ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
kapitoliq
UncharteD

Регистриран: 03.11.2005
От: въд погледа
Re: Пушенето
    #1029775 - 07.11.2005 19:24 [Re: Анонимен]

Цитат:

Аз пък да ти кажа Unheard lullaby че твоето мнение е още по некомпетентно от това на анонимен,защото това да пуши една бременна жена съвсем не означава нищо!Пък и той/тя изобщо не говори за рязко спиране на цигарите.Достатъчни са и 3-месеца да не се пуши за да се изчисти организма.А що се отнася за тези които не са планирали бебе наистина си е голяма безотговорност,защото това да се правят деца не е детска игра и всички разумни хора биха го обмислили преди да го сторят.За тези които не го искат има достатъчно предпазни мерки-ако не знаеш.

Дам на чужд гръб и 100 тояги са малко .Какво лошо има в това да забременееш неочаквано . Планиране ,. Абе пич това тук да не ти е тото ? Днеска има - утре не . Нима мислиш , че организма е толкова просто устроен ? Пфу... От првата си бременност мога да ти кажа , че без да имам и капка проблеми със забременяването ми , това ми отне 6 скапани месеца . Сега разбираш ли ме ???? ИЛи ти си мислиш, че можеш да оплодиш някоя за един час с план-график. Казваш за цигарите , е аз пуших и имам жива и здрава дъщеря , както и всички тук . Успех с графика ти !

--------------------
Истината винаги е нещо крайно относително и почти изцяло несъстоятелно !

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  

Нерегистриран

#1181577 - 07.03.2006 13:06 [Re: kapitoliq]

Какъв планп-график бе мацко?И аз имам позната която от една година се опитва да забчременее,а не успява.Да,нищо лошо няма втова да забременееш пнеочаквано,но все пак планирано.Понякога опитваш в продължение на месеци ама не става,когато не го искаш само веднъж и хайде!Затава е добре да се помисли за цигарите-щом сте решили че искате дете-независимо след колко време ще стане-1-2-3 месеца."Аз пуших а имам жива и здрава дъщеря"Ами радвам се!Ама не го казвай така сякаш няма никакво значение пушиш или не,защото пушенето е порок,както и да го погледнеш и не е редно да се толерира особено при бременна жена.А, и още нещо се сетих!Двойки които пушат,по трудно забременяват.

Sol y Sombra
under construction

Регистриран: 12.03.2004
От: Червения килим
    #1182256 - 07.03.2006 20:11 [Re: kapitoliq]

Искам и аз да се включа с отговор, който не е насочен конкретно към теб (на теб от сърце желая лека бременност, леко раждане и здраво бебче!), а е по-скоро обръщение към пушещите майки.

Сигурни ли сте, че не сте нанесли вреди на децата си, които ще се проявят след години? Дори и да няма научни изследвания, които да го доказват, това не означава, че пушенето по време на бременността изобщо не уврежда плода. Медицината напредва постоянно (макар че и в момента по отношение на някои неща си е направо изостанала ) и току-виж след някоя и друга година докажат, че пушенето на майката залага бомба със закъснител в организма на детето. И без да го доказват, аз съм убедена, че не може да е другояче. Как ще се почувствате тогава? Не ви го пожелавам, разбира се, да не дава Господ, но според мен това е напълно реална опасност - откъдето и да го погледнем, пушенето не е естествен процес за организма, а напротив - вредно е. И още по-вредно би трябвало да е за крехкия, оформящ се организъм на детето. Да, има рискове всякакви - има и риск да ти падне саксия на главата, докато си вървиш по улицата. Но вероятността това да се случи е доста по-малка, отколкото да пострадаш или да причиниш страдание на детето си с цигарите. И си мисля, че няма смисъл да залагаме допълнителни капани на децата си освен тези, които така или иначе са им заложени заради замърсяването на водата и въздуха, химизираната храна, стреса, на който са подложени родителите им.

Не искам никого да обвинявам - и аз имам доста пороци. Ако при вас са цигарите, при мен е сладкото. Но съм убедена, че в името на здраво дете си струват всякакви жертви. А шокът, който организмът може би преживява от отказването на цигарите, за мен лично е по-малкото зло.

Редактирано от Galadriel (07.03.2006 20:13)

Night Blooming Jasmine

Регистриран: 20.09.2000
От: чергарка
    #1182265 - 07.03.2006 20:32 [Re: Sol y Sombra]

Ето и линк към изследванията, че пушенето на бабта води до астма при внуците поради промени в ДНК.

Science Daily

Smoking May Be Harmful to Offspring

--------------------
Only dead fish go with the flow...

TramposaBG

Регистриран: 22.08.2005
От: Мадисън, Уисконсин
    #1182612 - 08.03.2006 03:53 [Re: Sol y Sombra]

Много добре казано, Галадриел!Мисля че големият проблем е че в БГ здравето се счита за категория с 2 стойности--има го или го няма. Много по-точно е да се мисли за здравето като нещо, което непрекъснато трябва да поддържа--спорт, добра храна, непушене. Ама само заради това че децата се раждат здрави не значи че са предпазени в бъдеще. Но това вече е съвсем друга тема.

Glezlichka
глезличка

Регистриран: 07.07.2003
От: Другата България
    #1182616 - 08.03.2006 04:52 [Re: Sol y Sombra]

Напълно съм съгласна с теб и с всички, подкрепящи твоето мнение.

Още повече, че както писах в една тема, коя майка ще си признае, че е осакатила децата си?

--------------------
"The happiest people don't have the best of everything. They just make the best of everything."

Live simply. Love generously. Care deeply. Speak kindly.

Креми
най-миличка

Регистриран: 09.06.2004
От: Fort Worth,TX
    #1182687 - 08.03.2006 08:43 [Re: Glezlichka]

Е, тея жени направо ме разстреляха.Нямам думи, ама както се каза по-горе всеки си има глава на раменете.
За мен тровенето на бебето за да се задоволи никотиновият глад на майката е идиотско и егоистично.

Rhiannon
white wolf

Регистриран: 04.11.2003
От: Rivia
    #1183991 - 09.03.2006 11:00 [Re: pagane]

Първо да кажа, че когато се каже, че има риск от..., не означава, че последното ще се случи непременно, а че има рисков фактор.

Последни статистики сочат, че когато жената пуши, забременява по трудно, особено ако и партньорът и е пушач.

Пушенето по време на първите 4 месеца на бременноста (когато се образуват органите на бебето) може да доведе до недоразвиване на някои от тях.

Пушенето през останалото време от бременността може да доведе до раждането на дребно дете.

Бебетата на майки, пушили по време на бременността се разболяват 2 пъти по-често от астма в ранна възраст.

И само за сведение да ви кажа, че това заболяване е много страшно. Брат ми е астматик от бебе. Имало е множество случаи, когато родителите ми са били на работа (не са можели да ползват повече отпуски и болнични), брат ми - в много тежък пристъп - припада, а аз съм се молела на всички богове, чакайки линейката, ако някой ще си заминава, това да съм аз. Не можеше да играе с другите деца, защото и 10 метра тичане водеха до пристъп. Алергичен е на каквото се сетите от домашен и уличен прах, през цигарен дим, до полени и цъфтеж, включително на екзотични растения. Алергичен е и към гъби - от там пеницилинови лекарства. Като тръгна на училище му се подиграваха за помпичките и не искаше да ги носи със себе си, а те са жизнено необходими. Всяка пролет и всяка есен (до ден днешен - на 18 години е) го тъпчат с лекарства за алергиите, които освен всичко останало са непосилно скъпи. Да сега е по-добре. Много по-рядко прави пристъпи, но още не е израснал заболяването (това може да стане само ако не е наследствена атмата, какъвто е нашия случай).
Майка ми е сериозен пушач от 16-17 годишна. В момента пуши по около 2 кутии цигари на ден.

--------------------
"No word matters. But man forgets reality and remembers words." - Roger Zelazny (Lord of Light)

tender™Модератор
барман

Регистриран: 14.05.2003
От: зад бара
    #1810608 - 27.06.2007 16:02 [Re: pagane]

цък пак темата най-отгоре

--------------------
На бармана всичко се (по)казва!

miloto_to
с блуждаещ поглед

Регистриран: 05.01.2006
    #1815823 - 02.07.2007 15:41 [Re: tender™]

Много ме засърбяха пръстите да се изкажа и аз!
1. Аз съм бременна 29 седмица, не съм спирала да пуша, а бебо се развива даже със седмица напред
2. И мъжа ми пуши - спряхме да се пазим края на ноември - на Коледа забременях Без планиране и каквото и да било
3. Доктора ми се кара, че съм качила 14 кг до момента и то се кара сериозно, а не за това, че пуша
4. Майка ми е пушила по кутия и половина на ден - родена съм 3500гр, нямам нито една алергия, астма или каквито и да било проблеми със здравето (да чукна на дърво)
5. Спирала съм цигарите ей така - без причина и после съм пропушвала пак - сега не исках да ги спра - пуши ми се

Не мисля, че крайните мнения, от сорта на едва ли не "линчувайте бременните пушачки" са приемливи. Всяка жена усеща какво и кога е ок за нея. И да се вадят някакви трагични факти от ежедневието...ами да, случва се, дай боже да не се случва на никой нещастие с детето му, но се случва и на жени, които през живота си не са палили цигара.

Такаааа...май се изказах Айде сега кой ще ме линчува

--------------------
Don't bother...I'll be fine...

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 11511

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.033 seconds in which 0.013 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.