ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
peshobass
заслужил ветеран

Регистриран: 28.11.2005
От: Newton, MA
Питане за бензин 87 89 .....V Power
    #3484862 - 11.08.2020 06:04

След като ми бяхте толкова полезни за косачките бих помолил и за съвет за колата?На дълъг път от 300 мили,на Хондаки има ли значение дали ще сложа регюлър 87 или примиъм или както и да се казва 93?Имам някакъв далечен почти с давност от двадесет години опит от БГ,който незнам дали се конвертира тук,та ако споделите ще се радвам?Та преди токоз приблизително години,ако тръгнеш за морето с натоварена талига беше препоръчително да се бръкнеш с екстра десетина кинта,ама да сипеш хубав бензиец,който бил продухвал нещо си,пък и почти се изплащало?Далеч съм от мисълта да спестявам тук от бензин,но добре ли е за колата,която през годината върти градско предимно?Дава ли повече тяга и мощност или може да прецакам нещо?Ако някой знае къде е Кукера моля върнете го обратно

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: Pergamum, the satan's place
Re: Питане за бензин 87 89 .....V Power
    #3484863 - 11.08.2020 07:01 [Re: peshobass]

Слагай такъв, за който е проектирана колата - пише го или на капачката на резервоара или в упътването. Ако е проектирана за 87 няма никаква идея от по-висок октан. Всичко останало са маркетингови трикове.

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

the_man
Royal

Регистриран: 07.03.2010
От: New Haven, CT
    #3484870 - 11.08.2020 08:13 [Re: peshobass]

Кво стана с косачката не каза?

Хондата, ако няма турбо и пише 87, слагай такъв. Новите Фордове примерно Екобууст, демек турбо вървят и с двата, но с 93 дават по-добра икономия и няколко коня отгоре. Но те така са и проектирани(ужким).

Когато решиш да и правиш ‘талянски тюнъп слагай 93 иначе ако не я натискаш във високите обороти няма значение с къв октан бензин я караш. Аз от време на време сипвам една добавка Шеврон Текрон от Коско, но съм почти сигурен че е загуба на пари.

Куки нали не кара вече Хонда, не му пука да пише във форума. И Зеленото Копчи отдавна го няма. Лошо!

--------------------
Always remember you're unique, just like everyone else.

peshobass
заслужил ветеран

#3484876 - 11.08.2020 13:51 [Re: the_man]

Косачката се уплаши и взе да работи нормално но ще и шибна напролет нов карбуратор защото е ползвам много и често.Добавката отдавна вече е в употреба,имате черпене!На Хондаки и друг път съм слагал по-скъп бензин и не съм забелязал да има разлика,може би мааалко повече тяга,разхода е същия?Като цяло това винаги е на дълъг път,когато или е наблъскана до тавана с музикални инструменти и апаратура или както в случая с плажно и къмпинг оборудване.Тази кола,като стане тежка просто няма силичка и е малко тромава,но не се оплаквам.Да разбирам ли,че ако не помага по-високия октан поне не пречи? 3$ разлика на резервоар не е проблем или няма нужда?

burjavela
старо куче

Регистриран: 10.05.2015
От: Philadelphia, PA
    #3484878 - 11.08.2020 15:14 [Re: peshobass]

Преди мнооого години работих на OMV временно и ми излезнаха мазоли на езика да я обсъждам тази тема с колеги. Лонг стори шорт - няма смисъл от по-скъпите варианти с добавки, от които колата ти уж лети. Тук говорим и за бензин и за дизел, понеже в БГ има маса баровци, които обичат да си купуват от скъпия дизел "щото бил много убав и му казали да си вземе от него". Чист маркетингов булшит и това е. Като ти каза Рекса - слагай каквото пише на капачката и карай!

peshobass
заслужил ветеран

#3484879 - 11.08.2020 15:26 [Re: burjavela]

Е точно това исках да знам!Нямаш представа колко съм ти благодарен!

burjavela
старо куче

Регистриран: 10.05.2015
От: Philadelphia, PA
    #3484882 - 11.08.2020 15:59 [Re: peshobass]

Пак заповядай!

Надявам се няма да се сърдиш ако ползвам темата ти да питам въпрос тук вместо да пускам изцяло нова тема. Проблемът ми е следния: карам Honda HR-V 2019 и отскоро забелязвам странен проблем - без значение дали карам градско или на магистрала - в редки случаи педала на газта потъва и колата сякаш забавя скоростта си. В резултат си махам крака от педала и пак натискам, но за да набере скорост трябва да натисна доста силно, което пък довежда до силно ускорение/ръмжене и като цяло неприятен експириънс. Четох разни статии в нета и доста хора казват, че грешката в 99% от случаите е у шофьора. Не знам кое толкова греша, особено като се има предвид, че колата е автоматик, а аз не я насилвам. Отделно проверих дали мата е попаднал между педала - не е това. Другата седмица ще я водя за инспекции и мисля да им кажа за проблема и да го проверят, но исках да събера мнения от по-опитни шофьори. Дисклеймър - въобще не се считам за кар гай, така че всякаква помощ е добре дошла!

MилeH

Регистриран: 02.12.2008
От: NYC
    #3484885 - 11.08.2020 16:34 [Re: burjavela]

аз бях споменал преди 2 години, същия проблем със същаат кола, но много по-изразен. Тогава си помислих че съм и прегрял скоростината кутия - от Русе до Варна я ръчках много, 140-160, кола под наем и бързах, и направо почти спря. 2-3 пъти така, ама много голяма загуба на мощност , и спрях, да се охлади, 10 мин и се оправи, но не я ръчках вече много, бях стигнал почти.

MилeH

Регистриран: 02.12.2008
От: NYC
    #3484886 - 11.08.2020 16:39 [Re: peshobass]

Ако не кноква , ( да чука аванса , дето викат ) , няма нужда от по-висок октан. аз веднъж налях по погрешка в НДж на Камарото , ( хем пише че не е проблем , атмосферен е) и усетих лееекичко, като глайдвам и рязко настъпя на газта, причуква 2 пъти едва усещаемо, но се усеща. За разход, кой ти гледа

the_man
Royal

Регистриран: 07.03.2010
От: New Haven, CT
    #3484889 - 11.08.2020 17:30 [Re: burjavela]

Цитат:

като цяло неприятен експириънс. Четох разни статии в нета и доста хора казват, че грешката в 99% от случаите е у шофьора. Не знам кое толкова греша

Правилно са ти казали. Грешката ти е, че си се качил да караш сиарви.

--------------------
Always remember you're unique, just like everyone else.

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 14 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 985

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.