ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Бизнес и Икономика » Европейски съюз

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Вон
подвижен в подвижното

Регистриран: 12.01.2004
От: Sofia
Re: Смятате ли че Турция трябва да стане пълноправен член на ЕС?
    #575589 - 28.12.2004 12:18 [Re: NQ3]

Ако бях Гюнтер Ферхойнен със сигурност щях да кажа нещо твърдо и категорично. Но като се има предвид в каква позиция се намираме ние (пасивни наблюдатели) и факта, че сме лесно манипулируеми поради отсъствието ни от кухнята на нещата, това предполага изключително субективни оценки и мнения. Няма как някой да Ви каже категорично защо трябва и защо не трябва...всеки си казва личното мнение като посочва различни причини. Това, че при нас липса фактора - експертност е абсолютно нормално, и от там и липсата на ясна аргументация. Това е форум, а не парламентарна комисия която да пертендира за експертност, обективност и респективно представителност.

--------------------
Ако се разглежда със страстно око, действителността става приказна...
Ван Гог

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Evora
безнадеждна

Регистриран: 06.01.2005
От: Köln
    #589841 - 07.01.2005 21:28 [Re: Bye-bye]

Аз съ6то съм на мнение 4е само заради географското си местоположение Турция не трябва да влиза в EU.Освен това аз съм студентка в Германия,където има стра6но много турци.Доста от тях са ве4е трето поколение тук.Въпреки това няма и следа от някаква интеграция.Говорят зле немски,държат се ужасно проста6ки,пък да не говорим 4е нямат и капка уважение към навиците на хората тук и изоб6то към самите германци.Не виждам абсолиутно никакви 6ансове турците да се променят в близките 100 години.Така 4е,за мен ли4но,Турция в никакъв слу4ай не трябва да влиза в EU.

Lothian
бракуван

Регистриран: 14.08.2003
От: looking for a sundown town
    #589847 - 07.01.2005 21:30 [Re: Evora]

ot tvoite usta v bojiite ushi mome (Evora).
Kitaicite se integrirat, dori i indiicite.
Do sega ne sam vidial integriran musulmanin osven takiva koito izkusno se praviat na integrirani.

--------------------
It is easy to take liberty for granted, when you have never had it taken from you. Dick Cheney

Evora
безнадеждна

Регистриран: 06.01.2005
От: Köln
    #589868 - 07.01.2005 21:39 [Re: Lothian]

Ami 4e taka si e.Za 2 godini v Germania sam se nagledala na vsqkakvi.Moga da kaja 4e musulmanite dori ne se opitvat po nqkakuv na4in da se integrirat.Ok,razbiram,druga religia,drugi traditzii,no vse pak sa v evropeiska durjava.Trqbva da pravqt nqkakvi kompromisi.Ina4e da ne sa idvali da jiveqt tuk.

Lothian
бракуван

#589880 - 07.01.2005 21:51 [Re: Evora]

inache da ne sa idvali da jiveiat tuk. .

tova triabva da se napisha na vseki "port of entry" v EU za da ne stane kato v Canada i v po malak chast kato v US...za sajalenie veche se e tragnalo natam.

--------------------
It is easy to take liberty for granted, when you have never had it taken from you. Dick Cheney

Lothian
бракуван

#619977 - 28.01.2005 19:39 [Re: Шехерезада]

turcia v evropa

--------------------

flyaway

Регистриран: 10.02.2005
    #640652 - 11.02.2005 13:10 [Re: Lothian]

Цитат:

turcia v evropa

По твоята логика тогава и Израел е з Европа, понеже също участва в Мис Европа.

flyaway

Регистриран: 10.02.2005
    #640676 - 11.02.2005 13:20 [Re: Evora]

Цитат:

Аз съ6то съм на мнение 4е само заради географското си местоположение Турция не трябва да влиза в EU.

И аз съм на такова, щото ако преминем границите на контитента, то тогава и други държави от Близкия Изток, да кажем, могат да поискат да станат членове и неприемането им може да се счита като дискриминация за тях. Да не говорим, че и названието "Европейски съюз" се обезмисля. От друга страна неприемането на Турция, ако евентуално някога задоволи всички критерии, също може да се отчете като дискриминация. Във всички случаи Евросъюзът се намира в деликатно положение и съответно трябва да приложи деликатно разрешение.
Аз лично не мисля, че ще приемат Турция в близките 20 години, но кой знае?

ТриФон
nasty

Регистриран: 12.01.2005
От: elsewhere
Re: Израел
    #641245 - 11.02.2005 17:37 [Re: flyaway]

е европейска много повече отколкото Турция, Румъния и...още няколко "европейски" държави

--------------------
И НАЗДРАВЕ

Tirtirlin

Регистриран: 17.09.2002
Религиозен фундаментализъм
    #641306 - 11.02.2005 18:20 [Re: ТриФон]

Цитат:

е европейска много повече отколкото Турция, Румъния и...още няколко "европейски" държави

Подобно на Иран ,Саудитска Арабия ,Судан ......в Израел религията не е отделена от държавата за разлика примерно от Турция. Израел не е светска държава в този смисъл.Манталитета на голяма част от хората е силно повлиян от от държавите на изхода /от където са дошли/ влиянието на фоновият арабски манталитет на основните маси от населението,тези които могат да се срещнат , непрекъснато се срещат,и заливат ежедневно шуковете /шук - е арабски по мирис,по хихиена,по глъч,по анархия пазар подобни каквито няма в нито една европейска страна/.
Руснаците които последните 15 години щурмуваха топлият климат и достъпната храна допринесоха за малко по европейска визия на населението , голяма част от тях обаче са таджики,грузинци и тнт. от бившите републики.
Следва да се каже че расова сегрегация има между самите евреи ,като отношението към тези от Етиопия , Йемен и всички откровенно тъмно кафяви от страна на така наречените ешкенази , говорещи идиш /развален немски/ евреи притежаващи генофонд копиран сто/на сто от генофонда на народа в който са живяли,е надменен.
Израел е специфична държава ,в която бих казал че най европейското са европейските автомобили примерно

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 52200

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.