ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Кулинарно изкуство

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
Re: Кулинарни опити, постижения и подвизи
    #3477890 - 13.03.2020 12:40 [Re: Dr.G]

Свинската сланина нормализира холестерола. Научно и медицински доказано. Имам и лекар в къщи. И освен че сваля нивата на холестерол, чисти и кръвоносните съдове от плаки и прочие. Също доказано.

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #3477891 - 13.03.2020 12:43 [Re: Hard Rock fan]

В хипермаркетите може и да е така. Търси по пазарчетата, дето местни земеделци си предлагат стоката. Със сигурност ще намериш стар чесън на глави, а може дори и джинджифил на корени. Поне тук е така. Всичко има.

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Dr.G
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #3478015 - 16.03.2020 10:51 [Re: Цецо]

Да кажа, че по край призивите да си стоим у дома се отдадох на кулинария:
първо най-после намерих време да направя тези ребърца, варени в бира: имах едно парче свински гърди с доста месо по тях. В тенджерата под налягане (тя ми е единствената с по-голям диаметър) ги варих 1 час на тих огън с една бутилка тъмна бира (Старопрамен ), един морков, сол на вкус. Като ги извадих почти се бяха разкапали. След това във фурната, намазани със сос барбекю. Да се запекат. Станаха страхотни. Предполагам, че подправките могат да са на вкус и по лични предпочитания.
Пилешка супа, застроена с яйце и кисело мляко.
Пилешки филенца, омазани със смес от майонеза и горчица в съотношение 4 супени лъжици от едното и 1 чаена лъжица горчица. Не му трябват други подправки. 20-на минути във фурната са им достатъчни.
И понеже в петък беше невъзможно да се пазарува, а нямах нищо готово за бързо приготвяне, направих инвентаризация на малкото налични хранителни продукти у дома и в крайна сметка бяхме на салата от риба тон (консерва), зелена салата, 1-2 останали репички, скилидка чесън и 1 консерва царевица.

Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
    #3478290 - 22.03.2020 17:58 [Re: Dr.G]

Ребърцата само в бира ли ги вариш? Без вода? Звучи много вкусно, ще пробвам и аз.
Аз все още си ходя на работа, в петък ни дадоха разрешителни, с които да се придвижваме до работа безпрепятствено. Но събота и неделя и аз се поразвихрих из кухнята. Не знам дали споделях тази рецепта за питка? Става супер, само моля, печете я върху хартия за печене, а не директно в тава, защото зверски залепва.
П.П. Гулия съм виждала в магазини Лидл в България. Ползвах я за една салата от зеле и всички видове ряпа, които има на пазара(бяла, черна, дайкон, червена, червено цвекло) плюс целина и обилно количество магданоз. Много вкусна!

--------------------
Ние сме ора естете.

Dr.G
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #3478406 - 24.03.2020 17:46 [Re: Пипи^]

Ами.. рецептата е само с бира, но аз като един Тома неверни, сипах и водичка вътре

А рецептата за питката, като кликна на линка, излиза някаква странна картинка, но е и питка, а още по-малко рецепта.

Не бързам с рецептата, защото съм оптимистка и съм се заподготвяла за лятото, т.е. наложила съм диетични ограничения на домочадието (и на себе си разбира се), но ще е хубаво да я имам.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 6352

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.031 seconds in which 0.013 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.