ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Бизнес и Икономика » Европейски съюз

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Шехерезада
Anima

Регистриран: 24.05.2004
От: София
Re: Смятате ли че Турция трябва да стане пълноправен член на ЕС?
    #494462 - 31.10.2004 04:25 [Re: Raistlin]

Естествено, по лесно е да ме наплюеш, отколкото да проумееш, че ти говоря за бъдещо разделение на света,което се очертава, този път на верска и етническа основа. И подчертаването на христянския принцип на обединение на ЕС, ми говори, че събитията течащи в Ирак рефлектират и то силно именно със слагането на ударението върху христянски.

Щях да съм ти благодарна, ако беше си вдигнал носа от икономическите причини залегнали в основата на създаването на този съюз /Евро - Долар и разбираш за какво ти говоря/. Онава, което се опитвах да кажа е, че света е изправен пред ново разделение, което е много опасно, защото е на верска и ентическа основа, и ако нашите погледи нищо не дразни, то отвън избождаме очите с тези декларации. Как можаха точно това да подчертаят в новата конституция! Пагубно и недалновидно.

Достатъчно ми падна в очите с тези изказвания за "камбанарии", "минарета" и прочие. Размисли ...неуважение и подценяване, концентриране не върху това, към което насочвам вниманието.

Твоите разсъждения до тук ми приличат на онази прослувута щраусова поза в пустинята, която е известна на всички. Когато разговарям държа да ми следят мисълта и да я схващат правилно. Ако камбанарията ти беше достатъчно висока, то щеше да разбереш, че нямам нужда от твоите характеристики относно собствената ми особа, но благодаря и за тях, те ми помогнаха да разбера какъв си. Няма да коментирам, под достойнството ми е.

--------------------
The best way to predict the future
is to create it !

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Raistlin
malignant

Регистриран: 07.10.2004
От: Анкх
    #494649 - 31.10.2004 14:08 [Re: Шехерезада]

Ей, това наистина е иновативно - бъдещото разделение на света на верска основа!!!Защо не напишеш книга? Чакай, знам защо - защото тая идея Хънтингтън я разнищи преди 15 години, и оттогава търпи доста критики. Или говориш за "края на историята"? Така наречените ти идеи са чисто плагиатство, при това неосмислено. За такива псевдо-открития пиша на студентите двойки. Като разговаряш държиш да ти следят и разбират мисълта? Не мисля че някой, вкл. и ти самата, е способен да се оправи в кашата на твойте "пронокновения". Сигурно много шашкаш продавачките в плод и зеленчука с подобни разсъждения, но не се обиждай когато някой подложи на съмнение откритията ти, защото повярвай ми, звучат изключително незряло и некомпетентно. Света е разделен отдавна, но и не очаквам да разбереш как е станало. Това, че на някой "отвън"не му харесва европейския модел, който по подразбиране е християнски, е разбираемо. Но чувствата са споделени и реципрочни - и аз не харесвам техния, и славаБогу не съм сам. Аз лично се гордея с нашите момчета в Ирак и смятам че малко патриотизъм не би бил излишен. Или смяташ че те (ония "другите" с чалмите) биха били по-толерантни ако бяха в позиция на по-силния? О, sancta simplicitas!!!
Защо вместо Шехерзада не се кръстиш "шахидка" - по-ще ти отива?

--------------------
"..But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams."

Редактирано от Raistlin (31.10.2004 14:09)

Шехерезада
Anima

#496479 - 02.11.2004 00:05 [Re: Raistlin]

Чечня - Турция - Ирак

Още не си узрял, за да следиш мисълта ми.

Догодина по това време ще се върна да проверя
до къде си я проследил.

--------------------
is to create it !

Raistlin
malignant

#496712 - 02.11.2004 10:14 [Re: Шехерезада]

Точно така - именно поради тази връзка Турция няма място в ЕС - тя принадлежи вгрупата на изброените. Това за появата ти чак догодина сигурно е облекчение за всички. А колкото до това кой колко е узрял...като те чета, почвам да разбирам теорията как някой хора влизат от юношеска инфантилност директно в старческа дименция.

--------------------

Шехерезада
Anima

#497215 - 02.11.2004 16:27 [Re: Raistlin]

Защо не се пробваш в дипломацията - ще имаш пълен успех.

--------------------
is to create it !

един Българин
обикновен

Регистриран: 15.02.2004
От: България
    #497672 - 02.11.2004 22:54 [Re: Raistlin]

Цитат:

Аз лично се гордея с нашите момчета в Ирак и смятам че малко патриотизъм не би бил излишен.

Ако смяташ, че да умираш за интересите на чужда държава или да си даваш гъза за пари, е патриотизъм, значи си болен.

Цитат:

Или смяташ че те (ония "другите" с чалмите) биха били по-толерантни ако бяха в позиция на по-силния? О, sancta simplicitas!!!

Това основателна причина ли е за агресия над суверенна държава?

Мястото на Турция не е в Европейския съюз, така както нашето не е в Азиатския.

--------------------
Истината има това качество да бъде винаги сурова. Може и да не е най-доброто, което ти се иска да чуеш. Но тя си е истина.

Уважаеми Българи, пишете на КИРИЛИЦА!

Raistlin
malignant

#497979 - 03.11.2004 10:14 [Re: един Българин]

Доколкото знам там всички са доброволци, така че защо не питаш тях? Да не би всички да не си жертваме здравето за пари? Интересите на чужда държава? Те са там защото американското правитество държи на тези неща повече от икономическия растеж и цвета на правитеството ни. Ако това е цената за благоразположението на американците, какво пък?За първи път от половин век и нашата армия да свърши нещо полезно, освен само да цица държавния бюджет. Факт е че нашите там се представят добре и затова се гордея с тях. Колкото до агресията, и аз не одобрявам тази война, но станалото-станало. Ако САЩ имаха малко по адекватна политика щяха да изберат държава като Либия - има си диктатор, спонсорира (и се гордее с това ) световния тероризъм от години, произвежда (и има данни за разлика от Ирак) биологично и химическо оръжие, малка е и може да се контролира, всички съседи я мразят - въобще идеална цел за агресия.
Но не подценявай подкрепата на САЩ - ако не беше тя, може би нямаше толкова гладко да вървим към ЕС (същото важи и за Турция), нито да сме в НАТО (за това дали това е добре може да спорим другаде).

--------------------

един Българин
обикновен

#499227 - 03.11.2004 22:54 [Re: Raistlin]

Цитат:

Доколкото знам там всички са доброволци, така че защо не питаш тях?

Питам теб, защото ти май го представяш като патриотизъм..

Цитат:

Да не би всички да не си жертваме здравето за пари

Ние може и да го правим, ама не за сметка на целия народ. Поне при мен не е така, не цицам от никого.

Цитат:

За първи път от половин век и нашата армия да свърши нещо полезно, освен само да цица държавния бюджет

Кое е това "полезното"?! Това, че станахме мишена на ислямистки изроди? Или това, че се изложихме пред цяла Европа? Дори и НАТО не признава тази терористична авантюра на Бушмена!
А това, за цицането?! Добре ли си? Кой според теб плати 500 милиона лева разходи за контингента ни? Кой? - Ще ти отговоря - БЮДЖЕТА! Т.е. ти и аз.

Цитат:

Факт е че нашите там се представят добре и затова се гордея с тях

Те въобще не се представят, защото там са бърсалки на американците. Бих се гордял с тях, ако се приберат незабавно у нас. Така ще спрат проливането на българска кръв за американски интереси.

Цитат:

Ако САЩ имаха малко по адекватна политика щяха да изберат държава като Либия - има си диктатор, спонсорира (и се гордее с това ) световния тероризъм от години, произвежда (и има данни за разлика от Ирак) биологично и химическо оръжие, малка е и може да се контролира, всички съседи я мразят - въобще идеална цел за агресия.

Не ми се щеше да ти го казвам, ама явно си болнав. Кои са УСА, че да решават проблемите на другите държави? Само не ми говори за правото на силния. Дори и да се съгласим на тази идиотщина, защо САЩ не решат проблема на Палестина? Защо не нападнат Саудитска Арабия? И там има диктатура!

Ще ме подсетиш ли каква е "подкрепата" на УСА за преговорите ни с ЕС? За Турция - да, макар че никой в Европа не се е впечатлил от Бушменската "подкрепа" за Турция, даже напротив.
А на кое казваш "гладко вървене" към ЕС?!

Изместихме темата. И така - защо Турция да влиза в ЕС? Какво е географското разположение на Турция? Как стои въпросът с правата на човека в бившата Османска империя?
И още нещо - ако, не дай Боже, Турция се присъедини към ЕС(а ние вече ще сме), дали според теб ще ни изплатят ДЕСЕТТЕ МИЛИАРДА ДОЛАРА, които ни дължат по силата на Ангорския договор?

Турция, Израел и Мадагаскар нямат място в ЕС.

--------------------
Истината има това качество да бъде винаги сурова. Може и да не е най-доброто, което ти се иска да чуеш. Но тя си е истина.

Raistlin
malignant

#500154 - 04.11.2004 14:55 [Re: един Българин]

В националния ни бюджет парите за армията поне до миналата година бяха на второ място - за какво е допринеска според теб армията ни? Създаде един буфер за излишната работна ръка в лицето на наборната военна служба и заетост в неразвитите региони, но не изпълнява друга функция, че да си струва този огромен разход. Единственото за което става армията ни е именно за това - да лее кръв за националните НИ интереси - а защо нашите интереси на места съвпадат с американските (само на места) нямам намерение да ти запълвам белите петна.
Колкото до Либия - предпочиташ да има ненормалници дето взривяват граждански самолети за да покажат неодобрението си към политиката на дадена държва ли? Живеем в Пакс Американа и докато не се издъни няма да осъзнаеш това. Направи една дискусия за това и ще бъда щастлив да те оборя - толкова е лесно, че чак не ми се занимава, а и не съм сигурен че фанатик като теб ще разбере.

--------------------

един Българин
обикновен

#500325 - 04.11.2004 16:32 [Re: Raistlin]

Цитат:

Единственото за което става армията ни е именно за това - да лее кръв за националните НИ интереси

Къде са ти аргументите в подкрепа на това твърдение? Какви интереси имаме в Ирак?

Цитат:

а защо нашите интереси на места съвпадат с американските (само на места) нямам намерение да ти запълвам белите петна.

Посочи ми един пункт поне, по който да има съвпадение на нашите интереси с американските. Нямам бели петна, за твое сведение.

Не си спомням да съм одобрявал Либия и нейната политика?!?!

Цитат:

Живеем в Пакс Американа и докато не се издъни няма да осъзнаеш това

Много добре съм го осъзнал. И не искам да бъде така. Аз лично се старая да не живея "в Пакс Американа", ако ме разбираш за какво точно ти говоря. Просто не споделям "ценностите", които се опитват да ми наложат някакви си политици-слуги на бизнеса и капитала.. Точно затова говоря тук, а и в други теми в този форум. Това, дали ще живеем "в Пакс Американа" зависи само и единствено от нас и от никой друг. За сведение - държави като Белгия, Австрия и други с мащаба на нашата, че и по-малки.

Защо ме наричаш фанатик? Затова, че съм против американската политика? Ти одобряваш ли я?

Нищо не казваш за Турция - какви са ти аргументите в подкрепа на членството й в един съюз, който е съставен от държави с коренно различна култура, развити са в много по-голяма степен и които са от друг континент?

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 52057

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.011 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.