ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Работа в чужбина

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
barborana
неориентирана

Регистриран: 12.05.2004
От: България
Work and travel US vs UK???
    #505965 - 09.11.2004 09:25

Zdraveite,
az ot skoro 4eta tozi forum i sam wpe4atlena ot priqtelskoto otno6enie na potrebitelite i gotovnostta da si pomagat...
sega i az imam nujda ot pomo6t...
Interesuwa me ima li nqkoi, koito da e u4astwal w studentski work and travel programi w USA i UK....
Mnogo mi se iska nqkoi da mi dade malko powe4e informaciq za UK....kak stoi vaprsoat s rabotata tam (ako si na takawa programa), housing-a i wsqkakwi drugi ejednevni razhodi...
Vaprosat e, 4e programata w UK e dosta po skapa ot tazi w USA....ima li smisal spored vas da izbera UK?
Az we4e sam hodila v USA...znam kakwo e polojenieto tam.....prosto nqma kak da go sravnq s UK???
mnogo vi blagodarq prdvaritelno:o)

--------------------
Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.
Mark Twain

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
veseto
Нерегистриран

Re: Work and travel US vs UK???
    #505974 - 09.11.2004 09:32 [Re: barborana]

tazi programa i men me interesuva.Naistina e dosta skapo no dokolkoto znam usit color i ibc sa seriozni.Naistina molq ako nqki ima nabliudeniq da spodeli s nas

barborana
неориентирана

#505979 - 09.11.2004 09:34 [Re: veseto]

az w4era bqh w IBC...tq mai e nai-evtinata ob6to vzeto...te ji kazaha, 4e programata bila mnogo hubava...no lo6oto e , 4e me n me interesuwa kolko to4no moga da rabotq tam ( V UK?) i kolkopari moga da si spestq (v sravnenie s USA?) ti dosega nau4ila li si ne6to?
pls wseki koito znae da pomogne:o)

--------------------
Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.
Mark Twain

slavko
Нерегистриран

#506562 - 09.11.2004 14:55 [Re: barborana]

daite site na taq firma ibc de:)
a na vuprosa,4e ne6to ne razbrah-v usa ne vi li haresa,4e iskate da se mestite v uk?samo za6toto e po-blizo li?
p.s.az v momenta sum v usa i naistina razmislqm za dogodina da ne zamina za uk:))))

veseto
Нерегистриран

#506608 - 09.11.2004 15:15 [Re: slavko]

http://ibc-exchanges.org/bg/frontpage.php?lang=1&lab=home
a ti za6to iska6 da se mesti6 ot amarika

barborana
неориентирана

#507617 - 10.11.2004 09:12 [Re: veseto]

ama nie mai ne goworim za edno i sa6to...az ne sam v USA...prosto bqh prez lqtoto na Work and travel in USA-studentska programa tam.....ne bih kazala, 4e sam wpe4atlena ot amerikanskiqt na4in na jiwot...no pak i pri men emocionalniqt faktor mai naddelqwa i wijdam wsi4ko izwan BG w preuweli4eno 4erni kraski....istinata, 4e tam si si bql rob 9pone kogato si na studentska brigada) i nezawisimo kolko 4esto ti powtarqt "good job" za tqh winagi si ostawa6 4ujdeneca, koito im raboti za minimalna rabootna zaplata...Az sam dowolna ot prestoq si tam, pone znam za kakwo rabotih i kakw e rezultata...no wse pak misalta mi be6e, 6tom w UK min rabotna zaplata e po-visoka...ne e li po-dobro mqsto za natrupwane na nqkaaw kapital....waob6te ima li nqkakwi priimu6tetswa w UK?

--------------------
Mark Twain

Вяра
Нерегистриран

#507939 - 10.11.2004 11:58 [Re: barborana]

Преимущества има и те са:
- чувстваш се пак като бял роб, ама поне си в Европа.
- до София се стига за 3 часа, вместо за 10.
Е, май с това се изчерпах! Ти да не си мислиш, че в Англия ще те галят с перо от лебедите на Кралицата? Бачкаш, дори и не за минималната работна, защото "присъединени" колкото искаш и ако не ти оттърва си out! Бачкаш във ферми, в земеделието или във фабрики за разфасоване на месо, почистване на риба или пакетирване на зеленчуци. Ако в Щатите краските ти са били в черно, тук сигурно ще ти се видят в тъмно черно. Незнам за колко време какви финанси искаш да спестиш, ама се запаси с едно търпеливо чакане най-малко от 2 години, докато успееш да си заделиш някой лев /паунд/. Стандарта е висок, ама и разходите го настигат, така че нещата са си 50/50. Надявам се, да съм ти дала някакъв отговор на твоята дилема или поне да съм те накарала да се позамислиш. И ОЩЕ ЕДИН СЪВЕТ ЩЕ СИ ПОЗВОЛЯ - ползвай фирма, която вече веднъж ти е показала, че си спазва договорите, независимо накъде е била дестинацията й. Защото още си спомням протестите на онези студенти, дето само платиха на фирмата, а Англия я гледаха на картички!

barborana
неориентирана

#508126 - 10.11.2004 13:36 [Re: Вяра]

Mila Vqra,
blagodarq za otgowora...
Samo iskam da dopalnq, 4e za sajelenie nikoiq studentska programa ne prodaljawa 2 godini (kakawto e twoqt sawet za uspeh..)
Ne o4akwam nikoi da me gali s pera...powqrwai mi...dale4 sam ot misalta, 4e nqmat da me smqtat za bqla robinq...
kraskite w USA mi se widqha 4erni ne zaradi rabotata ili otno6enieto kam men...naprotiw az po princip sam dosta rabotliva, a i barzo pe4elq horata...prosto towa si be6e 4ist sblasak na kulturi....ili po-to4no moite idealisti4ni predstawi za ne6tata...dosta iskren i emocionalen 4owek sam, za da ne widq licemerieto i fal6iwite usmiwki i liubeznosti w 4erni kraski...
Zapo4nah tazi tema s 4isto prakti4na cel....mnogo mi se iska nqkoi bil na kakwa i da e studentska programa w UK da mi pomogne da sapostawq ne6tata...ot edna strana USA, kadeto moje6 za 4-5te meseca, kogato si tam da raboti6 po 15 chasa na den, 7 dni sedmi4no za n-broi rabotodatelq, prosto za6toto statuta ti na J1 studentska viza ti go pozwolqwa, a i rabota...stiga da ne si pridir4iw ima v izobilie....
Iskam da popitam kakwo e polojenieto v UK...kolko trudno e da si nameri6 2,3,4 raboti rabota i kakwa e zapostawkata na zapla6tane/dnevni nujdi...
naistina ako nqkoi e hodil na Seasonal work w UK molq da mi pomogne...

--------------------
Mark Twain

slavko
Нерегистриран

#508586 - 10.11.2004 16:16 [Re: barborana]

barborana,samo da ti kaja,4e sme v absoliutno edno i su6to polojenie,ama edno kum edno i kato ti 4eta postingite imame 99%edinodu6ie v mnenieto za usa i za interesa kum uk.v uk imam dosta poznati,koito zaminaha na brigadi,i ostanah s tu nare4enite biznes vizi,ama sega ima brigadi za po edna godina,taka 4e nqma problemi.vuprosa e,4e pove4eto sa dovolni,6toto lirata si e lira i nqma ni6to ob6to s nesigurniq dolar,no ima i takiva koito ne izkarvat mnogo.raboti moje6 da po4ne6 tolkova mnogo,kolkoto moje6 da izdurji6-tva e ednakvoto s usa.ima nqkolko firmi,za koito sum siguren,4e sa korektni za izpra6tane v uk.

veseto
Нерегистриран

#508630 - 10.11.2004 16:31 [Re: slavko]

Slavko koi sa tezi firmi kam koito ti ima6 nabliudenie.I te izpra6tat li i drugi osven studenti 6toto i az iskam za uk

barborana
неориентирана

#508970 - 10.11.2004 20:01 [Re: slavko]

da slavko, moje6 li da mi kaje6 za koi firmi ima6 nabliudenie? az zasega sam se naso4ila kam i orange...

--------------------
Mark Twain

veseto
Нерегистриран

#509359 - 11.11.2004 09:28 [Re: barborana]

znae6 li ne sam hodila v tezi orange ama 4uvam 4e ne bili mnogo 4itavi oba4e neznam vseki si ima mnenie nali se se6ta6 edni polojitelno drugi otricateno

joe123
съвсем ориентиран

Регистриран: 02.11.2004
    #509558 - 11.11.2004 11:50 [Re: barborana]

ako 6te probvash za UK - samo IBC.

www.ibc-exchanges.org

slavko
Нерегистриран

#509565 - 11.11.2004 11:55 [Re: joe123]

za uk moje6 da zamine6 su6to,ako si zavur6ila skoro!za ibc znam,4e sa korektni,no eto i ot men edni zip-travel.net az putuvam s tqh.s tqh bqh odobren za uk s dosta dobra oferta,ama nali precakaha vizite i re6ih da se prehvurlq za usa(i zatova sega sum tuk,ina4e 7tqh da sum v uk,ako bqh iz4akal malko de:)))).

slavko
Нерегистриран

#509568 - 11.11.2004 11:57 [Re: joe123]

veseto,po-dobre ne se zanimvai s orange.a joe123,prati mi mail4e de,nali bqhme po4nali da si govorim za harmony consult i ti me zabravi deiba:)))))))

veseto
Нерегистриран

#509579 - 11.11.2004 12:05 [Re: slavko]

slavko obarkal si se ne sme govorili za harmoni.Of za uk ve4e ima tolkoz firmi 4e nemoje da razbere 4ovek koi sa istinski i koi lajat.Samo gledat parite da zemat na horata abe tapa rabota.Ama az super mnogo iskam da ida v uk ama ne6to ...........Slavko ti ot koga si v usa

veseto
Нерегистриран

#509585 - 11.11.2004 12:07 [Re: veseto]

of az se obarkah ne6to a tiq zip travel kazva6 4e izpra6tat i skoro zavar6ili li 4e ne6to ne razbrah

veseto
Нерегистриран

#509592 - 11.11.2004 12:12 [Re: slavko]

e tez zip travel moje i da sa seriozni oba4e imat ebasi promocionalnata cena 1000 EURO e tova ve4e ne moga da si go pozvola za sajalenie

Вътрешен 4овек
Нерегистриран

#509628 - 11.11.2004 12:45 [Re: veseto]

Zdraevite na vsi4ki v tozi forum!
Ot izkazanite mnenia ostavam s vpe4atlenieto,4e ne ste zapoznati s progrmata za UK.
Az rabotia 4 godini v edna ot firmite, koito organizirat studentski programi i re6ih da se vklu4a vuv foruma za da vi pomogna da napravite dobur izbor.
Firmite, koito organizirat programi za UK ne sa nikak malko, no tezi, koito rabotiat ot dulgo vreme (t.e. znaiat kakvo praviat) i sa dokazali korektnostta si sa (po azbu4en red): IBC, Orange, Usit i ZIP. I 4etirite firmi sa ot dulgo vreme na pazara i mojete da ste sigurni, 4e v nito edna ot tiah niam da budete izmameni. Cenite im za programite za Uk sa podobni, t.k. rabotiat s edin i su6t UK partnior.
Nedostatucite na programata za UK sa:
1) Imate pravo da rabotite samo pri edin rabotodatel;
2) V pove4eto slu4ai ofertite sa za fabriki za razfasovane ili paketirane na meso/zelen4uci - rabota, koiato ne moje da se sravniava s predlojeniata za US;
3) Programata ne e taka dobre administrirana na pravitelstveno nivo (kakto programata WAT USA), i
4)sled priemaneto v EU na 10-te novi stranи 4lenki goliama 4ast ot poliacite se naso4iha kum UK za da tursiat rabota, t.k. te mogat da rabotiat v stranata na registracionen rejim, t.e. bez da e neobhodimo izdavaneto na Work Permit I visa. Tova prinujdava pravitelstvoto v UK da tursi na4ini da namali broia na 4ujdencite ot Non EU strani, jelae6ti da rabotiat v UK – tova se postiga 4rez zabaviane obrabotkata na dokumentite ot Home office, a v niakoi slu4ai I sus spirane na vizite.
Plusovete, koito az vijdam za UK programata sa :
1) po-goliama produljitelnost; (programi s po-goliama prodlujitelnost ve4e ima I za US)
2) po-visoko zapla6tane na 4as (programi s po-visoko zapla6tane ve4e ima I za US)

Krainite ceni na programite sa priblizitelno ednakvi.
Nadiavm se 4e tazi infomacia 6te vi pomogne.
I o6te ne6to firmite, koito organizirat programi za US sa(po azbu4en red)
IBC
Fletcherlynd
Integral
Orange
Usit
Vega
ZIP

Uspeh!

barborana
неориентирана

#510084 - 11.11.2004 16:49 [Re: Вътрешен 4овек]

Hey Вътрешен 4овек,
mnogo ti blagodarq za informaciqta....zna4i otnowo w USA mai 6te trqbwa da se hodi....
pak i firmite, koito poso4wa6 sa to4no moite firmi favoriti...Polzwala sam integral i sam dosta dowolna, imama sa6tite mneniq i za IBC i Fletcherlynd....
a ako wse o6te 4ete6 foruma, moje6 li da mi kaje6 ne6to za H2B vizizte i kolko sigurni sa te....taoi kato sam 4ti kurs i ne sam sigurna kakwi 6te za iziskwaniqta na US posolstwoto za zaminawane i dali 6te moga da zamina s J1 otnovo....
i s h2b vizite moje li da se raboti za powe4e ot edin rabotodatel???

--------------------
Mark Twain

Вътрешен 4овек
Нерегистриран

#510381 - 11.11.2004 21:06 [Re: barborana]

Hey barborana!
4eta foruma redovno...
US konsulstvoto ne e nalojilo nikakvi ograni4enia za horata posleden kurs, taka 4e ostava praviloto - diplomirane sled kraia na programata.
Smiatam, 4e nai-dobrata programa e Work&Travel USA, a i tazi godina konkurenciata dosta svali cenite.osven tova ima ne6ta kato razsro4eno pla6tane (Orange), kreditirane (Usit), sigurno i drugite firmi niama da 4akat dulgo...
Seasonal Work e dobra programa ako niama6 drug izbor ili ako iska6 da si v US pove4e ot 4 meseca. Nedostatuka i e 4e pak ima6 vuzmojnost da raboti6 samo pri edin rabotodatel...
vijdam i dosta ekzoti4ni predlojenia kato Work&Travel Australia i Internship New Zealand...imate strahoten izbor.

slavko
Нерегистриран

#510723 - 12.11.2004 02:16 [Re: Вътрешен 4овек]

ibc mai predlagat nai-niskata cena za uk.ama kakto kazva vutre6niq 4ovek s tiq poliaci i sekvi drugi izmekqri rabotata za uk stava slojna.zatva mai i az 6e se vru6tam v usa:)))puk i stana evtino.a btw,nqkoi me be6e pital otkolko vreme sum v usa,ot 5 meseca,sega karam 6estiq(malko presro4ih j1 xaxax),no sled 1 sedmica sum si v pleven,nai-nakraqqqqqqq:)))no vednaga podavam za dogodina,sigurno pak sus zip ili fletcher.6e vidim,ei zdravo za usa i tva e:)))

Pe60
Нерегистриран

#512038 - 12.11.2004 22:13 [Re: slavko]

Kvo mi govorite za IBC ?!?! teia sa nia-golemite izmamnici. Tazi godina az i o6te trima priateli izpolzvahme uslugite im i ni zapratiha v edin putuva6t cirk v PA, kudeto sme spali 4-ta v staia 1x1m, hodehme na toaletna v podvijni kabinki, i ni pla6taha po 5.15$/hour...abe ko6mar. Viarno e 4e se evtini, i nie po tova se podvedohme... i se precakahme jestoko.Dobre, 4e rodnini na plamen uspiaha da ni priutiat v Chicago, 4e ne znam kak 6tiahme da se opravim. Az tazi godina sum se zapisal v Orange - imat nai-niskite ceni i sa gotini. Hodi i v Integral i te mi haresaha, no priateli me svetnaha, 4e minalata godina orange sa davali mnogo dobri oferti...be to mai si e kusmet.

slavko
Нерегистриран

#512664 - 13.11.2004 14:39 [Re: Pe60]

pe6o,tuk si 101% prav brat4e,vsi4ko e do kusmet!!!ama vsi4ko,osven ako nqma6 poznat vuv firmata da te izbuta v gotinite oferti,6toto i tva go ima!vajnoto e da ima6 poznati v usa,koito da mogat da ti udarqt edno ramo.nas su6to purvona4alno ni pratiha v montana,nai-tupoto mqsto na sveta,ama se premestihme v florida i si4ko stana ok.ne znam za ibc,kazvam samo za cenite,ne sum kompetenten izob6to za taq firma.ama pak-vsi4ko si e 4ist kusmet deiba:)))

barborana
неориентирана

#513088 - 13.11.2004 22:18 [Re: Pe60]

iziwinqwai Pe6o, no ob6to wzeto winowen za uslowiqta za jiwot e ne firmata , koqto te izpra6ta, a rabotodatelq...kak taka IBC sa te izpratili tam...ti na kakw wid programa si bil- Self aranged, job fair ili prosto si izpolzwal data base na CIEE....Az sega kakwo da sedq i da se tra6kam, 4e Integeral minalata godina me izpratiha w nqkakwo selo deto mi pla6taha po 6$ na 4as...ahh da wi se newidi gadni integral..za6tot ne mi kazahte po-rano, 4e rabotodatelqt mi 6te e takaw mo6ennnik..kakwo kato sama si namerih rabotnata oferta i sama se sagalasih...trqbwa wednaj za winagi da razberete, firmite,koito organizirat Work nad Travel otgowarqt za pridwijwaneto na dokumentite i ti sadeistwat pri namirane na rabotna oferta, no te ne mogat da garantirat za uslowiqta za rabotai zapla6tane osobeno ako si self-aranged ili pak ispozlwa6 prosto CIEE database...a akto se zamisli6 i na job fair da otide6 ti anli si razgowarq6 s rabotodatelq i sam re6awa6...taka 4e prestanete da obwinqwate koq i da e firma za towa, 4e lqtoto ne wi e proteklo gladko....golemi hora sme i trqbwa sami da se sprawqme....na tebe kakwo IBC da ne ti bqha obe6tali da raboti6 kato car i ti pratqt detegleda4ka, koqto da se griji z ateb po wreme na prestoq w USA....obzalagam se, 4e ne...
ne iskam da se zaqjdam....posto naistina iskam da te nakaram da se zamisli6, 4e samiqt fakt, 4e si re6il da zamine6 na brigada trqbwa da ti gowori, 4e 6te se sbalska6 s malko "real life" i 4e sam 6te s eoprawq6...
4ao i uspeh w eventualnoto ti sledwa6to patuwane do USA...i dano tozi pat da iam6 uspeh s ofertata (za6tot wsi4ko zawisi ot kasmeta...a ne ot firmata, kakto samiqt ti kaza...)

--------------------
Mark Twain

Pe60
Нерегистриран

#513124 - 13.11.2004 23:06 [Re: barborana]

barborana, principno ne si prava. Firmata ima otgovornost za6toto predi6ni godini e imalo hora pri su6tia rabotodatel , te pak ne sa bili dovolni, no IBC ne se signalizirali na nikoi za tova. I tazi godina sigurno pak 6te ima precakani. Kak taka, firmata ne nosi otgovornost, mi nali ako ima problemn ti triabva da si siguren, 4e niakoi 6te ti pomogen. To po su6tata logika i sponsora moje da kaje, 4e ne e otgovoren i da prehvurli cialata vina na rabotodatelia?!?!?! Ame ne e taka...6toto kadurnite sponosri pra6tat predstaviteli prez liatoto, koito slediat dali usloviata, koito rabotodatelia predlaga suotvetstvat na tova koeto pi6e na ofertata. A i po-vajnoto e, 4e podrobnostite okolo usloviata za rabota ne biaha poso4eni v ofertata. Pi6e podsiguren housing, ama ne ti kazvat, 4e e staia metur na metur...emi ti tova ako go namira6 za pravilno, az ne moga da se suglasia!
O6te ne6to iskam da kaja za teia JOB FAIRS - tova e nai-goliamata glupost, za6toto v pove4eto slu4ai pristigat vse golemi rabotodateli kato uveselitelni parkove i razni tam conveniene stores, a az do sega ne sum 4ul 4ovek da e dovolen ot rabota v uveselitelen park.

joe123
съвсем ориентиран

Регистриран: 02.11.2004
    #513137 - 13.11.2004 23:24 [Re: Pe60]

ami zashto ne dojde da kandidastvash pri nas minalata godina? ili sega? ne samo sponsoryt ni hodi prez liatoto, pyk i predi tova, po rabotodatelite, no i bylgarskata firma vsiako liato pose6tava v USA pove4eto ot u4astnicite, za da proveri na miasto neshtata. v niakoi ot ofisite na golemite ni rabotodateli prez liatoto daje ima supervisors ot nashta bylgarska firma, koito to4no tova praviat - cialo liato.
ama nali taka e po-lesno - vsi4ki tichate v 5-te golemi firmi v BG, koito izkarvat po 1000 i poveche studenti vsiako liato - kakvo vnimanie o4akvash da ti obyrnat?!? i posle na kogo se syrdite?
napylno sym syglasen s poslednia posting - firmata nosi otgovornost - inache zashto togava zaminavame s firmi?!?

Pe60
Нерегистриран

#513473 - 14.11.2004 12:18 [Re: joe123]

Ти какво предлагаш joe123? Към коя фирма ще ме насочиш? Аз следващата седмица мисля да се записвам в Orange, 6тото поразпитах доста хора и 4ух добри отзиви за тях - ходих и до новия им офис - хората се отнасят много сериозно към работата си, а пък са се постарали и да направят хубав офис. Поне за мен това има зна4ение...Ти всъщност фирма ли имаш?Как се казва? Какво предлагаш?

barborana
неориентирана

#513479 - 14.11.2004 12:20 [Re: joe123]

Koq e twpita firma Joe123...nqma da go wzemem kato reklama, kaji, za6toto wsi4ki imame nujda ot pomo6t.... I za kakwo nosi otgowornost firmata...spor4ed was...za towa, 4e nqkoi hora imat ptrkaleno golemi o4akwaniq ot USA, koito trudno biha mogli da badat uduwloetworeni...Moq rabotodatel CIEE go glubiha, zaradi lo6ite uslowiq na housing i trud...snimaha go daje po mestnata televiziq, za da mogat da naparwqt kolkot se moje po-golqm skandal...za towa kolko lo6o se otnasq kam studentite....az wapreki wsi4ko towa sam dowolna, za6toto znam za kakwo sam oti6la w USA i za6tot sawsem ne sam o4akwala da me galqt s pero ili da jiweq w super lux...istinata e, 4e za edno lqto pri "lo6" rabotrodatel uspqh da naparwq powe4e pari ot dosta drugi, popadnali na "dobri" rabotodateli i da otida na powe4e ekskurzii i da si pozwolq powe4e glezotii...za6toto towa e fakta...otiwa6 w USA da raboti6 kato bql rob towa...a na belite robi ne winagi ims e predlaga staq ot dworec, w koqto da jiweqt...

--------------------
Mark Twain

Marks
Нерегистриран

#514072 - 14.11.2004 20:14 [Re: barborana]

Здравейте всички, прочетох внимателно всички коментари по темата и честно казано съм съгласен с повечето от тях. Бях на бригада в САЩ това лято и се върнах само преди 2 седмици. Миналата година бях на селско-стопанска бригада в Англия. Ако трябва да сравня двете бригади в чисто финансов аспект останах по-доволен от Англия. За 6 месеца в Англия успях да спестя около 2- пъте повече пари от колкото в САЩ за 5 месеца и при това в англия съм работил само при един работодател средно по 8-9 часа на ден, докато в САЩ от тези 5 месеца , 3 от тях съм работил на 2 работи. Разликата в парите според мен се дължи основно на:
- по-високото средно заплащане
- по-ниски тещущи разходи
- по-ниски първоначални разходи
- по-дълъг престой
Не искам да правя генералният извод че в Англия е по-добре от САЩ. Ако трябва да бъда обективен , мисля че разликата в парите се дължи и на това че според мен попаднах на добра ферма/или поне средна/, докато в САЩ също бях на хубаво място но трябваше да работя за посредник и той си пребираше доста тлъст процент. Познавам доста хора които се оплакват от Англия и същевременно са много доволни от САЩ. Както казахте ВСИЧКО Е ДО КЪСМЕТ!!!. Освен това работата ми в Англия както и условията ми на живот немогат изобщо да се сравняват с тези в САЩ. В Англия сме живели 5 души в каравана и по цял ден работиш на полето в кал до ушите, валите дъжда и най-лошото е че работиш на изработка, а не на час, т.е. ако ти се падне лошо поле да береш може да си останеш само с ядовете и болките в кръста. Оставам на вас да си прецените какво бихте предпочели. За съжаление бих могъл да направя сравнение между Work and travel USA и селско-стопанската бригада в А-я, но немога да сравня Work and travel USA и Work and travel Англия. Аз също се интересувам какви са отзивите на тези които са ходили да работят в областта на туризма в Англия. В момента се интересувам към коя фирма да се включа защото мисля да замина за А-я февруари месец. Прегледах офертите на всички фирми които препоръчахте/между другото и аз съм на мнение ча фирмите са стабилни/ и наистина като оферти са почти едни и същи, така че сигурно ще избера тази която има офис най-наблизо и която може да ми обещае че ще ме прати февруари месец. Интересуват ме няколко въпроса?
- Някой знае ли дали има стабилна фирма която предлага програма за Англия, при която да ти дадат официално разрешение да работиш при повече от един работодател?
- Някой може ли да ми каже доколко е сигурна фирма "Нов век", те имат добри оферти, но ми се струват прекалено натруфени и прекалено хубави, което доста ме смущава. Ако някой знае нещо за нея, моля да го сподели.
Ааа щях да забравя, фирмата с която заминах за САЩ се казва К&К Education/съкращение от Камен и Колмена /, определено не ви препоръчвам да се занимавате с тях, може и да заминете но доста ще ви помотаят и ще трябва да доплащате 1000 пъте за какви ли не неща допълнитолно от основната цена която предлагат. Доста хора пострадаха от нея.:(((. . Ще съм благодарен на всеки който, има търпението да пречете всичко което съм написал ))) и може да ми даде информация по вълнуващите ме въпроси. УСПЕХ!!!

slavko
Нерегистриран

#515086 - 15.11.2004 15:47 [Re: Marks]

probvai zip,az s tqh bqh odobren za hotel v uk,a na job fair mi kazaha,4e nqma probelm za vtora rabota.su6to i vector-te su6to sa dobri.zaminavaneto mislq,4e pri vsi4kite firmi za uk ve4e e celogodi6no,no ne sum 100% siguren.ama ne znam 6to taka vdignaha cenite taq godina,tolkova mnogo jelae6ti li ima?:)))

i4ko
Нерегистриран

#515957 - 16.11.2004 04:17 [Re: slavko]

Marks ti s koq firma hodi w angliq? ka koi firmi si se sprql da kandidatstwa6 sega?

Marks
Нерегистриран

#516568 - 16.11.2004 13:34 [Re: slavko]

Славко

И аз мислех да пробвам със Zip travel , още повече в началото на декемвири има job fair. Пратих им писмо и веднага ми отговориха, но за съжаление вероятните позиции са най рано за март или април, а аз искам да замина най късно втората полувина на февруари. Всичко останало е супер. Ако се променят нещата при мен може и да се включа към тях.Освен това и аз искам да работя в хотел, но в момента на тази среща декември месец не се предлагат оферти в хотели. Но като цяло имам добри впечатлениея от Zip travel

Marks
Нерегистриран

#516689 - 16.11.2004 14:06 [Re: i4ko]

i4ko

В англия бах през лятото на 2003, тогава тези програми за Англия за хотели ги нямаше или поне не бяха известни, единственните фирми които ми бяха известни бяха Конкордия- в Троян и Asterix- в Пловдив. Троянската фирма е много добра и стабилна и праща хора от поне 6-7 години насам. Но тогава неуспях да се вредя да замина с нея, затова пробвах с Asterix. При нея нещата не са много хвалепственни, в смисъл че вероятността да заминеш с тях след първото интервю е почти равносилно на това да спечелиш от Тотото. Не че те завличат с пари, но работа е там че приемат много повече мобли отколкото реално позиции имат. Ако обаче попълниш application на HOPS, значи че със сигурност ще заминеш. Да ти кажа единственното хубаво на тези програми е че се влагат по малко първоначално средства, разходите за наем са минимални а обикновенно няма никакви разходи за път, така че успяваш да си спестиш почти всичко което изкараш, като си преспаднеш около 20 паунда за храна седмично, а и е отлична за хора с ниско или никакво ниво на английски. Но ако имаш средно или по-високо ниво на английски и може да отделиш малко повече пари за първоначални разходи според мен е по-добре да работиш в областта на туризма. Преполагам че както първоначалните така и текущите разходи ще са по големи, което означава че ще спестиш малко по малко пари, но от друга страна е по сигурно, а и работата е по лека, и живееш в къща, а не в каравана. Още повече(както стана това лято) при лоши климатични условия е възможно работодателя да неможе да ти осигури редовна работа и вместо с печалба да се върнеш на загоба. Да не говорим че кръста и колената ти отиват на кино и цял ден те въли дъжда и те духа вятъра.
Що се късае до това на кои фирми съм се спрял- в момента се колебая между Usit, IBC, и Нов век. За сега Orange i Zip ги оставям на втори план защото немогат да ми предложат дата за заминаване февруари месец. Надявам се че някой ще сподели нещо за Нов век, защото все още нямам никакви сведения за нея, а една от офертите й ми допада.

Borisov, Boiko
Нерегистриран

#516995 - 16.11.2004 15:51 [Re: barborana]

Pichove, nqkolko suveta:
-ako ne gonite tochna data na zaminavane pochti nqma znachenie s koq firma shte zaminete
-ne gledaite koi dava $10 po-evtino ot drugite, tova e tashak rabota
-vijte sus samoletniq bilet kakva e igrata. povecheto firmi iskat prez tqh da mine. nqkoi mnogo cakat.
-ako ima veroqtnost sled programata da ostanete v usa vijte koi firmi ne iskat 2ma dushi da se podpisvat, che ako ne se vurnete se zaduljavat da platqt neustoika 2500E
-kajete im, povtorete im, ako trqbva povishete ton, no nastoqvaite DS-a da vi e za 4 meseca. Men me preebaha s po-kus DS
-moje bi shte ostanete i 5tiq mesec da bachkate nelegalno. napravete si otsega zdravna zastrahovka i za nego za da ne izgorite kato men. obiknovenno firmite vkluchvat zastrahovka v cenata si, no tq obhvashta samo rabotniq period
-pitaite poznati i priqteli i otidete na nqkoe provereno mqsto. toq dogovor, koito vi davat ot firmata go hvurlete v kosha. ako ot letishteto idete napravo nqkude drugade, dori i 'na slqpo' shte se opravite po-burzo v obstanovkata.(kofti e za vadeneto na SSN)
-oshte vednuj vi kazvam - ne razchitaite na dogovora. s nego nqma da izkaratae tova za koeto otivate. tursete si drug nachin. s tiq dogovori se vzimat hora na kilo i e strashno

slavko
Нерегистриран

#517010 - 16.11.2004 15:57 [Re: Borisov, Boiko]

tva,4e moje6 da otide6 kudeto iska6 sled leti6teto go podkrepqm zdarvo,kolkoto i da ti govorqt,navsqkude moje6 da si polu4i6 ssn,abe ima6 li ds,nqma problemi.btw men su6to me precakaha s po-kus ds,oba4e men ne me burka,ba4kam si petiq mesec,4e i edna sedmica pove4e,nqma problemi,tva za zastrahovkata ot teb go 4uvam,ako ne te hvanat-ni6to ne moje da stane,ako nqma6 zastrahovka.a tva ve4e s tiq podpisi i s tiq neustoiki mai go nqma nikude,pone ne znam firma s takiva usloviq,a znam pone 10-ina moi priqteli,koito ostavat taq godina v usa:)

Marks+
Нерегистриран

#517576 - 16.11.2004 22:15 [Re: slavko]

Marks, Nov Vek sa absolutni izmamnici. Zapaliha mnogo hora v Plovdiv...tova mislia, 4e e tretata firma, koiato registrirat. biagai dale4e ot tam

Borisov, Boiko
Нерегистриран

#517659 - 16.11.2004 23:02 [Re: slavko]

Pich, kvot i da si govorim drugo si e da imash DS za 4 meseca ta i poveche puk si bachkai i 5ti mesec, ta i sled tova. Az naprimer shtqh da imam rabota do dekemvri, no nqmashe kak da stoq poveche.... Za tiq 10 dni s koito mi beshe orqzan DS-a zagubih nad $1000...
Za zastrahovkata ne govorim, che nqkoi shte te hvane ili neshto podobno. Prosto bash 5tiq mesec se poluchiha edni problemi i nqma da ti kazvam vsqko vlizane v bolnicata kvi 3cifreni sumi e, pak dobre, che se opravih navreme. Nedai si boje puk neshto po-seriozno da stane.... jalko, che cqlo lqto si napuval
Mislq, che v ibc iskaha dvama dushi da se razpishat, che plashtat 2500E ako ne se vurnesh. Vse pak po-dobre da platish v nqkoq firma $50 poveche, no da ne vruzvash vashte s takiva shturotii.

Ideqta mi beshe horata da gledat ne samo cenata, a i tezi neshta, koito sum spomenal, poneje ot tqh moje da doide dosta golqma razlika. Naprimer moq samoleten bilet beshe sus 120E po-skup ot tozi na edni drugi momcheta putuvali s druga firma. Otdelno, che tehniq beshe s otvorena data za pribirane, a za smqna na moqta fixirana data platih oshte 25E... takiva mi ti raboti....

slavko
Нерегистриран

#517772 - 17.11.2004 00:07 [Re: Borisov, Boiko]

prav si za dosta ne6ta,za zastrahovkta iskah to4no tova da kaja,4e ne te burka,dokato ne ti se naloji da polzva6 med.uslugi.a ina4e az ve4e ba4kam nqkolko dena sled petiq mesec,nqmam fiksirani dati za vru6tane i t.n.ve4e mai mu pootpusnaha kraq pove4eto firmi,abe 4estno da ti kaja bat boiko-vseki kakto si go napravi,ama pak kazvam-ima6 ssn i ds si svoboden kat pti4ka:))))

Marks
Нерегистриран

#518369 - 17.11.2004 12:26 [Re: slavko]

Marks+
Благодаря ти за съвета. Между другото и аз се порових малко в интернет и в още 2 форума намерих мнения, които потвърждават, че Нов век е мошенническа фирма. Затова сигурно ще се насоча към някоя от утвърдените фирми.
Thanks again.

i4ko
Нерегистриран

#519723 - 17.11.2004 23:27 [Re: Marks]

pi4owe kagete vie s koi firmi hodite. men me interesuwa za H2b viza 6toto sym zado4no.

slavko
Нерегистриран

#519893 - 18.11.2004 01:09 [Re: i4ko]

az li4no sum sus zip,no moje6 da probva6 i v usitcolors.tam 6te ti obqsnqt mai nai-turpelivo za usloviqta okolo h2b vizite.

Petkanov
Нерегистриран

#523962 - 21.11.2004 11:59 [Re: slavko]

Az hodih s polycontact i ostanah mnogo dovolen.Predlagat dobri uslovia. www.polycontact.bg

slavko
Нерегистриран

#524228 - 21.11.2004 15:17 [Re: Petkanov]

abe petkanov,toq site na polikontakt o6te li e aktiven,ne6to ne mi se otvarq deiba:))

Boiko Borisov
Ge'eral

Регистриран: 20.11.2004
    #524290 - 21.11.2004 16:20 [Re: slavko]

Поликонтакт

lll
Нерегистриран

#525588 - 22.11.2004 15:19 [Re: slavko]

Kakvo za harmony Consult ............

lll
Нерегистриран

#525604 - 22.11.2004 15:26 [Re: i4ko]

Probvai s Challenge Ltd. az sam patuvala s tiah i te sa super gotini i na-niski ceni darjat na pazara. Vsi4ko pri tiah e to4no i naima da te motaiat za ni6to. Phone 02 968-90-13. V Usit niama da ti obarnat nikakvo vnimanie, a v Polycontact 6te ti saderat kojata.

slavko
Нерегистриран

#525611 - 22.11.2004 15:32 [Re: lll]

challenge ltd.stava na vupros za spasiteli nali?organizirat li kurs za sertifikat i moje li da zamine6 o6te mai mesec?

gogo iv
Нерегистриран

#528015 - 23.11.2004 22:52 [Re: slavko]

i az se interesuwam ot h2b. kakwo vi e mnenieto za Orange, az mislq da si podawam tam.

nEam nervi
Нерегистриран

#528075 - 23.11.2004 23:33 [Re: i4ko]

не искам и да си спомням даже как ходих да работя в англия и какво преживях там...
бях с Конкордиа/ofisa im e v Troyan/ - тия типове любезно ви прибират парите, гърчат ви на интервю и накрая ви пускат/евентуално/ да ходите на бригада с тъпанари дето и 2 думи на англииски не могат да кажат...
а за това как ни третираха в шотландия още имам кошмари, как бяха тръгнали да ни гонят щото свърши бързо работата-бяха си "поръчали" над 150 човека наведнъж, че да им оберем продукцията по-бързо. и още след 2-та седмица започнаха да гонят хора направо на пътя...как толерираха поляци и естонци а нас и руснаците - като кучета...как звъняхме да се молим на Конкордия да ни помогнат, да говорят с фермера, а на тях им беше през оная работа и не си мръднаха пръста...
никога не съм била подложена на такъв психо-тормоз и изобщо не искам да си спомням за този 4 месечен период от живота си...
добре че жсеки намери накъде да се спаси докато дойде време за втората ферма...
и че поне си дойдох жива и здрава, макар че едва успях да си върна парите, които дадох за да замина щото това които се плащаше на час, на нас ни беше заплащано "на парче"... и когато звъняхме в хоум офис и ни питаха какво пише в договора, ние нищо не можехме да кажем, щото просто от Конкордия ни показаха НЯКАКЪВ договор и съвсем не го бяхме подписвали!!!
абе дано имате повече късмет от мен, а зоще сънувам кошмари за англия...

slavko
Нерегистриран

#528090 - 23.11.2004 23:42 [Re: nEam nervi]

az bqhy pisal za konkordiq.predi,imam vpredvid 4-5 godini pra6taha studenti i si4ki bqha mnogo dovolni.no qvno sega kakto i s pove4eto drugi firmi sa se izrodili v nekvi pulni izmekqri i samo zimat parite i 4akat sledva6tata godina pak da lapat deiba:))i az 4uh samo gadni raboti za taq scotland,basi kak se promenqt tiq firmi kat napravqt nekoi lev,ama taka e,vseki bulgarin e al4en.sorry:))

opredeleno!
Нерегистриран

#528134 - 24.11.2004 00:22 [Re: slavko]

opredeleno e taka,
ima tam edin raion v scotland - mejdu Dundee i Perth...
e, tam fermite nared sa takiva...ne znam dali i v drugi ne e taka...
a za Konkordia prosto ne iskam i da 4uvam ve4e...moje da sa bili korektni njakoga, no moiat opit s tiah e pove4e ot gor4iv. kak mojaha da ne napraviat ni6to dokato nas ni goneha na putia s po 50 pounds v djoba, 4e i imaha o4i posle da kajat 4e nie sme si bili vinovni...na vsi4koto otgore produljavat da pra6tat hora v su6tata ferma...basi izrodite!
za sujalenie bulgarina e al4no kopele, i e na principa "preebi drugar4e"...

a Asteriks sa predstaviteli na HOPS, no osve 4e vzimat op 30lv za interview i posle izob6to ne ti se obajdat, drugo ne znam. moje bi ti triabva da im se obadi6, znam li i az...
pojelavam vi kusmet, dano nikoi ne prejivee su6toto...

slavko
Нерегистриран

#528258 - 24.11.2004 07:31 [Re: opredeleno!]

abe kvo stana s tiq brigadi v uk we deiba,predi vseki zaminava6e i se vru6ta6e s pari i pak iska6e da zaminava,puk sega glei ko staa:)))

WVW
Нерегистриран

#530986 - 25.11.2004 22:14 [Re: slavko]

Za firma ASTERIKS iskam da vi napomnia 4e ZAVLE4E niakolko stotin bedni studenti s po 300 EUR , kato obiasniha nai-bezo4livo 4e tva bili administrativni razhodi . Ni6to 4e horata ne bili zaminali i 4e ASTERIKS ne svur6ila NIKAKVA rabota...parite bili za zastrahovki, napraveni razhodi i pro4ee. Davaha gi po televisia, radio i niakakuv glupak, koito se predstavi za upravite nagovori edin kup gluposti... ama uspe6no zavle4e mnogo hora de. A puk az misleh, 4e ludite sa na svur6vane.

eliz
ориентиранa...

Регистриран: 10.07.2004
От: UK
    #531124 - 26.11.2004 00:07 [Re: WVW]

dano sa na svur6vane zabludenite studenti...
za jalost horata se nadiavat da zaminat za da mogat da si pomognat malko sledvaneto, no...
asteriks sa predstaviteli na HOPS za bulgaria, no i te sa kato Concordia...
i opredeleno njama za kakvo da sa bili tezi "administrativni" razhodi. vij ako sipla6tat realnite razhodi za zaminavane - da/viza za work permit-a e 225lv, obiknoveno taksata za UK-agency e kum 100 pounds t.n./ no opredeleno njama za kakva administrativna rabota da gi poiskat...
imaite predvid 4e glavnia ofis na asteriks e v plovdiv...:/

--------------------
man is as big as his dreams are...

Нерегистриран

#1027346 - 06.11.2005 08:52 [Re: barborana]

Zdravei!UK e po-dobar variant ot USA tai kato tam se izkarvat po-dobri pari i firmite v BG izprashtat studentite v UK s podsigurena rabota!POveche se raboti vav fermite na peace i ako si dobar rabotnik izkarvash hubavi pari !USPEH

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  MyXa 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5062

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.184 seconds in which 0.155 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.