ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Цветарство

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
FEIA
dovolna

Регистриран: 12.08.2006
От: София
Re: Драцена
    #1770171 - 27.05.2007 18:53 [Re: Abra]

Харесвам драцените обрасли с листа и моята не я разреждам, но преди 3 седмици я отрязах и чакам разклонения. Отрязъка, обаче не иска да се хване и гние. Какво да го правя?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Abra

Регистриран: 07.01.2005
От: Wienerwald
    #1770287 - 27.05.2007 20:02 [Re: FEIA]

Нямам опит в размножаването на драцената, но ще се постарая да ти отговоря.

Най-добре е отрязъкът да се посади в пясък, докато се хване. Мисля, че по този начин ще бъде намален и риска от преполиване и съответно загниване. А когато е загнил... хм, изрязваш изгнилото и пробваш пак.

пп. Нали не бъркаш краищата на отрязъка и засаждаш откъм върха?

--------------------
Тайната на нашата вечеря

Liebling
старо куче

Регистриран: 28.03.2005
От: Чехия
    #1770909 - 28.05.2007 13:06 [Re: Abra]

Режи до здраво стебло и пак посаждай. Аз ги садя направо в същата саксия и същата почва. Може най-долните листа да пожълтеят и окапят, но е нормално.

Vessi
Нерегистриран

#1895404 - 14.09.2007 11:15 [Re: Liebling]

Здравейте!
Може ли някой да ми каже дали моментът е подходящ за рязане и размножаване на драцената?

малка_маймунка
търсещ истината

Регистриран: 12.03.2007
    #1895797 - 14.09.2007 15:44 [Re: Vessi]

Мисля, че времето през Март или Април е по-благоприятно за рязане на драцената отколкото сега, казвам го от личен опит, но ще се радвам да прочета и други мнения.

--------------------
Да мечтаеш значи да искаш! Да искаш значи да можеш!

bagirra
новак

Регистриран: 25.10.2006
    #1904299 - 23.09.2007 23:09 [Re: Vessi]

драцената се реже или пролет или есен, най важното е да не се полива докато не изкара разклонения, защото ще изгние

Ива
Нерегистриран

#1927566 - 22.10.2007 02:51 [Re: Liebling]

мм на Лийблинг драценките са страхотни!!!
аз сум малка и неопитна та доста научих от вас (въпреки че от 10години си имам компакта)
та тя е рязяна, развъждана и преди 2-3месеца дори малки издънки излязоха до стволчетата в две от саксиите иии вече са 10 саксии поливам ги 3-4 пъти седмично дори зимата (ми от 7годишна като не съм знаела..тъй привикнаха), пресаждам ги когато се присетя.. но след всичкия тормоз все пак прекрасни растат!! Герои...

ама си имам и една зла Маргината дето е от 4-5 години и е вече 80см избуяла, много красива ама почна да клюма и да и жълтеят краищата на листата!! за нея вече знаех и по-рядко я поливам - на към 9-10дни зимата и 5-6 лятото, на топличко е, до прозореца, но пряко слънце няма
по ваще думи на изсъхване отива работата, ама да питам - като за драцена няма ли много да и стане и на колко дни да започна да поливам иии изобщо дали е това причината

Нерегистриран

#2558237 - 20.01.2010 17:56 [Re: Nadin]

От лични наблюдения, драцената е много хубаво цвете, основно за това, че не е капризна. Лошото е, че като остарее се изкривява, тогава е хубаво да се подкастря от тук от там. Ето и малко инфо за различните видове... ДРАЦЕНА

Daru6i
неориентиран

Регистриран: 11.04.2010
    #2605596 - 11.04.2010 09:41 [Re: Цецо]

Здравейте
Моля за помощ
Драцената ми има израстък от долу и всичко беше ок,но от скоро започнаха да й жълтеят листата и да падат.Пресадих я в по-голяма саксия и видях че корените й са много големи и дебели.Преди месец прецъфтя и цвета падна.Какво да правя?

Liebling
старо куче

Регистриран: 28.03.2005
От: Чехия
    #2606139 - 12.04.2010 12:57 [Re: Daru6i]

Много ме заинтригува стова, че драцената ти е цъфтяла. Имала съм много години драцена и никога не ми е цъфтяла. Нямаш ли снимки от тоя й период?
Иначе при преместване в един номер по-голяма сакся обикновено малко трябва да поорежеш корените. Не се мести в драстично по-голям съд, защото расте повече на коренища.
Иначе драцената има такива периоди, когато й падат листа и стъблото става като дърво - отдолу голо, а нагоре листа като палма.
Драцената обича светло място, но не пряко слънце, да се аерозира от време на време и полива - един път седмично, но сперед сезона и температурата може да промениш графика.
Аз таман в събота се сдобих с две нови и млади драцени.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ****
Брой показвания: 16463

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.034 seconds in which 0.014 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.