ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » ALL.BG » Нови форуми

Страници: 1
Ванка5
Нерегистриран

НОВ ФОРУМ: ПРЕВОД !
    #39990 - 28.08.2002 08:45

В този форум хората ще могат да питат за езикови неяснотии, както на български така и чужди. Форума ще бъде полезен за случаите, когато не можеш да намериш дадена дума в речниците например и няма кой да питаш какъв е предовът й. Например известно време се чудих как се казва банков баланс и отидох да проверя на страницата на една банка и установих, че е "салдо." На някои може да им се струва смешно, но съм сигурен, че някои българи в чужбина са изпадали в същата ситуация. От друга страна, превода от английски и други езици на български може да стане много по-точен след като се дискутира във форум "Превод." Така ще се избегне нежелателната употреба на чуждици при наличието на точни български думи за целта.
Надявам се "власто-имащите" да създадат такъв форум скоро. :-)
Благодаря ви за вниманието и времето.
Иван

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
МишоАдминистратор
виртуален

Регистриран: 07.09.1999
От: Юесофей
Re: НОВ ФОРУМ: ПРЕВОД !
    #39992 - 28.08.2002 08:59 [Re: Ванка5]

Хм, това е по-скоро за форум Съвети или Филология?

Ако видя, че има много теми, ще направя форум Преводи, но засега не мисля, че си заслужава.

--------------------
.\\:):

Dr.G
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
Re: НОВ ФОРУМ: ПРЕВОД !
    #39998 - 28.08.2002 09:42 [Re: Мишо]

Но пък да ти кажа, че е добра идея да има как и кого да попиташ за определени изрази и форми. Понякога такова ровене пада докато изровя точния превод на нещо..... не ти е работа

Ванка5
Нерегистриран

отг. до Майк
    #40029 - 28.08.2002 16:23 [Re: Мишо]

Благодаря ти за отговора, Майк.
Отидох във форум Съвети. Според мен форумът е прекалено обширен, за да получиш бърз отговор и въобще да ти се забележи въпроса по отношение на някакви преводи. Прави ми впечетление, че на all.bg няма подфоруми. Знам, че от дизайнерска гледна точка си притеснен за място на страницата, но подфорумите са вероятно решението на този проблем. Например, Преводи може да се направи подфорум на Съвети.
Иван

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 984

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.02 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.