ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Крумка
с палто от норки

Регистриран: 06.07.2004
От: Опицвет
Re: Пушенето
    #528649 - 24.11.2004 13:33 [Re: pagane]

Е, да, и за алкохола важи.
Изводът, поне за мен, е- не бива да се прекалява с нищо.
И не само по време на бременност, а изобщо.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Night Blooming Jasmine

Регистриран: 20.09.2000
От: чергарка
    #528994 - 24.11.2004 16:01 [Re: pagane]

Има една много страшна статистика свързана с пушенето по време на бременоост - увеличава шанса за бебешка смърт, т. нар. SIDS (sudden infant death syndrom). Още не се знае какво точно го причинява, бебетата просто спират да дишат докато спят, независимо от позата. Децата на пушачки са по-предразположени. Четох, че само в САЩ от SIDS на всеки 4 часа умира по едно бебе.
Освен това се увеличава шанса да имат астма и да боледуват често от пневмонии и други заболявания на белите дробове. Но не е много сигурно дали причината за това е пушене по време на бременост или пушене в присъствие на бебето после, защото дедето на пушачка е обречено да гълта никотин и преди и след раждане.
За чаша вино тук и там по време на бременност мисля че няма проблем, но аз лично отказах цигарите - горе долу за около 45 дни организма се изчиства от никотина.

--------------------
Only dead fish go with the flow...

pagane
езичница

Регистриран: 09.07.2004
    #529023 - 24.11.2004 16:13 [Re: Night Blooming Jasmine]

Аз пък съм убедена, че алкохолът е по-вреден, защото минава през кръвта и съответно стига до плода още в утробата.
Никотинът не се пренася чрез кръвта, доколкото си спомням от всичко четено...
При неразвит черен дроб на зародиша каквото и количество алкохол да му дадеш, все си е опасно.
Но пак без крайности. Може по малко бира, там обработката на вредните вещества става по-бързо, а и има достатъчно полезни такива...
А за синдрома на внезапната смърт наистина няма доказателства за връзката му с пушенето на майката. Просто статистика, която обаче, като всяка статистика, може да се тълкува по хиляди начини...

Night Blooming Jasmine

Регистриран: 20.09.2000
От: чергарка
    #529065 - 24.11.2004 16:30 [Re: pagane]

Вредите от алкохола са много - ако се пиеш редовно, но по малко вино - може, особено ако имаш проблеми с вените. Бира не, защото съдържа свободен Калиев Йон, които инхибира действитео на алкохолдехидроrеназата за разграждането на алкохола.
Освен това Никотинът преминава в платцентата, не е вярно, че не стига до бебето.

Smoking: Damaging to lungs of your unborn child

Smoking during Pregnancy

--------------------
Only dead fish go with the flow...

V.I.P
куха лейка

Регистриран: 14.09.2003
    #529373 - 24.11.2004 21:14 [Re: pagane]

И аз пушех по време на двете си бременности, но пък децата си бяха съвсем в нормата откъм килограми - 3.250. Никога не ме е дразнил цигарения дим. Опитах да спра, но не можах. Мъжа ми, е лакар и като ме видя как се мъча без цигари ме посъветва да пуша, но по-малко и по-леки. Нямало смисъл да спирам сега, трябвало е поне 3 месеца преди забременяването за да се прочисти организма. Ама то тия неща не стават винаги по план Да се спрат цигарите по време на бременност е още по-вредно, организма си иска дозата никотин, от което страда плода. Алкохола е по-вреден от никотина.
Децата да чукна на дърво нямат никакви дихателни затруднения или други проблеми.
Пък аз винаги слушам мъжа си

пп. На второ четене на темата виждам, че мненията ни с теб са застъпени

--------------------
Абе, писна ми вече... искам да се возя на Маруся!

Пушачка гадна
Нерегистриран

Oт две кутии преди, до
    #540894 - 02.12.2004 01:51 [Re: pagane]

три цигари дневно - това можах да постигна с "волятя си" след като забременях...Искам да ви кажа, че съм непоправима пушачка и явно няма спасение. Едвам устисквам без цигари - защото за мен 3 на ден си е направо без, но ме гложди и се чувствам виновна - знам, че не трябва нито една, трябвало да се спрат съвсем и бла бла бла...А ето, че тук има пушили майки...А и си дръпвам от цигарките на мъжа ми...Изобщо не знам кое е по добре - да си дърпам от неговите по сто пъти на ден, или да пуша по три големи цигари от моите..Баси колко глупаво се чувствам. Моля кажете ми, колко наистина може да си позволиш да му се не види...Обичам да пуша, от тия случаи - тежките - съм....

V.I.P
куха лейка

Регистриран: 14.09.2003
Re: Oт две кутии преди, до
    #540941 - 02.12.2004 04:55 [Re: Пушачка гадна]

Бе палвай си като ти се допуши зверски, но не пий
Е, малко биричка не е кой знае какво

--------------------
Абе, писна ми вече... искам да се возя на Маруся!

netсat
otnesena

Регистриран: 12.04.2004
От: tam nqkude
    #540965 - 02.12.2004 07:23 [Re: pagane]

Да ви кажа и аз за цигарите и бременността.
Наскоро сестра ми роди. През цялата бременност пуши. Малкия на 34 дни разви бронхиална астма, иначе теглото при раждането му беше 100 гр под нормата (2,700), но това може да се обясни и с малкия си ръст и да го изключим. Обаче астмата на тази възраст... незнам, вие сте майки, сами разбирате какво е това. Непрестанно някой да бди до бебето, за да му даде апаратчето в случай на пристъп... Сестра ми спря цигарите естествено след инцидента, в момента не се е минало мн. време, но според думите й изобщо не й липсват, а самата тя се обвинява за глупостта, че не го е сторила когато трябва...
Определено си е индивидуално (братовчедка ми също си е пушила по време на бременността, както и сега, без каквито и да било последствия), ама заслужава ли си да поемаме риска?

--------------------
hello comuter, how are you?

pagane
езичница

Re: Oт две кутии преди, до
    #540967 - 02.12.2004 07:38 [Re: Пушачка гадна]

Не прекалявай.
Просто си изпушвай по една цигара, когато усещаш как ти става нервно и гадно от никотиновия глад. По-добре една цяла по-рядко, отколкото по няколко дръпвания...Нито глада засищаш, нито бебето пазиш, само съвестта си успиваш.
И най-добре мини на съвсем леки цигари - от дамските - тъничките

pagane
езичница

#540970 - 02.12.2004 07:57 [Re: netсat]

Ох, милото бебе.
Представям си какво й е на сестра ти...А и на всички край бебето.
Астмата обаче, съвсем не е задължително да е от цигарите. Знам майки-непушачки, чиито бебета също развиха астма. Номерът е, че димът, който предизвиква белодробни проблеми най-вече поради съдържанието на катран, а не толкова на никотин, при възрастните пушачи влиза директно в белите дробове. При плода вредните вещества влизат в кръвта чрез плацентата. Белите дробове на бебето в утробата не са подложени на директно "обгазяване".
Астмата е всъщност алергично заболяване.
Може да е предизвикана от всякакви алергени и цигарите на берменната пушачка да нямат нищо общо.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 11510

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.032 seconds in which 0.011 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.