ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
Re: Re-entering в САЩ след получена зелена карта
    #3468384 - 23.09.2019 20:11 [Re: FLAVA]

Цитат:

Ходихме до амер.консулство за възст.на зелените карти,но ни отказаха,но самите зелени карти си останаха в нас.

Тази част е обезпокоителна. Вероятно е отбелязано в системата и може да доведе до допълнителни проверки.
Дано да греша.

Явно на този етап, решението е да опитате.
Късмет!

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
plain
Flâneur

Регистриран: 06.05.2008
    #3468399 - 23.09.2019 22:32 [Re: Nadin]

Цитат:

Статута на детето и родителите Ви, няма общо със ситуация.

Сигурна ли си, че статусът не детето няма никакво значение?

Ако се явяват пред съд за възстановяване на резидентски права, адвокатът им би трябвало да използва фактът, че детето е в Америка (не може да му се откаже влизане обратно в страната). Не разбрах дали е там в момента, но предполагам не е проблем да отиде, ако баба му и дядо му са там. Не знам каква е юридическата основа, но пред съд този аргумент може да се ползва, според специфичния случай. Аз бих съветвал консултация с адвокат по този въпрос.

--------------------
It's the science, stupid.

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3468405 - 23.09.2019 22:56 [Re: plain]

Цитат:

синът ни който е малолетен е американски гражданин. Много сме притеснени какво ни очаква на летището. Проблема е че моята Зелена карта изтича януари месец 2020г. Моите родители също са американски граждани,но в момента са също в БГ. Дайте ни съвет как е най-правилно да постъпим. Моля ви само за сериозни коментари.

Изглежда, че всички са в България, освен ако малолетното дете (до колко години се водят такива, 12-14?) не живее в САЩ при други роднини.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Травис
Devenir gris

Регистриран: 29.04.2005
От: NL
    #3468409 - 23.09.2019 23:35 [Re: Nadin]

Цитат:

Ходихме до амер.консулство за възст.на зелените карти,но ни отказаха,но самите зелени карти си останаха в нас.

Надин, това не бяха ли различни служби? Консулството е Външно министерство (Депт ъф Стейт) - то със ЗК не се занимава, само с визи. ЗК са под ИНС (което е под Хоумленд Секюрити). Та имиграционни проблеми на ЗК холдъри не са дерт на консулството. Най-вероятно съм им казали "ние не можем да ви помогнем". Което не виждам как ще е проблем на влизане/ИНС ...

--------------------
Написаното по-горе отразява единствено и само личното ми мнение. Всяко Ваше действие произтичащо от него, е изцяло на Ваша отговорност.

FLAVA
неориентиран

Регистриран: 01.06.2014
    #3468417 - 24.09.2019 06:41 [Re: Травис]

Благодаря Ви за мненията и съветите. Според вас кое е летището където проверките са по-леки. Ние по-принцип летим за Сиатъл,там са доста подробни. А относно формуляра I-90 колко време трае преиздаването на Зелената карта и наистина ли могат да ти откажат. А ако ни пратят на съд,докато дойде делото, през този период не можеш ли да пътуваш? Имам неща в БГ,които трябва да оправя,а времето няма да ми стигне. Благодаря Ви!

plain
Flâneur

Регистриран: 06.05.2008
    #3468435 - 24.09.2019 12:21 [Re: Травис]

Е, то в американските посолства не работят служители само от DOS.

В посолството се занимават с Returning Resident Visa, което ми звучи като за случая на пишещия/пишещата.
https://bg.usembassy.gov/visas/immigrant-visas/returning-resident-visa/

--------------------
It's the science, stupid.

Травис
Devenir gris

Регистриран: 29.04.2005
От: NL
    #3468442 - 24.09.2019 13:29 [Re: FLAVA]

Тук никой не е адвокат за да знае всички подробности. Доколко съм чел такива случаи се разрешават за около година. Не виждам защо да те спрат да пътуваш, не си тръгнал да се укриваш я - а ако не се върнеш още по-добре.

Плейн, това за което пишеш пак са визи, т.е. ДОС. Вероятно ДОС си тегли инфото от ИНС разбира се но не мисля че има власт да ти каже дали ЗК ти е валидна или не - това си е ИНСка работа.

Винаги съм разбирал процеса на първото влизане като прехвърляне на файла (прословутия запечатан плик) от ДОС към ИНС - ти лично даваш ДОСовските документи на ИНС служителя. Оттам нататък ДОС са свършили с тебе, ти си 100% ИНС. Ама не че разбирам детайлите де ..

--------------------
Написаното по-горе отразява единствено и само личното ми мнение. Всяко Ваше действие произтичащо от него, е изцяло на Ваша отговорност.

FLAVA
неориентиран

#3468455 - 24.09.2019 16:35 [Re: Травис]

Точно затова става въпрос. Returning Visa Resident. Както и да е. Надявам се да няма големи проблеми.

littlebee
член

Регистриран: 05.05.2015
    #3468456 - 24.09.2019 17:11 [Re: FLAVA]

Може ли да дадете повече подробности.. какво точно сте се опитали да направите в посолството?
Мислех да пиша за SB1 и се страхувах, че сте направили тази глупост да кандидаствате
При отказ на SB1 нещата са ужасно зле. На летището 100% ще знаят, че имате отказана виза и мисля, че ще ходите на съд при всички случаи.. Единствената ви надежда е да имате някакъв невероятен късмет 1:1000000 .
Това е аналогичен случай, имиграционните адвокати са скептични. Ако успеете да влезете задължително звъните на адвокат. Препоръчвам ви да погледнете този лист.
И не, няма да можете да пътувате. Нещата са изключително сериозни, как си представяте, че ще ви пускат да влизате в страната с толкова проблемни документи и дело?
Подредете си приоритетите.

И да, дори да ви пуснат без съд по някакво чудо, ще имате проблем с подновяването на зелената карта. Там също ще знаят, че ви е отказана SB1.

FLAVA
неориентиран

#3468471 - 24.09.2019 21:36 [Re: littlebee]

Кофтииии. Надявах се на някаква опция. Предполагам,че нямаме други опции,а да тръгнем бнасляпо ще е безумие. Само не ми стана ясно като отидохме на интервюто за Returning Residend Viza защо не ни взеха Зелените карти,а ни ги оставиха,все пак това е официален документ или за спомен.....

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 13 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4170

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.