ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
mkirov99
неориентиран

Регистриран: 30.10.2019
Зелена карта
    #3470527 - 30.10.2019 17:18

Здравейте,та имам един въпрос свързан със спечелване на зелена карта.Тъй като
моите родители(както и аз)спечелихме зелена карта преди година,те имаха възможността да минат през всички процедури и успешно получиха зелени карти.
Баща ми вече работи там а майка ми ходи веднъж на шест месеца.Моят въпрос е тъй като нямах възможност да отида,вмомента имам ли възможност да получа зелена карта или да посещавам или работа във САЩ.Благодаря Ви предварително.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
Re: Зелена карта
    #3470550 - 31.10.2019 03:06 [Re: mkirov99]

Цитат:

Моят въпрос е тъй като нямах възможност да отида,вмомента имам ли възможност да получа зелена карта или да посещавам или работа във САЩ.Благодаря Ви предварително.

Ако не си минал процедура и интервю, нямаш автоматично право да получиш зелена карта, да работиш или посещаваш САЩ.
За посещение ще бъде необходима туристическа виза. За зелена карта, родителите ти трябва да подадат петиция.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

mkirov99
неориентиран

Регистриран: 30.10.2019
    #3470554 - 31.10.2019 08:34 [Re: Nadin]

Да това ми беше въпросът,благодаря.

Lira
princess

Регистриран: 19.04.2015
От: Michigan
    #3484990 - 13.08.2020 21:16 [Re: mkirov99]

Здравейте. Предварително се извинявам , ако другаде е засегнат този въпрос , но не намирам инфо. Та ... октомври месец дъщеря ми се върна в БГ. Със зелена карта е. Тъй като се наложи да се грижи за баба си , се обади в посолството в София , за да попита какъв може да е престоят извън САЩ. Отговориха ,че е година , но може да се удължи с 6 месеца. Сега се налага да бъде удължен , но в получен имейл от София ( не може да се свържи по телефона ) , е обяснено , че ще загуби зелената си карта и престоят може да бъде удължен само , ако се върне в Америка. Ситуацията е молко абсурдна , затова моля за помощ ...

Zakari
пристрастен
**

Регистриран: 18.08.2010
    #3485008 - 14.08.2020 03:13 [Re: Lira]

Да се оправдае с вируса,то сега за всяко нещо се оправдават с него,че не е могла да се прибере,всичко над 6 месеца не беше желателно за година на вън със зелена карта имаше нещо само за деца.

Lira
princess

#3485013 - 14.08.2020 06:42 [Re: Zakari]

Благодаря Ви. Стигнахме до решение , че ако няма друг начин , просто ще загуби зелената карта. През каквото и да сме преминали ( години чакане , средства ... ) , някои неща не се купуват. Вируса надали ще я оправдае

--------------------
People that don't know me think I'm shy. People that do know me wish I were.

Zakari
пристрастен
**

#3485015 - 14.08.2020 07:51 [Re: Lira]

Зелената карта си я има,като реши да се връща купува билет и толко,тук бяха писали,че нямат право да не те пуснат в страната и зелената карта не се отнема на летището,вируса всъщност е голяма причина и карантините по цял свят ,затваряне и забрани на граници и полети.

Lira
princess

#3485024 - 14.08.2020 15:08 [Re: Zakari]

Тоест ... може да стои над година в БГ и след това да се върне без проблеми ...

--------------------
People that don't know me think I'm shy. People that do know me wish I were.

Zakari
пристрастен
**

#3485066 - 14.08.2020 21:26 [Re: Lira]

Ами то и посолството до Нова Година нали не обработва и визи така че няма какво да пита там според мен,както решите ако искате звънете по тел.за информация,но със ситуацията с вируса и полети и други аз бих го използвала за по дългия престой.

MiraUSA
старо куче

Регистриран: 01.06.2014
    #3485072 - 14.08.2020 22:53 [Re: Lira]

Цитат:

Тоест ... може да стои над година в БГ и след това да се върне без проблеми ...

И да, и не. За да си поддържа зелената карта, трябва да стои поне 6 месеца от годината в страната. Ако стои повече от 6 месеца извън, значи доброволно се е отказала от статута си и картата. Ако смята, че ще надвиши 6 месеца извън, преди да напусне САЩ е трябвало да кандидатства за re-entry permit. За това са и казали да се върне и да подаде документи за удължаване - това се прави само от територията на САЩ. Понеже връщане не е възможно, да събира всички документи, които показват причината за забавяне извън САЩ, преведени на английски в случай чери направят проблем на влизане. Зависи от граничният полицай - понякога първият път само предупреждават, понякога направо вземат картата и ще се наложи да ходи на съд, за да обясни каква е била причината. Дано не се налага.

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2853

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.