшънъл и ти не си допринесъл сериозно към ендаумент-а на колежа - можеш да забравиш.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
7 регистрирани и 12 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5826

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.