ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Цветарство

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
misi

**

Регистриран: 20.10.2004
От: София
Re: Драцена
    #491543 - 28.10.2004 14:42 [Re: Nadin]

Прочетох всичко. Съгластна съм за поливането, но....
Вече съм си патила от пресадени цветя на скоро. В началото вървят супер и след две три седмици се почва УЖАС. Лека полека почват да мрът. В кряйна сметка изсипвам цветето и гледам: ЧЕРВЕИ, ЧЕРВЕИ.........................
Изпиват соковете от корените и унищожават цветето.
Около 5-6 цветя така ми отидоха на кино.
Мисълта ми е. Провери все пак.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #491705 - 28.10.2004 15:47 [Re: misi]

Това с червеите се получава от заразена пръст. Освен това далеч не всички червеи ядат корени (и нито един червей не пие сокове от корените). Тъй наречените дъждовни червеи (тези, червените, дето рибарите много ги ползват за стръв) не само че не са вредни, а даже напротив. От една страна разрохкват пръстта, а от друга обогатяват почвата с полезни за растенията хранителни вещества. За вредители в почвата можеш да съдиш по изгризаните корени. Точно както заек гризе морков. Много често това правят ларвите на някои насекоми. Има и едни други червейчета, белички и много дребнички, които пробиват стеблото и по него достигат до корените, като пак ги изяждат, но отвътре.

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

misi

**

Регистриран: 20.10.2004
От: София
    #491730 - 28.10.2004 16:05 [Re: Цецо]

Цветята ми не са с изгризани корени!!!!!!
Знаеш ли по какво съдя, че им пият сока?????
Цветето постепенно започва да вехне и омеква докато не му падне и последното листо. Освен това как ще ми обясниш това:
Преди три седмици извадих от една саксия 7или8 червея точно от онези РИБАРСКИТЕ . От един месец цвето ми не вървеже и умираше след като изчистих пръста и я попарих насадих цветето отново. Ако искаш да знаеш то се оправя и съвзема. Обясни ми от какво е било ако не от гадинките.
В никакъв случай не съм съгластна с теб че са полезни.

Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #491847 - 28.10.2004 17:27 [Re: misi]

Не си и длъжна да си съгласна с мен. Което пък мен изобщо не ме обижда.
7 - 8 е голяма бройка за една саксия. Ако са големи, а цветето е с нежни корени, в такова тясно място те просто увреждат корените. Не казвам, че са полезни, в смисъл "пускайте си дъждовни червеи в саксиите". Но не са вредни. В саксията на фикуса ми вече не знам колко са. И нищо му няма.
Твоето цвете го е спасило това, че си попарила пръстта. По този начин си изтребила вредните гадинки. За това ти казах, че си ползвала заразена пръст - направо от градината. За пресаждане на нежни и екзотични цветя, които не са "свикнали" с фауната в нашата родна почва (още повече че са отгледани в почти стерилни условия) задължително трябва да се ползва обеззаразена пръст. Попарването с вряла вода е един от начините за обеззаразяване. По-лесният начин е да си купиш от цветарски магазин (и там продават ментета). В твоя случай най-вероятно са били дребни, почти микроскопични ларви. Те също са червейчета. Хранят се с власинките на корените, чрез които растението смуче влага от почвата.
А драцената определено "не може да плува". Пробвал съм я. Удави се като бълха.

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #492105 - 28.10.2004 22:26 [Re: Цецо]

Ми мерси ти Цецо за мнението - сега какво да не я поливам ли - да не взема пък да я изсуша .
Положението на практика е следното - на този стрък , на който се появиха тези меки , изсушени нови листа- седи малко плешив от към центъра , но иначе си е ок , най- ниският стрък - остана само пръчка , а останалите 5 са оки- пускат нови свежи листа .
Та се га какво правя - поливам или чакам и , ако чакам колко ?

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

svila
член

Регистриран: 27.01.2003
От: Paris
    #492147 - 28.10.2004 23:12 [Re: Nadin]

A oгледала ли си в основата на листата дали няма вредители?
Аз имам такава драцена, но едно стъбло и много по малка от твоята и така запоцнаха да и стават листата преди време и се оказа, це иmа памуклийки

NadinАдминистратор
Charmed

#492150 - 28.10.2004 23:15 [Re: svila]

Е, само това ми оставаше . Кажи сега какви са тези памуклийки - какво представляват ( подвижни , неподвижни ), как изглеждат ( цвят , големина) , какво правят и къде да ги търся и пр . Ти ме хвърли в стрес направо .
Отивам да разгледам с една лупа .

--------------------

svila
член

#492165 - 28.10.2004 23:30 [Re: Nadin]

Аmи едни мъницки белицки( уф сори за ц-то малко гръцко звуци ) мъхести и се напъхват в основата на листата, махат се със спирт или инсектициден препарат.

NadinАдминистратор
Charmed

#492169 - 28.10.2004 23:36 [Re: svila]

До сега се зверих с една лупа , ами нищо такова не видях , дори с навлажнена салфетка минах листата , за да видя какво ще остане на тях , но нищо или поне нищо , което да прилича на описаните от теб ...ъъъ така де- онези буболечки . Единственото , на което се натъкнах бяха още няколко листа , които ми останах в ръцете - падат от центъра на същият стрък- онзи с изсушената сърцевина - стана още по- плешив...

--------------------

svila
член

#492181 - 28.10.2004 23:52 [Re: Nadin]

Eдинственото което ми идва на ум е да го резнеш този плешивия и да пръскаш стъблото всеки ден хубаво за да избият нови клонцета.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ****
Брой показвания: 16462

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.368 seconds in which 0.347 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.