ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Оръжие

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Riko
Нерегистриран

Въздушни пушки
    #455317 - 28.09.2004 14:05

Мнооого се радвам, че има специалисти тук.
Форумът е сериозен много.

Моля, дайте ми инфо за Cometa 220 4.5, имам такава, но не знам много неща за нея..
-- колко настрел й трябва за да се разработи,
-- на колко изстрела се чисти, и как - почистване къде, смазване - къде (пълно/непълно разгл.)
-- колко настрел издържат цевта и буталото.
-- проблем ли е ако стои заредена по-дълго (5мин, примерно)
-- как се "разрежда" или както там се нарича обезвъздушаването без изстрел.
-- кои са най-добрите амуниции
-- препоръки за смазващи и почистващи продукти, шомполи и т.н.
-- кои са най-добрите магазин в София - като професионални продавачи и ЦЕНИ, разбира се.

Много благодаря предварително..

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
tender™Модератор
барман

Регистриран: 14.05.2003
От: зад бара
Re: Въздушни пушки
    #455342 - 28.09.2004 14:27 [Re: Riko]

Здравей!

конкретно по въпросите ти:
-- колко настрел й трябва за да се разработи,
докато спрат да се дозавиват двата болта в основата на цевта (ложата) - завивай ги редовно. някъде към 200-400 изстрела по мои спомени. същото е и с оптиката, само че тя се затяга по-бързо, за 50-ина изстрела.

-- на колко изстрела се чисти, и как - почистване къде, смазване - къде (пълно/непълно разгл.)
чисти се след всяка стрелба - месингова четка за сваляне на оловните пластове от нарезите на цевта, после протриване до чисто. смазване на всички триещи се части БЕЗ БУТАЛНИЯ МЕХАНИЗЪМ ОТВЪТРЕ. Цевта се маже САМО ако ще я съхраняваш без ползване по-дълго време Преди стрелба се протрива до сухо.

-- колко настрел издържат цевта и буталото.
към 10 000 изстрела средно, после - ремонт на пружинно-буталната група.

-- проблем ли е ако стои заредена по-дълго (5мин, римерно)
5 мин. не е проблем, но повече - да. Пружината е свита така и омеква интензивно при продължителен престой.

-- как се "разрежда" или както там се нарича обезвъздушаването без изстрел.
само и единсртвено със сачма в цевта и изстрелването й в безопасна посока. никога не "празни" без отпор на буталото - може да се счупи.

-- кои са най-добрите амуниции
аз ползвам GAMO 5.5 - всички разновидности са им добри според предназначението им. Комета също стават. Не ползвай ментета.

-- препоръки за смазващи и почистващи продукти, шомполи и т.н.
има много по оръжейните магазини - купи си някоя тънка аерозолна оръжейна смазка.

-- кои са най-добрите магазин в София - като професионални продавачи и ЦЕНИ, разбира се.
пас проба - грешка...

ето тук има малко инфо за въздушните пушки.
по принцип много от правилата важат за всяка марка пушка.

ето ти техн. инфо за твоята пушка

ето и мнения на потребители на точно твоята пушка.

--------------------
На бармана всичко се (по)казва!

ПУШКАЧ
Нерегистриран

#455526 - 28.09.2004 15:52 [Re: Riko]

Разреждането:
Ако пушката ти е с чупеща се цев/а мисля, че е такваз/, правиш следното:
1.Значи вече е заредена, т.е. пружината е натегната, съчмата е в цевта.Тогава пречупваш пушката.
2. С лявата ръка държиш пречупената цев здраво. Дясната е обхванала здраво шийката на приклада.
3. ЧАК ТОГАВА!!! слагаш показалеца на спусъка и спускаш!
4. Но! Здраво държиш с лявата ръка, защото ще почустваш как при спускането, цевта ще се опита рязко да отскочи.
5. Бавно отпускаш /но не изпускаш/цевта с лявата ръка. В един момент напрежението на цевта ще олекне. Затваряш.
Обаче изтикваш съчмата с шомпол./Ако няма съчма - пак правиш същото/
Спазвай безопасността!

tender™Модератор
барман

#455609 - 28.09.2004 16:28 [Re: ПУШКАЧ]

не че практически не може и така.

но крие огромен риск от счупване на пружина, бутало или ръка
при движението на буталото напред в заредено състояние сачмата се трие в цевта и му противостои
при изстрел без противостоене буталото развива скорост и предава импулс, за който не е проектирано нито то, нито пружината му.

не стреляйте с възд. си пушки без сачма в цевта кой каквото друго да ви казва.

--------------------

Riko
Нерегистриран

#455740 - 28.09.2004 17:58 [Re: tender™]

Мерси, мерси.
Много изчерпателна инфолмация..
Остана един (засега) въпрос:
чашката в заредено с-ние ли се слага, или като счупя цевта преди самото зареждане?
А нещо за барутните чашки? Днес ги пробвах, малко скептично настроен, че могат нещо да прецакат пушката.. Като ефект е по-скоро смешно..

мерси

Riko
Нерегистриран

#455773 - 28.09.2004 18:39 [Re: tender™]

И още нещо
когато се стреля последователно без да се чисти с няколко вида амуниции: Gamo, Cometa (други не ползвам) от различен тип (остри и т.н.), по-лошо ли е за цевта?
10Х

tender™Модератор
барман

#455852 - 28.09.2004 20:36 [Re: Riko]

няма проблеми за цевта, само че точността и скоростта на сачмите ще намалеят.
добрата въздушна пушка иска чиста цев и добра прострелка и ще бъде винаги точна, доколкото й го позволи задпушечното устройство

наистина, има варианти, при които и след 500 изстрела не може да се получи съсредоточена стрелба по мишена на 25 метра да речем, а се получава ефектът на "звездно небе"
ако това стане и с вашата пушка въпреки, че сте спазили всички изизсквания по прострелклата й, то просто не сте случили на пушка и ако можете, я сменете в магазина. Всеки професионалист ще ви разбере, но не навсякъде ще ви приемат обратно простреляно оръжие, да не кажа нещо по-неприятно - никъде няма да ви я сменят, за съжаление, въпреки, че ще бъдете прав.

--------------------

tender™Модератор
барман

#455862 - 28.09.2004 20:43 [Re: Riko]

преди да счупите цевта ще ви е малко неудобно да сложите чашката, въпреки, че при счупена цев пък е опасно да не произведете изстрел докато я слагате (сачмата)
принципно няма значение кога ще я сложите, само спазвайте правилата за безопасност.

барутните чашки са обикновено от незнайни производители и не ви препоръчвам да ги ползвате редовно, не знаете дали сплавта им няма да надраска цевта.

--------------------

Махмурлия
Наблюдател

Регистриран: 15.09.2004
От: Си-бира
    #457866 - 30.09.2004 15:20 [Re: Riko]

Купих преди години от разпродажба на ОСО ИЖ38 4.5 кал.беше много зле,носих я в една оръжейница на "Пиротска" май беше, сложиха и нова пружина и тапа,стана като "флоберка" ма аз видях в един магазин "Барутни" сачми и взех та купих.
Няколко изстрела произведох срещу една стена в двора,чува се силен звук гледам на бетона няма никаква следа.Един съсед зад мене ме гледа от балкона и пита:с кво гърмиш та излиза една педя огън от цевта? Как от цевта, а на стената няма белег(аз гледам стената при истрела не и цевта).Разбрахме се той да гледа изхода на цевта,пък аз ще сложа на стената един бял лист и ще се целя.тъкмо се прицелих в центъра на листа и стрелям - нещо ми залютя в окото,излиза огън една педя вика съседа .оставих пушката на земята а той се засмя кво си почернял.нищо страшно измих си очите и ми мина.какво беше станало.разглобих пушката - в тапата изгоряла дупка колкото да промушиш цигара и е позволила на газовете от барута да излезнат назад заедно с частици масло от пружината та в окото, макар,че процепа дето е откъм приклада е много плътен.Сачмите се взривяват в цевта на 8-10см.преди изхода и пушката изхвърля напред(и назад)само газове и прашинки олово.
Написах това за тези които имат нови въздушни пушки или са с нови пружини и скоростта на сачмите е по голяма и от триенето "барутните" капси се взривявят в цевта.
Аз така си похабих тапата и буталото.Но със стара и разшлякана пушка се изстрелват без проблемно.
Всеки за себеси да реши, дали да ги използва.

Riko
Нерегистриран

#459780 - 02.10.2004 05:19 [Re: Махмурлия]

Леле, тва много лошо със барута..

В момента като сериазен въпрос пред мен стоят мишените -
принтвам си такива от мой проект, направен въз основа на
стандартите като картинка.
Но не са ми ясни нито размери, нито какъв диаметър мишена
отговаря на дадено разстояние за стрелба - и всякакви
подобни дреболии - ако някой разбира от това, ще бъда благодарен..
Какъв шомпол и каква смазка ми препъръчвате?
Ккаква е реалната цена за такива аксесоари при пушка за 200лв.?
мерси

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™ 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 28085

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.03 seconds in which 0.01 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.