ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Бизнес и Икономика » Европейски съюз

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Lothian
бракуван

Регистриран: 14.08.2003
От: looking for a sundown town
Re: Смятате ли че Турция трябва да стане пълноправен член на ЕС?
    #567450 - 20.12.2004 19:58 [Re: Bye-bye]

:-)
Maya, ti si genii!
Za pisheshtite v temata - izchetoh ia s interes i se useshtam che v BG, kolkoto i umni hora da ima lipsva edna prosta kultura na spora.
SPored men Turcia niama mesto v EU imenno zaradi imeto mu. Ako go prenarekat Evro-Orientalskia Sauz ili Evro-Asiatskia sauz po moje no i togava tiahnoto priemane shte sazdade problemi. S 15% ot naselenieto i 2-3% ot dohodite Turcia shte e tejest a ne pridobivka.
A specialno za SHeherezada - kakav e smisala ot vsiakakvi vidove sauzi ako ne se preceniava polza i cena?

P.S. ne prochetoh dali i tuk nazi-rejima e opredelil kirilicata kato diktatura. AKo e taka - iazak ;-)

--------------------
It is easy to take liberty for granted, when you have never had it taken from you. Dick Cheney

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Raistlin
malignant

Регистриран: 07.10.2004
От: Анкх
    #567952 - 21.12.2004 10:10 [Re: Lothian]

Съгласен съм с вас. За съжаление Брюксел отговори на въпроса доста категорично - въпреки "аварийните" клаузи, които позволяват спиране на преговорите - сещате се вероятно - със квалифицирано мнозинство на членките на Съюза, Турця има голяма вероя тност един ден да стане член на ЕС. Това което ни остава като последна надежда за спирането на Турция са националните референдуми. Чудех се дали да пусна нова тема, но няма да злоупотребявам с търпениетона модератора
Та така - трябва ли според вас да има референдуми в страните-членки на ЕС по въпроса за приемането на Турция?

--------------------
"..But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams."

esad
любопитна

Регистриран: 01.11.2004
От: затрупана под снега до Варна
    #568048 - 21.12.2004 10:55 [Re: Raistlin]

Много объркана се чувствам от цялата тази логорея.Въпросът е не дали искаме Турция да стане,а дали смятаме,че трябва да стане ПЪЛНОПРАВЕН член на ЕС.Играта е започната от ЕС,ние само трябва да се съобразяваме с правилата.Има условия,които са еднакви за всички.Ако са изпълнени-защо да не стане?Ако спре да ги изпълнява-ще излезе(обратимост на решението за Турция).Това е прагматизъм.
А иначе,аз не искам Турция да е член на ЕС.И ако стане това да е само с Референдум.И безусловно да поеме задълженията си по Ангорския догвор.И да ги изпьлни.Иначе-без нея.

--------------------
Няма невъзможни неща,има неприятни решения!

Night Blooming Jasmine

Регистриран: 20.09.2000
От: чергарка
    #568717 - 21.12.2004 15:40 [Re: Raistlin]

Niama da se stigne do referendumi, t.k. tezi reshenia se vzemat ot Suveta na ministrite, sled predlojenie ot Komisiata i glasuvane v Evropeiskia Parlament. No si mislia, che v Evro peiskia Parlament preobladavashtata partia na christian- demokratite shte bude protiv podobno reshenie.

--------------------
Only dead fish go with the flow...

Verdji
чудо

Регистриран: 17.11.2000
    #568740 - 21.12.2004 15:49 [Re: Raistlin]

Ако не е с нас, ще е против нас, при следващото преразпределение на силите и прегрупиране на верска основа.
Християнството срещу исляма - старата нова вражда, да не казвам война.

--------------------
"Най-същественото е невидимо за очите."

Lothian
бракуван

#568893 - 21.12.2004 17:12 [Re: Verdji]

ne e pravilno da se govori za Turcia kato za edno. Tam ima golemi razliki v nivoto na civilizacia mejdu razlichnite grupirovki - kurdi, seliani, grajdani, armia...
Ako ne e s nas, shte e protiv nas ama dori da e s nas pak moje da e protiv nas.

--------------------
It is easy to take liberty for granted, when you have never had it taken from you. Dick Cheney

friend

**

Регистриран: 10.04.2002
От: USA
    #569600 - 22.12.2004 04:57 [Re: Lothian]

Цитат:

Turcia shte e tejest a ne pridobivka.

Извинете ме, че измествам хубавата тема тук, но цитатът ме наведе на следният въпрос: С какво ще допренесе България на Европейският съюз, ако влезе в него?

--------------------
Winners Are Driven

A soldier may be a refugee if he objects to a war which violates fundamental human norms.” Jeffry House

friend

**

Регистриран: 10.04.2002
От: USA
    #569603 - 22.12.2004 05:03 [Re: Verdji]

http://www.neweuropereview.com/Bulgarian/streusand-bulgarian.cfm

--------------------
Winners Are Driven

A soldier may be a refugee if he objects to a war which violates fundamental human norms.” Jeffry House

Lothian
бракуван

#570283 - 22.12.2004 15:57 [Re: friend]

Bulgaria sashto shte e tejest otnachalo no shte dostavi na EU niskoplatena platforma za proisvodstvo, obrazovana rabotna masa i sravnitelno nisk risk. S drugi dumi nas mogat da ni pretopiat a TUrcia ot druga strana shte deistva kato rakovo obrazuvanie zashtoto skoro shte ima 20% ot naselenieto.
Погледнете kakvo se sluchi v bivshata Ugoslavia i shte razberete kakvo ochakva edna Evropa v koiato Turcia e chlen.

--------------------

NQ3
фиксаЖ

Регистриран: 16.12.2004
От: Варна
Смятате ли че Турция трябва да стане пълноправен член на ЕС?
    #572463 - 24.12.2004 14:06 [Re: Raistlin]

Цитат:

Съгласен съм с вас. За съжаление Брюксел отговори на въпроса доста категорично - въпреки "аварийните" клаузи, които позволяват спиране на преговорите - сещате се вероятно - със квалифицирано мнозинство на членките на Съюза, Турця има голяма вероя тност един ден да стане член на ЕС. Това което ни остава като последна надежда за спирането на Турция са националните референдуми. Чудех се дали да пусна нова тема, но няма да злоупотребявам с търпениетона модератора
Та така - трябва ли според вас да има референдуми в страните-членки на ЕС по въпроса за приемането на Турция?

Само политолози и дипломати ли пишат в тази тема? Ни един форумец ли няма твърда и категорична позиция по въпроса? Много хлъзгаво се пише...
Не че от категоричната позиция на някой от форума ще се реши въпроса за членството на Турция в Евросъюза, но...все пак тази тема беше формулирана като въпрос, нали? Ако това трябва да е база за представително проучване какво е становището на хората в БГ за присъединяването на Турция към Евросъюза какъв е резултата и извода от него?

Редактирано от NQ3 (24.12.2004 15:16)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 52056

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.