ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Медицина

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
X-tended
agriolouloudo

Регистриран: 15.10.2004
От: София
Re: Невидими шини за изправяне на зъби
    #1212720 - 01.04.2006 09:58 [Re: Nadin]

има специални четки за миене на зъбите докато са с брекети. виждал съм ги на живо, но не знам точно как се казват за да ви покажа тук картинка. наистина косъмчетата са много твърди и завидити така че няма скак да пропуснат местенце около телта.
а според мен естетичния момент при брекетите изобщо не е важен. или поне в моята среда никой не ги забелязва и поне половината от хората около мен носят брекети. никой никога не се е оплакал че не изглежда добре или някой друг да му се подиграе. да не говорим че всички тези хора слагат брекети по собствено желание. да не говорим че преимуществата на керамичните брекети, които са практически невидими, на цветните, които се превръщат в чудесен аксесоар за момичетата, за лингвални брекети и тн...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: Chicago area
    #1213013 - 01.04.2006 15:37 [Re: X-tended]

Цитат:

има специални четки за миене на зъбите докато са с брекети. виждал съм ги на живо, но не знам точно как се казват за да ви покажа тук картинка

Предполагам, че имаш предвид проксибръш

няма спор, че приспособления за почистване около брекетите- колкото щещ, въпроса е колко често и най- вече съвестно се ползват( казвам го от личен опит, защото това го обяснявам и на деца и на попораснали такива по незнам колко пъти дневно )
Както и да е, не мисля че има смисъл да се спори относно невидимите шини и брекетите, защото очевидно всеки има мнение по въпроса изградено на някаква основа. За мен Invisalign са най-доброто на пазара в момента и ако имах нужда от изправяне на зъбките (аз или някой от семейството ми ) не бих се поколебала нито за миг.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

X-tended
agriolouloudo

#1213236 - 01.04.2006 22:28 [Re: Nadin]

не говорех за това но както и да е... наистина средства за поддръжка има, само желание да има
и брекетите и Инвизалайнс си имат и предимства и недостатъци явно. така че трябва да се мисли и избира според случая. хубаво е да има избор

Dentsmile
ориентиран

Регистриран: 01.04.2006
От: Varna
    #1213335 - 02.04.2006 01:02 [Re: X-tended]

Absolutno!!!I dvata metoda si imat predimstva i nedostatyci!S Invisaline ne moje da se korigirat dosta problemi.Metoda obhva6ta po-malka grupa korekcii.Ina4e DA!!! na higienata i estetikata!Breketite-ima kerami4ni breketi,koito sa po4ti nevidimi,ima i beli dygi i obhvata na deistvie e izklu4itelno golqm-s tqh moje da se napravi po4ti vsi4ko.Higienata e vypros na jelanie i usyrdie.Ima pacienti s idealna higiena.Myrlivite sami si opredelqt sydbata na zybite.

NadinАдминистратор
Charmed

#1215862 - 04.04.2006 14:01 [Re: Dentsmile]

Така и не разбрах каква е горе-долу цената в България на орто намесата, без значение вида, интересува ме принципно. Спомена се нещо за около 4500 $...

--------------------

Нерегистриран

#1216497 - 04.04.2006 23:00 [Re: Nadin]

Горе долу цените в Бг са от 1000лв до 6000евро Като наи-скъпото ле4ение са лингвалните брекети и Invisaline

NadinАдминистратор
Charmed

#1216668 - 05.04.2006 02:51 [Re: Анонимен]

6000 eвро бре

ПП Направо онемях

--------------------

karamel4e
неориентиран
**

Регистриран: 17.03.2006
    #1229245 - 16.04.2006 09:05 [Re: Nadin]

Моля? Цената ИЗОБЩО не е същата, поне в Америка, а 100% и в България. Има разлика между напълно металните скоби и порцелановите, а камо ли за инвизалайн. Те са много по-скъпи, защото се сменят на всеки 2 седмици и се правят нови отливки, тъй като не могат да се стягат както металните и порцелановите т. нар. "брекети". Аз вече две години нося порцеланови и платих $6500 общо, $1500 първоначална вноска и по $200 на месец горе-долу.

friend

**

Регистриран: 10.04.2002
От: USA
    #1230959 - 18.04.2006 08:12 [Re: karamel4e]

Какво представляват тези порцеланови брекети? Трябва да са много по-добри от металните.

--------------------
Winners Are Driven

“A soldier may be a refugee if he objects to a war which violates fundamental human norms.” Jeffry House

X-tended
agriolouloudo

#1231927 - 18.04.2006 21:12 [Re: friend]

предимството на керамичните брекети е в естетиката. ако това означава "много по добри", да такива са.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 15 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 34387

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.157 seconds in which 0.144 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.