ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Бизнес и Икономика » Европейски съюз

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Raistlin
malignant

Регистриран: 07.10.2004
От: Анкх
Re: Смятате ли че Турция трябва да стане пълноправен член на ЕС?
    #500366 - 04.11.2004 17:01 [Re: един Българин]

Аргументите ми за това че армията не може и не изпълнява почти никаква полезна функция и че е съставена от некъдърници ли искаш или защо има смисъл да се подмазваме на американците кат леем кръв в Ирак? Те и двете са свързани.Честно казано иракската кауза на американците изобщо не ми е по-сърце, не смятам че трябва да са там, ама като сме заели тази надупена позиция спрямо тях ще вървим докрай - би било путешко да се измъкнем оттам ей-така.Държавите за които говориш са в ЕС, имат работеща икономика и стабилни международни позиции - все неща които България не притежава, та за това ни се налага да маневрираме така.Фанатик беше за цялостното отричане на всичко американско.
Не си разбрал - аз съм изцяло против членството на Турция в ЕС. Турция принадлежи на един друг свят и не трябва да и се позволява да размие европейската идентичност.

--------------------
"..But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams."

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Night Blooming Jasmine

Регистриран: 20.09.2000
От: чергарка
    #500391 - 04.11.2004 17:14 [Re: един Българин]

Цитат:

Аз лично се старая да не живея "в Пакс Американа", ако ме разбираш за какво точно ти говоря. Просто не споделям "ценностите", които се опитват да ми наложат някакви си политици-слуги на бизнеса и капитала.. Това, дали ще живеем "в Пакс Американа" зависи само и единствено от нас и от никой друг. За сведение - държави като Белгия, Австрия и други с мащаба на нашата, че и по-малки.

Malko utopichno mi se struva takova vijdane po vuprosa. Bulgaria e slaba i mnogo zavisima durjava, za syjalenie. Taka che bez syuznici ne stava. Az mislya, che za nas estestven syuznik vinagi e bila Germania (a sega EU). Veche vidyahme kakvo stava ako izberem za suyznik Rusia... Predpochitam da ne sme satelit na ruskaite interesi, gore-dolu vseki drug variant e po-izgoden za nas.

--------------------
Only dead fish go with the flow...

omeg@
ж.р.

Регистриран: 20.08.2002
    #502408 - 05.11.2004 20:39 [Re: Raistlin]

Цитат:

аз съм изцяло против членството на Турция в ЕС. Турция принадлежи на един друг свят и не трябва да и се позволява да размие европейската идентичност

не се ли палиш излишно и много ... Турция е държава със сериозни вътрешни проблеми, евентуалното и "приемане" /ако изобщо/ е наистина бъдеща тема, поставянето и на масата сега по-скоро е отвличане на вниманието от ... кой знае какво, каквото "мътят" паралелно

Правителството на Европа се "държи" много подобно на бгправителство спрямо нормалния европеец - средния човек може да се справи с един или друг гастарбайтер или интегриран чужденец тук, и може да контролира отношенията си с него, но не знам как ще реагира ... когато ЕС трови земята му, въздуха му, пренебрегва волята и правата му

Едва тепърва ще чуваме и стонове като резултат от приемането на 10те тази пролет.

И като казваш "европейската идентичност" ... ами тя е доста поразмита вече си мисля, или пък криво те разбирам.

Вон
подвижен в подвижното

Регистриран: 12.01.2004
От: Sofia
    #502460 - 05.11.2004 22:06 [Re: omeg@]

ЕС ще трови земята,въздуха му,пренебрегва волята и правата му!?
Европа е единствения контенент на планената, където горите са повече от колкото преди сто години. Единствено Япония има по-високи екологични изисквания,що се отнася до промишленото замърсяване. Европа е най-чистия континент (като изключим част от Източна Европа) и единствено в Дубай е по-чисто от Брюксел. За екологията няма какво да ги упрекваме.
По въпроса за волята и правата пак не съм съгласен. Не смятам да се аргументирам. Просто прочети Европейската конституция. И макар да звучи невъзможно...дори и ти ще бъдеш чута ако решиш да се оплачеш.
Съвсем отделен въпрос е скритата дискриминация (злобния или пренебрежителен поглед към балканеца).

--------------------
Ако се разглежда със страстно око, действителността става приказна...
Ван Гог

един Българин
обикновен

Регистриран: 15.02.2004
От: България
    #502543 - 06.11.2004 00:11 [Re: Night Blooming Jasmine]

Цитат:

Veche vidyahme kakvo stava ako izberem za suyznik Rusia...

Бъркаш имената! Никога не сме били съюзник на Русия!
Правиш ли разлика между православна Русия и изкуственият(създаден от еврейски "комисари"), комунистически тумор СССР?
А сега виждаш ли какво става, ако изберем УСА за съюзник?

Цитат:

..gore-dolu vseki drug variant e po-izgoden za nas

Хм, значи според теб ние все пак трябва да сме нечий сателит, така ли? Откъде този комплекс?! Замисляла ли си се, че с този нихилизъм, от който ти и много други сте обзети, ще я докараме дотам, че всички ще започнат да ни възприемат като курвата на Европа? Точно по твоята логика през последните 15 години доста от продажните ни политичета-боклучета се опитват да ни направят сателит на кого ли не - САЩ, Турция.. И някои от тях сега са първи "радетели" за членството на Турция в ЕС! Само че не се сещат, че в ЕС могат да умрат от смях от просташките им напъни да се докарат пред Ердоган, Буш-мена и другите, на които "трябва да сме сателит".

--------------------
Истината има това качество да бъде винаги сурова. Може и да не е най-доброто, което ти се иска да чуеш. Но тя си е истина.

Уважаеми Българи, пишете на КИРИЛИЦА!

omeg@
ж.р.

Регистриран: 20.08.2002
    #502552 - 06.11.2004 00:48 [Re: Вон]

Нали вече уточнихме, че Европейска конституция все още няма?
Къде и какво точно ме пращаш да чета?
Някак поуточнихме, че аз ще съм простата лелка, пък ти учтивия младеж ... а и се надявах да не последваш така примера на преподавателя си тук, дори съм склонна да ти съчувствам. Дано пак емоционално и аз реагирам

за правата и свободите:
пример1:
Байерн - светая светих на биопродуктите, екологично чисти, по суперхипермегатрадиционни рецептури и в тоя ред; враг нумер1(или там някъде) на генманипу... не мога и да я кажа думата докрай щото е грехота да се мисли дори за такава дума и такива понятия в такива райони - та по решение на намсикойси в Брюксел, за определени изследвания в областта на ген..тралала - се определя район ама бъш пък точно пък в Байерн - решение на ЕС

надявам се не само да не съм ти образувала главоболие, ами и да си вземеш нужното инфо от нескопосания лелкин пример тук ... за такива неща говоря, на кого ще се оплаче байернския селянин? на армейския поп? ... упс.стоп.изв.

и за свещената тиролска крава и още по-свещеното и мляко ме подсети ако искаш да ти разказвам

Night Blooming Jasmine

Регистриран: 20.09.2000
От: чергарка
    #503008 - 06.11.2004 18:20 [Re: един Българин]

Цитат:

Правиш ли разлика между православна Русия и изкуственият(създаден от еврейски "комисари"), комунистически тумор СССР?

kakvo da ti obyasnyavam, kato yavno niama da me razberesh...

Цитат:

Хм, значи според теб ние все пак трябва да сме нечий сателит, така ли? Откъде този комплекс?! Замисляла ли си се, че с този нихилизъм, от който ти и много други сте обзети, ще я докараме дотам, че всички ще започнат да ни възприемат като курвата на Европа?

Ne sum kazala podobno neshto. Molia te ne se zayajday, i vzemi da smenish "nichilizum" s druga duma, che taya dosta ya iztyrka ot upotreba. Vmesto da mi zadavash vyprosi, zashto ne vzemesh da napishesh niakoi otgovor, che da ti vidim mnenieto. Samo s provokatorski vuprosi razgovor ne stava.

--------------------
Only dead fish go with the flow...

NQ3
фиксаЖ

Регистриран: 16.12.2004
От: Варна
    #561163 - 16.12.2004 12:52 [Re: Raistlin]

Мислите ли, че държава и правителствата й, които 90 години продължават да отричат факта, че политическа задача на таткото на "новата й и съвременна история" е било да бъдат изклани, разтерзани, изгорени и подложени на геноцид милион и половина от поданиците й поради едничкият факт, че са арменци (разбирай християни)...или гърци...или българи...имат място в Европа???
Зная, че звучи емоционално, но Европейския съюз не е въпрос единствено на икономическо обвързване и Турция не може да се мери с европейски аршин защото винаги ще е кръпка.

Преди 90 години Турция извършва престъпление като унищожава 1.5 невинни човешки същества. Не се съгласявайте с престъплението, което Европа би извършила, ако откаже да признае този факт и тази година...

Bye-bye
несъществуващ член

Регистриран: 25.07.2001
    #561749 - 16.12.2004 16:41 [Re: Raistlin]

Не успях да прочета всичко от началото до тука. Само видях че доста въпроси засягате, култура, манталитет, традиции, религия, история и пр. Моето скромно мнение е че Турция не би следвало да бъде член на ЕС по една (минимум една но тя е предостатъчна) причина - географски Турция не се намира в европейския континент освен една малка част от територията й.

Lothian
бракуван

Регистриран: 14.08.2003
От: looking for a sundown town
    #567424 - 20.12.2004 19:29 [Re: Таня]

ami dori i na teritorialnia princip, turcia ima samo malka chast ot teritoriata si v Evropa, a ako pochnem da raztiagame poniatiata to kade shte sprem, v Kitai?

--------------------
It is easy to take liberty for granted, when you have never had it taken from you. Dick Cheney

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 52057

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.