ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Девора
спокойна

Регистриран: 18.11.2004
От: София
Re: Пушенето
    #541809 - 02.12.2004 14:12 [Re: netсat]

Моят племенник го приеха в болница на 3 месечна възраст с диагноза пневмония . В последствие се установи, че е развил астма. Майка му е пушачка, но по време на бременността една цигара не е изпушила. Просто, всичко е много относително.
Иначе, аз по принцип съм върла противничка на пушенето по време на бременност. Аз самата съм заклета пушачка, но докато бях бременна изобщо не съм пушила. И не мога да кажа, че "умирах за цигара". Напротив - при мен всичко беше въпрос на настройка. Прецених за себе си, че здравето на нероденото ми дете е по-важно от всичко за мен и рискът просто не си струваше. Но при всяка жена е различно.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Night Blooming Jasmine

Регистриран: 20.09.2000
От: чергарка
Re: Oт две кутии преди, до
    #542079 - 02.12.2004 15:33 [Re: Анонимен]

Още няма никакви положителни резултати, доколкото знам, колко точно е вредното количество никотин. Пък и всичко си е индивидуално - за теб може да е едно количество, а за мен - друго. Това което се знае със сигурност е, че никотинът е наркотик и оказва влияние на определени нервни центрове на бебето. Тъй че колкото по-малко, толкова по-добре.
Медицината не е точна наука и едва ли някой може да ти даде едноцначен отговор. Моята лекарка ми беше казала в началото, че бремеността не е болест, но все пак трябва да се съобразяваш с някои неща. Ти можеш да си прецениш най-добре. Прочети повече информация по въпроса, дай си оценка за плюсовете и минусите за всяко твое решение и действай. Аз бях също заклета пушачка, но спрях да пуша "cold turkey". Според мен не е безотговорно да запалваш по една или две или три цигари на ден. Безотговорно е да нямаш реална представа какви са рисковете и да махнеш с ръка, защото виждаш ли Марчето пушеше и дедето и е здраво, пък Пенка не пушеше и нейното е болно.... На мен такава логока ми се вижда доста повърхостна.

--------------------
Only dead fish go with the flow...

Пушачката гадна
Нерегистриран

#542723 - 03.12.2004 00:18 [Re: V.I.P]

А,пиенето го спрях. Това поне го мога, ама пустите цигари ме тормозят...

Пушачката
Нерегистриран

#542729 - 03.12.2004 00:24 [Re: pagane]

Да, аз пуша най-леките и мисля да мина на съвсем тънките - като клечки за зъби, макар че кой ли заблуждавам, ама хайде....Като си помисля, че се заричах "Ааа, аз като забременя, край, ще ги спра" - глупости, толкова съм разочарована от себе си, че няма накъде....

Гадната пушачка
Нерегистриран

#542732 - 03.12.2004 00:28 [Re: Night Blooming Jasmine]

Закачам се за теб, но искам да благодаря на всички за приятните постинги Да са ви живи и здрави дечицата и да ви носят само радости, е и по някоя и друга сладурска беля

tender™Модератор
барман

Регистриран: 14.05.2003
От: зад бара
    #543198 - 03.12.2004 11:34 [Re: Пушачката гадна]

Явно си е строго индивидуална зависимостта от цигарите.Аз ги спрях в мига, в който научих, че жена ми е бременна. Не заради мен, а заради нея.
Така й беше по-лесно да ги откаже и тя.
След това не пуших почти 5 години.
Отскоро реших пак да попушвам по малко, няма лошо.
Защото знам, че кажа ли "спирам ги", просто гася последната и пак с години мога да не пуша.
Въпрос на мотивация ли е, на някакво непристрастяване ли е, не знам, но при мен се получава лесно.

--------------------
На бармана всичко се (по)казва!

netсat
otnesena

Регистриран: 12.04.2004
От: tam nqkude
    #544150 - 03.12.2004 22:28 [Re: pagane]

Ох, мила, лекарите са й го казали. Тя затова и се обвинява така жестоко (майката повече би страдала, ако с нещо е навредила на детето си, отколкото самото страдание на детенцето (или поне повечето майки...)). Няма открити алергии до този момент, а и диагнозата е плаваща, както може би се досещаш за тази възраст... В една клиника й кажат едно, в друга - друго...
Колкото за вредата от никотина, тя е огромна за подрастващите, без изобщо да намесваме катраните...

--------------------
hello comuter, how are you?

Alfodur
Слушащ Хугин и Мунин

Регистриран: 09.12.2004
От: Асгард към Мидгард
    #560746 - 16.12.2004 05:12 [Re: pagane]

Пагане, жена ми роди съвсем скоро. Пушеше през цялата бременност. Като бъдещ баща, естествено изчетох къде що има написано и понеже беше много противоречиво проведох и няколко консултации с различни доктори /за всеки случай/. Това, което накрая ми се обясни напълно се припокрива с казаното от повечето от вас - по-вредно е рязкото спиране на цигарите, отколкото пушенето.
Роди ми се щерка. Да е жива и здрава - съвсем в нормите.
Въпроса, който повече ме вълнува, обаче е:
Какво мислите за пушенето и кърменето? Защото с жена ми, Докторката, други Доктори и сие загрижени все още не можем да постигнем консенсус. Аз лично съм притеснен от това, че жена ми си попушва и сега. Какво мислите по въпроса? Как е било при вас?

--------------------
Пътят е път, когато има сърце...

pagane
езичница

Регистриран: 09.07.2004
    #561106 - 16.12.2004 12:15 [Re: Alfodur]

Аз по специални медицински причини не кърмех.
Но понеже също бях чела доста, а и от всички консултации, които проведох, стигнах до извода, че пушенето по време на кърмене, за разлика от бременността, е много, много вредно.
Цялата работа е в това, че кърмата попива в себе си всичко, което поема майката. Само че вече го няма филтъра на плацентата.
Така че никотинът влиза директно в бебето.
Познавам жени, които пушеха по една-две цигари по време на кърмене, но непосредствено след като са накърмили, за да моеж в следващите три - четири часа организмът поне донякъде да се изчисти...
Май това е решението, особено ако жена ти е заклета пушачка...

ТЪРСЕЩА
ексцентрична

Регистриран: 04.01.2004
От: софия
    #561375 - 16.12.2004 14:24 [Re: Alfodur]

Както и Пагане вече каза-никотинът и катраните преминават в кърмата и стигат до бебето.И още нещо,не зная дали Вие знаете,когато една жена кърми трябва малко или много да с съобразява с това какво похапва и попийва.Давам пример-цитрусовите плодове,без значение- пресни или под формата на сок предизвикват колики...не е желателна и употребата на пикантни подправки....

Поздрав
ТЪРСЕЩА

--------------------
Доброто, което правиш днес,
Ще бъде забравено утре -
Въпреки това, прави добро!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 11510

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.