ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » Филология

Страници: 1
samouk
Нерегистриран

ezikovi samouchiteli
    #471005 - 12.10.2004 00:08

koi sa nai-dobrite ezikovi samouchteli(za nemski,italianski,ispanski...) prodavani v bg

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Sol y Sombra
under construction

Регистриран: 12.03.2004
От: Червения килим
Re: ezikovi samouchiteli
    #471081 - 12.10.2004 08:07 [Re: samouk]

Самоучителите по принцип не са добра идея - когато се учи нов език (от нулата, имам предвид, а дори и ако имаш само ограничени познания от по-рано), винаги е необходим коректив, който само преподавател може да ти даде. Но зависи и за какво ти трябва езикът, а също и дали по принцип учиш езици с лекота, дали си учил други езици по-рано... Но според мен е по-добре да се мине един курс с преподавател поне за първо ниво, а после да продължаваш сам.

lyngstad

Регистриран: 06.01.2004
От: Sk?ne
    #474246 - 14.10.2004 22:23 [Re: samouk]

Аз съм учила език сама и не ми беше много трудно, явно защото имах тренинг с други езици. Разбира се от начало доста неща научих грешно, но с времето се поизчистиха тези грешки. За мен най-добрия самоучител е просто да се опиташ да четеш,слушаш (музика) и да се опитваш д амислиш на даден език. Това последното много ми помогна, ако се замислиш човек мисли постоянно и то на даден език.
А между другота има ли някой който да е пробвал това?

Sol y Sombra
under construction

Регистриран: 12.03.2004
От: Червения килим
    #474467 - 15.10.2004 07:54 [Re: lyngstad]

Да, това, което казваш, е много полезно. Но аз въпреки всичко мисля, че не може без коректив в началото, ако не искаш да избегнеш научаването на някои грешни неща, за които и ти не знаеш. А когато веднъж е научено нещо грешно, после много трудно свикваш с правилното. За мен поне е важно научаването да става с по-малко грешки - така и впечатлението, което ще създавате с езиковите си умения, ще бъде добро, а няма да звучите като всеки (недоучил) емигрант. Но ако ви трябва просто да можете да общувате, самоучителите са вариант.

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1740

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.021 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.