ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Бизнес и Икономика » Европейски съюз

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Шехерезада
Anima

Регистриран: 24.05.2004
От: София
Re: Смятате ли че Турция трябва да стане пълноправен член на ЕС?
    #492187 - 28.10.2004 23:57 [Re: Raistlin]

Цитат:

Относно икономическите доводи: не беше ли ти точно тази, която се тревожеше, че работодателя ти дава малка заплата и неадекватна социална сигурност (прощавай за сложния термин - знам, че ти изглежда като интелектуален снобизъм всяко нещо което не разбираш) - та защо не се оплакваш от културна несъвместимост и емоциално несъответствие или каквото там те вълнува? Икономиката е наука за ежедневието - инструмент за вземане на рационални решения при разпределението на, по правило, оскъдни ресурси. Това че си получила неадекватно образование не е причина да осъждаш гледната ни точка. От друга страна като се замисля може би точно там е проблема. Арабите щели да си направят иконимическо обединение? Нямам спомен някой мой познат да си е купил ирански хладилник, маратонки от Саудитска Арабия или катарски компютър. Самата идея за това е комична. Твоята емоционалност сигурно е незаменима при избор на тапети и при изпълнението на сложни готварски рецепти, но при сериозни анализи определено не ти помага. Поводи за размисъл определено ми даваш: как един ден сериозни избори ще бъдат предоставени на политически неадекватни личности като теб.

А бензин сипваш ли си в колата, преди да тръгнеш за работа?
Аз пък се мая до къде ще стигне света, ако такъв "кон с кепеници" седне да прави политика. Ти въобще арабски въпроси, политика, нрави и обичаи учил ли си, чел ли си.
А в арабския свят да си живял поне няколко годинки?

И си седнал да страдаш за моята "неграмотност"
О, блажени са вярващите! Бих казала вярващия в собственото си величие и грамотност.

Много си заблуден момче, ама много
Ще си спомниш един ден за този разговор, но съм сигурна с горчив спомен. Дано съм жива да ме намериш и да ми се извиниш, защото човек като остане без доводи - напада и плюе събеседника си с обиди. БЛАГОДАРЯ за обидите, те са камъни само по твоята глава. И са въздух под налягане, когато аргументите са изчерпани и с нищо не можеш да ми опонираш. Просто е лесно да се каже, че съм емоционална, че съм неграмотна, че съм ... не нам си ква си? Това вече ми говори достатъчно за твоята интелигетност и нивото ти на развитие.

--------------------
The best way to predict the future
is to create it !

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Raistlin
malignant

Регистриран: 07.10.2004
От: Анкх
    #492398 - 29.10.2004 10:10 [Re: Шехерезада]

Шехерзада, напиши ми ако искаш бележка - престани да задръстваш форума с комплексарски коментари. Нямам за цел да ти доказвам нищо - аз където трябва съм се доказал, вкл. и на международно равнище. Работя именно в сферата на това за което говорим, и по арабски държави съм походил - вероятно за разлика от теб. Ти си явно тая дето си гради светогледа от женски списания и приказки от 1001 нощ.
приложи собствените си аргументи(истински въздух под налягане) срещу себе си - къде са твоите аргументи?Питах те за нещо конкретно: какъв най-обикновен потребителски продукт си си купувала напоследък (поне това трябва да знаеш), произведен в т.нар. арабска държава?Нали ще си правят икономически блок подобно на ЕС, все нещо освен петрол(и плетени кошници) трябва да произвеждат? Аз доводи в подкрепа на моята теза мога да вадя цял ден, ама ти след като и на такива простички неща реагираш така, съмнявам се, че може да се получи градивна дискусия.Единствения повод да те намеря би бил за да се посмея от сърце. Остани си неадекватна.

--------------------
"..But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams."

Редактирано от Raistlin (29.10.2004 15:16)

Sуbil Ramkin
щастлив заплес

Регистриран: 21.01.2004
От: София най-често
    #492814 - 29.10.2004 14:09 [Re: Raistlin]

Приятелю, извинявай...темата си е твоя, но...тук сме си казали с регистрацията си, че ще спазваме някакъв добър тон в разговорите по между си.

Малко толерантност към чуждото мнение и малко подбиране на речника няма да навреди никому...така си мисля аз.

кротко с епитетите

--------------------
matador..!!, matador..!! a donde vas matador

Raistlin
malignant

#492912 - 29.10.2004 14:53 [Re: Sуbil Ramkin]

Съгласен съм. Моля за извинение. Но все пак, не смяташ ли че не съм единствения който се отклонява от добрия тон?

--------------------

Sуbil Ramkin
щастлив заплес

Регистриран: 21.01.2004
От: София най-често
    #492931 - 29.10.2004 15:05 [Re: Raistlin]

не си единственият, естествено
и с постинга си към теб не оневинявам всички останали

извинявай, че към теб го насочих.

опс!
и се радвам на присъствието ти във форума

--------------------
matador..!!, matador..!! a donde vas matador

Raistlin
malignant

#492948 - 29.10.2004 15:14 [Re: Sуbil Ramkin]

Благодаря. Очаквам нови теми от теб

--------------------

Шехерезада
Anima

Регистриран: 24.05.2004
От: София
    #493170 - 29.10.2004 18:08 [Re: Raistlin]

Цитат:

Шехерзада, напиши ми ако искаш бележка - престани да задръстваш форума с комплексарски коментари. Нямам за цел да ти доказвам нищо - аз където трябва съм се доказал, вкл. и на международно равнище. Работя именно в сферата на това за което говорим, и по арабски държави съм походил - вероятно за разлика от теб. Ти си явно тая дето си гради светогледа от женски списания и приказки от 1001 нощ.
приложи собствените си аргументи(истински въздух под налягане) срещу себе си - къде са твоите аргументи?Питах те за нещо конкретно: какъв най-обикновен потребителски продукт си си купувала напоследък (поне това трябва да знаеш), произведен в т.нар. арабска държава?Нали ще си правят икономически блок подобно на ЕС, все нещо освен петрол(и плетени кошници) трябва да произвеждат? Аз доводи в подкрепа на моята теза мога да вадя цял ден, ама ти след като и на такива простички неща реагираш така, съмнявам се, че може да се получи градивна дискусия.Единствения повод да те намеря би бил за да се посмея от сърце. Остани си неадекватна.

1. Кой ти говори за икономически блок????
2. Когато казвам нещо, не си прави изводите, че гледам само от моята камбанария.

Направи няколко много погрешни извода.
1. Когато визирах, някъде по мненията си, че съм за влизането ни в Евросъюза и казах защо не визирах собствената си камбанария, нито това, което пише в статистиката /защото рядко е точно/ а визирах онова, което виждам в живота около себе си - реалността.
2. За твое сведение в арабския свят съм живяла 3 години и 8 месеца
3. Не мога да разбера, как реши, че някой може да е толкова тесногръд и да изказва мнение от позиция само на едно виждане - собственото?
4. Имам поглед върху много повече сфери от живота, върху които ти имаш поглед.
5. Радвам се, че си професионално реализиран човек, но ме плаши това, че гледаш само от един фокус на света. Той не е това, което в учебниците пише.
6. Ако си бил в арабския свят, то това навярно е било само за няколко дни, иначе би разбрал за какво точно ти говоря и какво точно имам предвид.

--------------------
The best way to predict the future
is to create it !

Raistlin
malignant

#493711 - 30.10.2004 13:05 [Re: Шехерезада]

1. Точно ти беше тази която написа в предишен постинг

"...
както е тръгнало арабите ще си направят най-после великия арабски съюз,
който отдавна лелеят, още повече, че останаха с един по-малко за лидерство в него. После ще поканят Турция да се присъедини към тях ... а после ... после ще ни стане ясно, ако го доживем."

Или си имала пред вид друг вид "съюз"? Много нещо е изписано за мечтания съюз на 'всички араби'. Съжелявам че ще се отклоня за пореден път от темата, но в интерес на спора.. Та те го лелеят това от повече от век. Особенно силна е била идеята по време на деколонизацията. Познавах няколко видни дейци на алжирското освободително движение, бяха приятели на моето семейство, та от тях много съм слушал. По същество си бяха социалистически утопии за регионално самоуправление под шапката на една власт, взимаща решения на принципа на Общото събрание на ООН. Нямаха никаква визия за това как да се реализира,а исега нямат. Египет (с двата милиарда долара американска помощ на година)винаги се е стремял към подобно нещо - водеща роля в един пан-арабски съюз, същото е при саудитска арабия с крехкия и политически режим. От друга страна, както поне претендираш да знаеш, мечтата за европейски съюз датира от няколко века, идей за политическо обединение колкото си искаш, Наполеон почти е обединил континента под една шапка - своята, но след това всичко бързо се е разпаднало защото е нямало спойка. Единните закони не са достатъчни. Едва след Втрата Световна война еврпейските държави са поели по дългия път на интеграцията. Първата стъпка е било наддържавно регулиране на производството и търговията с въглища и стомана, както знаете ( за сравнение арабите все още се карат в ОПЕК за производствените си квоти ), а оттогава насам пътя е далеч по сложен и предимно икономически по характер. Едва през последните двайсет години, брокрацията на ЕС (или както беше известен допреди известно време - Европейска Икономическа Общност)започна на придава на интеграцията политическо и , хм, културно звучене. Та всичко това го изписвам, за да обясня защо смятам, че арабските държави не могат да направят дори бледо подобие на ЕС. Индонезйския премиер Махатир Мохамад пък беше автор на доста добре издържана концепция за Азиатски Съюз, по подобие на ЕС, И въпреки продължилите цяло десетилетие усилия нямаше никакъв резултат. Всичко това ме кара да смятам, че ЕС е уникален европейски продукт, в който не трябва да се добавят примеси, защото ще престане да действа, а това не е в наш интерес. Дори с помощта на ЕС, ако всичко се развива добре, гражданите ба РБ ще заживеят със стандарта на "европейци" едва след 60 години. Ако Турция влезе в ЕС след 20 години, този срок ще се разтегли във времето.

Шехерзада, няма да споря с теб в какви сфери на живота имаш поглед(явно не са сфери в който имам интерес да опознавам
), и се радвам, че не зависиш от учебниците с фалшивите им знания.Уважавам не-комформизма. Арабския свят не познавам на битово равнище със сигурност. Достатъчно ми беше да видя как "принцове"(там изобилстват) и университетски преподаватели гребат с шепи от общата трапеза пилаф или както там му викат седнали на пода, а жените се прокрадват като сенки в ъглите. Всичкия лукс който съм видял (в арабска държава спах в единствения хотел със 7 звезди който съм виждал)и екзотиката и хубавите пътища само затвърдиха мнението ми, че това е един чужд свят с красиво лустро и много проблеми - повече от нашите. Всеки досег с него ме кара да се чувствам повече европеец, отколкото се чувствам в Париж примерно.
Колкото до твоята камбанария, изглежда ми доста тясна и самотна. Като минаре.

--------------------

Редактирано от Raistlin (30.10.2004 13:07)

omeg@
ж.р.

Регистриран: 20.08.2002
    #493738 - 30.10.2004 13:41 [Re: Вон]

Пак си изневерявам - нали съм жена, отива ми може би , за да ти кажа:
Не се сърди човече
и
Не съм съгласна да забравяме каквото и да било - ще си го запомним и двамата, и ще си го знаем, и като пак се видим ... ще си го покажем

Ти предполагам ще внимаваш да не предизвикваш склонното ми към инфаркт сърце, аз ще внимавам със предразположеността ти към ракови щуротии, пък били те и лелки от зодия рак - за вниманието, мерси, и хайде да се целуваме на друго място

omeg@
ж.р.

Регистриран: 20.08.2002
    #493770 - 30.10.2004 14:03 [Re: Raistlin]

Цитат:

Кажи, какво е мнението на познатите ти там

Не се говори за това много - поне обикновените хора по принцип малко говорят и рядко взимат отношение по хвърчащи още предмети ... такъв тип са си - не им е "в кръвта" политиката и не бързат с думите, внимават

При последните избори за местна власт имаше политици, с предизборна платформа в смисъл: изберете ме, аз няма да допусна Турция в Европа - "за всеки влак си имало пътници"

Надали случайно хората са сдържани ... все още се преживява въвеждането на €, ЕС също е своеобразен шок за тукашните ... чужденците бяха тема преди 10-15 години и предмет на занимание през тези години.

Наистина са много теми и май опитвам милион неща едновременно да кажа.

Наслука на форума

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 52200

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.