ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Гоблени

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)
Бодилче
ентусиаст

Регистриран: 29.01.2002
Re: Конструиране на гоблен
    #22939 - 27.03.2002 09:08 [Re: Анонимен]

Непозната Алиса,моят преди 16год/малко преди да се оженим/ме вкара в нормалния път/в смисъл-накара ме да се замисля,че отношенията ни са сериозни/,точно с иглата и гоблена.Тогава шиех "жълтите рози" и той естествено ги опропасти,шиейки квадрат по квадрат фона.с по-стегнат от моя бод.И до днес стоят на стената зъбейки се и напомняйки ми,че едно опрощение влачи след себе си лавина от такива.Не не че мъжът ми е лош,напроти в!Но нали знаеш какво е брака?И до днес ме радва,носейки ми нещо за гоблените ми-било "златна игла",било рядък,според него цвят конец или окомплектован готов гоблен.Преди години беше в командировка в Турция/той е военен летец/ и понеже там нямало никакви гоблени по нашия вкус ми донесе "златна" игла.А има колега-също летец,който уши вече поне 7 икони-гоблени.Значи,не се чуди,ако и твоя хване иглата.Не,че сега вече моя шие.Но ужасно се фука каква "кадърна" съм и колко различна била къщата ни.Преди 5мес.бяхме в Германия и той изнесе такава лекция на тема герм. шедьоври,че още ми е смешно.Само дето не поиска да ме покажат по тяхната телевизия,защото домакините ни не знаеха нищо за Вилер.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Росица
Нерегистриран

#25205 - 14.04.2002 11:00 [Re: Анонимен]

Тук съм отново. Доста време не можех да влизам в Интернет, защото нямахме достатъчно финансии, за да си пуснем. Сега, влизайки, видях че са се появили нови теми. Честно казано, не съм чувала до сега за вдяването на два конеца едновременно. Струва ми се интересно, но мисля, че на пазара могат да се намерят съответните нюанси. Поздравявам те за ентусиазма ти да конструираш сама гоблен. Сигурно никак не е лесно да нагласяш конците и нюансите. Аз мисля, че преди като се ровех из различните сайтове за гоблени, освен този сайт за конструиране на гоблени бях открила и още някакъв, където се предлагаше тази програма. Но в момента не мога да кажа къде съм влизала. Що се отнася до броя на иглите - първия ми гоблен е шит с различна игла за всеки конец (просто така ми бяха показали). Сега обаче ми показваха шиене с една игла и свикнах така. В момента не ми прави впечатление това, че вдявам и раздявам. Но си мисля, че дори и да шиеш с различни игли, ти пак трябва да вдяваш постоянно, защото останалия конец ще бъде на два ката и пак ще трябва да го извадиш, за да го разединиш. Аз като шиех с много конци, при започване на конеца не правех примка, а подмушвах конеца (както при завършване), затова тогава ми беше удобно, но сега сгъвам конеца на две и започвам с бримка и не би било удачно да използвам повече от една игла.

Анонимен
Нерегистриран

#40180 - 30.08.2002 02:51 [Re: Анонимен]

Ако се интересуваш от програма за гоблени отиди на адрес http://freaky.hit.bg

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  burberry 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4843

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.076 seconds in which 0.063 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.