ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1
Trendi1
Нерегистриран

Шегава
    #520828 - 18.11.2004 14:48

Това е едно много интересно и леснодостъпно място в България - Коньовска планина.

http://info.datacom.bg/blmusik/shegava/shegava.htm

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
райа
Нерегистриран

Re: Шегава
    #540592 - 01.12.2004 21:47 [Re: Trendi1]

А къде е тази Конъовска планина? и как се ходи до там?
Разкажи какво си видял, какво те е впечатлило. Странно, аз не съм чувала за това място

ТурисТ
заслужил ветеран

Регистриран: 19.04.2003
От: Гурково
    #540839 - 02.12.2004 00:31 [Re: райа]

Цитат:

А къде е тази Коньовска планина? и как се ходи до там?
Разкажи какво си видял, какво те е впечатлило. Странно, аз не съм чувала за това място

Райа аз ще си позволя да изпреваря отговора на въпросния господин. Имах удоволствието да си поприказвам с него по кю-то, малко след като той вече бе пуснал тази тема.
Обясни ми, че Конявска планина се намира недалче от Кюстендил по пътя за София. Снимките, които той е правил са от участъка от реката между селата Шипочано и Раждавица. Случайно е открил мястото, воден от фотоапарата си
Мястото е с големи сипеи и било малко опасничко за придвижване

Благодаря за вниманието

--------------------
"... гора зашуми, вятър повее -
Балканът пее хайдушка песен"

райа
Нерегистриран

#540885 - 02.12.2004 01:33 [Re: ТурисТ]

и аз обичам да щракам с апаратчето, ама като снимам все цветенца и листенца виж как пропускам уникалния шанс да се превърна в откривател на нови земи
а сериозно, наистина е много вълнуващо, когато ей така по случайност попаднеш на някое поразително място, за което нямаш референции и оставаш с усещането, че ти си го намерил. някаква такава откривателска гордост те спохожда . ей така най обичам да пътувам.
а като се стопли времето може и да намина по тези чукари (не ми е далече) и да си премерим снимките с "откривателя"

Trendi1
Нерегистриран

#543120 - 03.12.2004 10:50 [Re: райа]

Отговорът на господина е малко грешен.

Намира се в Конявската планина, малко преди Кюстендил. Отива се до село Ръждавица. Там се хваща черният път за село Гърбино - по земенският пролом, високо над жп. линията. След няколко километра се излиза в началото на каньона и се виждат скалите. До това място може да се отиде с кола. Сипеите не се виждат. Те са чак в дъното, където започва изкачване до пещерата, която се вижда още от пътя. Там вече наистина е опасно. Аз направих грешката да се покатеря, но малко преди пещерата се отказах - скоро щеше да се стъмни. Слизането беше най-лошата част.

Има невероятни и неизвестни места в България. Не само Рила и Пирин са красиви. Например Стобските пирамиди.

http://info.datacom.bg/blmusik/stob/stob.htm

райа
Нерегистриран

#543579 - 03.12.2004 14:30 [Re: Trendi1]

Мерси за инфото
Ама си и подстрекател, и на час по лъжичка - хайде сега обяснявай за Стобските пирамиди .
Така, като гледам снимките, ми прилича да е пак в същия регион. Тези остри скали са много интересни (то не е точно скали, но не знам как да го нарека). Знаеш ли нещо повече - как са се образували.
А, и какво означава Шегава? Май много въпроси станаха

Trendi1
Нерегистриран

#544466 - 04.12.2004 08:23 [Re: райа]

Не зная какво означава Шегава. Така го наричат местното население.

Стобските пирамиди са на входа на дефилето към Рилският манастир - село Стоб. Те са образувани от глинесто - песаклива почва. Не са скали. Мястото е леснодостъпно и е повече от страхотно. Но...!!!! Има един моного опасен участък. Това е тясна пътека с пропасти от двете страни, съвсем малко преди върха на пирамидите. По принцип човек може лесно да мине, но ако има силен порив на вятъра не ми се мисли какво може да стане. Едно осигурително въже от 10-20 метра е достатъчно. Другият вариант без риск е пълзешком и гъзинг. Това е единственият път до горе.

За да се качи човек до върха на пирамидите трябва да мине покрай черквата на селото и да хване един много широк черен път. При добро време няма начин да се загубиш. За разлика от други места на пирамидите е чисто - видях само един фас!!!!!!! Не зная защо не се посещават много. Мястото наистина е супер атрактивно.

Сега вече не ме питай за Петлюка. Не е готов още сайта. Но ще ти кажа, че е във Вискяр планина и е най-неочакваното нещо, което човек може да види в тази планина.

райа
Нерегистриран

#544945 - 04.12.2004 20:14 [Re: Trendi1]

хахаха, ти наистина ме забавляваш първо, че показваш такива места, за които въобще не съм чувала дори (пък България била малка?!) и второ - да не работиш като консултант в телевизията да ги съветваш как да пуснат "мухата" и да прекъснат за реклама
Хайде, до следващата серия тогава - Петлюка

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2308

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.