ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
зооманиак®
фАнАтик

Регистриран: 28.10.2004
От: София!
търсих но не намерих инфо
    #511070 - 12.11.2004 12:08

колко пари ще ми излезе ако искам да отида за 7 дни в африка до някой резерват примерно - не намерих точно инфо можете ли да хелпнете малко !!!!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Anilin
Sono Libero

Регистриран: 10.10.2003
Re: търсих но не намерих инфо
    #521655 - 18.11.2004 22:15 [Re: зооманиак®]

Кения

Кения е разположена в източната част на Африка, на самия екватор. Кения е известна със своите многочислени езера, горещи гейзери, застинали вулкани, национални паркове и резервати, където живеят свободно почти всички разновидности на африкански животни и птици. Великолепните пясъчни плажове и Индийският океан, който се простира по крайбрежието от север до юг, привличат тук много туристи, особено любители на сафари и подводно плуване.

Кения е безопасна страна, но има няколко правила, които туристите са длъжни да изпълняват. Например, по време на сафари в националните паркове е забранено да си ходи зад пределите оказани за туристи без придружител от охраната.А по време на самото сафари е забранено да се излиза от автомобила без разрешение на екскурзовода.

Не се препоръчва снимането на местни жители , без предварително разрешение. Не посещавайте местни домове без знанието на екскурзовода, незнанието на местни традиции и обичаи може да доведе до нежелана ситуация.

Климат: Субекваториален. През цялата година има два дъждовни периода: кратък – от октомври до декември, когато дъждовете са краткотрайни и дълъг (от март до началото на юни). Повечето дъждове падат по океанското крайбрежие и в западните планински райони. В Найроби температурата денем се колебае от +14С до +28С през юли и от +14С до +27С през януари. Най-високия туристически сезон е август и септември

Език: Официален език в страната е английски и суахили.

Ден 1: Заминаване от София в 15:05ч. излитане от летище София с полет на Бритиш Еъруейз - нощно пътуване (престой в Лондон – 2 часа).

Ден 2: Пристигане във Найроби в 05:10ч. Посрещане на летището. Трансфер до хотела. Oбзорна обиколка на Найроби. Свободно време. Вечеря. Нощувка.

Ден 3: След закуска заминаване за фото сафари. По пътя за Накуру спираме във долината “Riftt Valley”. След кратка беседа и обяд се продължава към националния парк “Lake Nakuru”. Настаняване в хотел. Вечеря. Нощувка.

Ден 4: Рано сутринта – сафари, след което връщане в хотела за закуска. След закуска заминаване за Националния дивечов резерват “Masai Mara”.Обяд. Сафари. Връщане в хотела. Вечеря и нощувка.

Ден 5: Закуска. През целия ден наблюдение на миграцията на животни. Пътуване до река “Mara”. Вечеря и нощувка в хотела.

Ден 6: Закуска. Наблюдение на миграцията. Отпътуване за Момбаса – “морската столица” на Кения. Пристигане късно вечерта. Вечеря и нощувка.

Ден 7-9: Закуска. Свободно време - плаж. По желание може да се организират еднодневни турове. Вечеря и нощувка.

Ден 10: Закуска. Потегляне за Найроби. В 22:45ч. излитане за България с полет на Бритиш Еъруейз. Нощен полет – престой в Лондон 2,5 часа.

Ден 11: Пристигане на летище София в 14:00ч.

Цена: 1699.00 EUR

Цената включва :

Ø Самолетен билет София - Найроби - София на Бритиш Еъруейз

Ø 1 нощувка в двойна стая със закуска и вечеря в Найроби - хотел 3 звезди

Ø Обзорна обиколка на Найроби

Ø Фото сафари с 3 нощувки на пълен пансион

Ø 4 нощувки в двойна стая със закуска и вечеря в Момбаса - хотел 3 звезди

Ø Самолетен билет Момбаса - Найроби

Ø Екскурзоводско обслужване по програмата на английски език

Ø Медицинска застраховка за 10 000,00 EUR

Цената НЕ включва :

Ø Летищни такси

Ø Виза за Кения - издава се при пристигане - 50 USD

Ø Турове по желание в Момбаса - гмуркане край кораловите рифове; гмуркане с леководолазно оборудване (60 USD); дълбоководен риболов; разходка с яхта;

ARRIVALS предлага втори вариант за програмата със следните промени: Фото сафари с 3 нощувки в луксозни палатки; Найроби-Момбаса-Найроби - дневно пътуване с автобус. Цена 1450.00 EUR.

Цените са формирани при група от 4 човека.
Приятно изкарване

зооманиак®
фАнАтик

#526888 - 23.11.2004 13:04 [Re: Anilin]

сори ама чак сега видях че си ми отговорила
а какво става ако искам просто да съм си сам и да си платя само билетите и в Найроби се оправям сам примерно
Без никви там туристически залагалки само пренос превоз на мен и мойто тяло и връщането след времето де. Колко ще се промени тогава цената и дай повече съвети ако може...

Anilin
Sono Libero

#527451 - 23.11.2004 16:49 [Re: зооманиак®]

Сафари в Кения за авантюристите
Екскурзиите дотам са предпочитани заради резерватите с редки животни

Въздухът е тежък от ранни зори. Групата се подготвя за сафари и товари багажа на джипове. Нужни са много вода и бинокли. Денят ще премине с висок адреналин и приключения в недрата на дивата Африка. Това е последният хит сред екскурзионните дестинации. Все повече туристи от Северното полукълбо отиват в Южното, където през януари средната температура е 27 градуса. Кения привлича туристи с атрактивните си резервати, където живеят разнообразни животни, които сме виждали само в зоопарковете. Пътуването от България става обикновено с индивидуални резервации, съобразени с въздушните връзки. В Кения има специален визов режим. Пропуските се издават при влизането в страната срещу 95 лв. наши пари. Тук религията на по-голямата част от населението (28 261 000) е християнство, само 6 на сто са мюсюлмани. Република Кения има обща площ от 580,370 кв. км. Столицата е Найроби. Когато пътниците от България кацнат в страната, трябва да придвижат часовниците си час напред, а за да общуват с местните им е нужен говорим английски или суахили. За да търгуват пък, ще обменят кенийски шилинги (1USD = 78,55 кенийски шилингa). Екваторът разделя страната на две части: в северната е горещо и вали рядко. В южната има няколко метеоролoгични зони: по крайбрежието и високите части е влажно, а окoло езерото Виктория климатът е тропичен. Кения е известна със своите животински паркове, защитени от закона, а бракониерите се преследват жестоко. 6% от територията на страната е под крилото на "Грийн пийс". Авантюрата в дивата Африка е скъпа, но незабравима за хора, които бягат от лукса. Цената на екскурзия до Кения излиза между 3468 лв. и 4076 лв. В сумата са включени самолетни билети от София до Тел Авив, след това до Найроби и Момбаса - двупосочно. Хотелите са 3- и 5-звездни. По време на срещите с дивите животни се предлага настаняване в лоджии. Това са дървени къщички в близост до водоеми, където идват да пият диви животни. Колибите са направени така, че туристите да гледат животните, но да не могат да излязат и да се изложат на риск. Може да се преспи и в къщи тип Ноев ковчег, които имат подобна конструкция. В селцето Мара могат да се видят едни от най-живописните гледки на земята, а до националния парк - езерото Накуру, се стига само с джип. Денят предлага срещи с големите хищници, но ловът е абсолютно забранен.

Anilin
Sono Libero

#527493 - 23.11.2004 17:01 [Re: зооманиак®]

4600 жирафи се разхождат сред туристите в южноафриканския парк Крюгер
Масаите са интересно племе. При тях момчето става мъж едва след като успее да убие лъв. Тогава може да си вземе колкото иска жени. Тоест - да си направи собствено село в африканската пустош. И да забива копието си всяка вечер пред колибата на избраничката си за нощта. Един вид - заключено. За другите жени, за неясния брой деца, за магаретата, с които се носи вода, и за стадото овце, което живее в оградено пространство между триъгълните колиби.
Който иска да види всичко това, да си приготви 3468 или 4076 лв. Отделно за визи и летищни такси. Това за десет дни сафари в Кения. Тук са едни от най-интересните резервати в Африка. Има ги и в Танзания - например легендарното Серенгети. И в Южна Африка, където е националният парк Крюгер. В него има 8000 слона, 2500 бели носорога, 2000 лъва, 900 леопарда, 4600 жирафа, 13 000 гну, 14 000 антилопи импала, 30 000 зебри и над 500 вида птици. В ЮАР са и най-големите евкалиптови плантации в света. Цената е малко по-висока - 4351 лв. Предложенията са повече от изкушаващи. За тези, които могат да си ги позволят естествено. Например - посещение на селището Кънинан, където е намерен най-големият диамант в света - 3025 карата. Или ферма за крокодили в Момбаса. Дори и да не е ловец обаче, няма човек, който да не се впечатли, ако види на няколко метра от себе си кротко полегнал в жегата лъв. Или жираф да си поскубва листенца на няколко метра от сафари джипа. Не повече от стотина българи годишно - от тези, които живеят в страната, си позволяват екзотичното пътешествие из саваните.
Най-предпочитаната дестинация е Кения. Това твърдят от туристическите фирми, които организират подобни екскурзии. Отскоро на родния пазар се предлагат и почивки на малкия танзанийски остров Пемба, недалеч от Занзибар - родното място на легендата Фреди Меркюри. Където и да си в Африка, пази се маймуна да не ти открадне закуската от хотелската маса, предупреждават туроператори. Най-често френските прозорци на ресторантите гледат към просторни градини, в които палавите маймунки печелят гонитбата с персонала за радост на туристите.

виж още
[url=http://www.nikona.net
www.andytravel.net/safari.html

Редактирано от Sono Libero (23.11.2004 17:13)

зооманиак®
фАнАтик

#527644 - 23.11.2004 18:16 [Re: Anilin]

Ехееее това е суперсо инфо даже може и в сайта да го пусна тия дни - Но да те питам за съвет. Ако просто не искам да отивам там по разни туристически пътеки а отида в агенция и просто им кажа да ми дадът съвет или ти например как да стигна до Серенгети резервата без на мен да се гледа като на турист - просто кви стъпки се правят кви билети кви пари кви изисквания. Извини ме за езика но съкращенията са ми удобство

Един вид сам съм а агенцията просто ми е оправила административните неща иначе трябва да следвам самолетните линии и да се оправям сам а така мога да омажа нещата примерно

Дали ме разбра и дали има въобще такова инфо. Просто не искам да си оскъпявам пътуването с разни туристически залагалки:

купувам билетите
правя си ваксините
оправям си визата
отивам и сам си се оправям по Найроби Кения или където поискам
нещо от сорта

много ми допазна това инфо ще го метна в сайта тези дни само да намеря време........за това

а да и какви са изискванията за Кения примерно за такъв престой един вид

Anilin
Sono Libero

#527783 - 23.11.2004 20:04 [Re: зооманиак®]

Хе,хе,разсмя ме, знаеш ли.Ако просто не искаш да отидеш там като всеки нормален турист, можеш да скочиш с парашут насред резервата и никой няма да разбере за твоето пристигане,само лъвовете . Ако ли пък идеш в някоя агенция със сигурност ще ти обяснят как можеш да бъдеш обезкостен за отрицателно време, имам предвид финансово ,можеш да постъпиш както си поискаш, а може и по друг начин. Не знам защо си мисля,че не мислиш сериозно да ходиш в Африка, а просто така си бъбрим. Не знам, може пък да греша.Аз бях в един сафари парк във Верона мисля през май,даже пуснах снимки във форума за животните, но предполагам,че изживявянията в Африка ще са много по-различни и силни. А в Кения не съм ходила никога,но никога не е късно...да бъда изядена от някой лъв и така,мятяй инфото в сайта и успех

зооманиак®
фАнАтик

#528296 - 24.11.2004 09:17 [Re: Anilin]

Виж сега
първо трябва да си купя фотоапарат за около 5000лв и като стане това ще имам пътуване до Африка може и след година да е 2 дори аз искам да съм подготвен. Имам приятели там българи, при които мога да остана неопределено време. Просто исках да направя икономии за пътните разходи - разбираш ли без да ме набутват агенциите с разни 5-10 дневни туристически екскурзии. Другото си го знам...но и да спестя и дори 500долара пак ще съм щастлив нали....
-
Нашето бъбрене ми е полезно - предполагам и на другите. Прати ми снимките на мейла от там където си била да не ги търся че нито знам темата нито нищо и да ги пусна в сайта. Ще е чест за мен да пусна снимките от твое име. Не съм велик пътешественик ако така си ме разбрала. Това ще ми е първото пътуване зад граница НО то е инсценирано просто заради Африка там за мен е рая на животните и един път в живота си искам да го посетя. Дали ме притегля или просто искам да видя животните за които съм исчел десетки книги не знам. Но изпитвам нужда да отида.

Има и следният вариант. Отивам до сестра ми във Франция и от там до Африка. Ще видя как ще стане...въпроса ми беше има ли агенция която да ми каже следното:

г-н Стаменов ето ви билетите + всички необходими документи. Приятно пътуване. Дължите ми 1000долара примерно и аз да не се занимавам с тея уреждачески неща.......

пиши ми и виж мейла ми в инфото на ника и ми прати снимките имам вече специална галерия за африка от хора били там. НО и те не знаят кое как става щото са ходили по служебен път ехехехе сложно а

Anilin
Sono Libero

#529007 - 24.11.2004 16:05 [Re: зооманиак®]

ок!
ще пиша по-късно, че сега нямам време

зооманиак®
фАнАтик

#529017 - 24.11.2004 16:08 [Re: Anilin]

ок
ще чакам време имам

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2956

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.