ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1
Trendi

Регистриран: 29.10.2004
От: София
Трънското ждрело - предупреждение
    #492972 - 29.10.2004 15:26

Здраейте. Искам да ви кажа нещо за Трънското ждрело и по-точно за тази част от екопътеката при Зелени вир.

Много е красиво, прекрасно е, приятно е, чисто е, но.....

След като се премине поредицата от мостчета и стълбички започва пътека високо над реката. Само след няколко минути пътеката се губи. Тази неделя бях там и доста дълго търсех тази пътека. Все пак е ЕКОПЪТЕКА. Накрая уж намерих някакви очертания на такава и тръгнах по нея. Но ..... Изведнъж човек се оказва над пропаста с много ронлива почва под краката. Продължаването е самоубийство. Връщането е почти невъзможно (всеки опит за обръщане на посоката води до подхлъзване). Оцелява се само с много късмет.

Все пак пътека има и само човек, който добре познава района може да я намери. Имах късмет и такъв човек се появи случайно. Моят съвет е:

АКО НЕ ПОЗНАВАТЕ ДОБРЕ РАЙОНА И НЯМАТЕ ВОДАЧ СЪС СЕБЕ СИ ВЕДНАГА СЕ ВРЪЩАЙТЕ ПРИ СВЪРШВАНЕ НА МОСТЧЕТАТА И СТЪЛБИЧКИТЕ. Иначе попадате в капан, от който връщането е доста съмнително.

Въпреки всичко успях да продължа и бях възнаграден с невероятна гледка. И ако щете ми вярвайте, но от това ходене ме болят все още не краката а ръцете - бая катерене беше и с ръце... а уж били просто стълбички... Струва си да се отиде. Скоро ще пусна сайт за тази част от екопътеката.

Друго прдупреждение е да внимавате когато потегляте от село Банкя (няма го на картите) и ако има мъгла. Не е никакъв проблем човек без да го иска да попадне в Сръбско. Границата минава през селото, а маркировката е много слаба. Пътеката ТРЯБВА ДА ЗАПОЧВА ОТ НИСКАТА ЧАСТ НА СЕЛОТО. Носете си също така и личните карти за граничният патрул!

Приятно прекарване!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
Re: Трънското ждрело - предупреждение
    #493316 - 29.10.2004 22:02 [Re: Trendi]

Трънското ждрело и това на р.Ерма са едно и също нещо, нали?
Не знам за опасните изчезващи пътечки, но стълбите са верно много кофти и стръмни. А там, където течението на реката се завърта има толкова изхвърлени боклуци- като на сметище. Честно казано бях много разочарована от това място.

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

Trendi

Регистриран: 29.10.2004
От: София
    #497147 - 02.11.2004 15:51 [Re: Дзвер]

На река Ерма има 2 ждрела на разстояние от около 10 км.

В случая става дума за това, което е източно от село Банкя. Там няма боклуци - по това се познава и няма тунели. Много по-живописно е от другото.

vаnilla
все същата

Регистриран: 13.04.2004
От: някаЪв си гьол
    #498314 - 03.11.2004 13:03 [Re: Trendi]

Това ждрело, което е до Банкя е прекрасно, има вирчета и водапад, където дори рибарите има къде да се забавляват. Лично аз след мостчетата в скалите не съм ходила, но е много красиво. Преди време над водопада не можеше да се мине освен през него, а водата беше ледена
Препоръчвам го на всички, но щом трябва да се внимава в селцето има много мести, които са усложливи

fica
dude

Регистриран: 14.04.2004
    #498317 - 03.11.2004 13:04 [Re: Trendi]

Това над банкя не е на река ерма , вапросната река -забражих и името се влива в ерма малко преди ждрелото

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2331

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.021 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.