ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » ALL.BG » Относно all.BG

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
ТурисТ
заслужил ветеран

Регистриран: 19.04.2003
От: Гурково
Форумът - сито за характери?
    #572077 - 23.12.2004 23:33

Какво ни дава форумът?
Използва ли го всеки по предназначение?
Съобразяваме ли се с правилата в него?
Има ли неща, които искаме да променим и имаме ли възможността да сторим това без да разсърдим онези, които го поддържат, управляват...?

Аз лично съм от хората, които симпатизират на forum.all.bg! Тук много по-рядко се срещат хора, които са на това място, за да обиждат потребителите. Всеки има право да се отнесе сериозно или не към поставена тема, но ако е добра всички го оценяват и авторът й, а и останалите получават желаното.

Кога нещата излизат извън контрол?Кога и защо се получава разединение не само по обсъжданите въпроси в дадена тема, но и междуличностен конфликт? И винаги ли модератори и админи на форума са в състояние да вземат адекватно и правилно решение, когато ситуацията го изисква? Какво можем да направим, ако се чувстваме онеправдани по даден въпрос, ако в наша защита са не един и двама от форума?
Нима единствената ни алтернатива е да се подчиним на общото решение на админите и модераторите? Какви хора се избират за такива - а те трупат ли черни точки, кой следи дейността им и могат ли да бъдат заменяни? Дали понякога хората във форума не се третират според това дали "ни харесват" или "не са наш тип"?

Далеч съм от мисълта да получа отговори на всички тези въпроси. Но е интересно, че във форуми като този се създава едно общество, което бива отсявано по някакъв начин и се чудя, дали понякога не се изхвърля и ценното заедно с плевелите? Нормално ли е това?

--------------------
"... гора зашуми, вятър повее -
Балканът пее хайдушка песен"

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
sirDeath
топ идиот

Регистриран: 26.11.2004
От: дарк сайд ъф дъ муун
Re: Форумът - сито за характери?
    #572238 - 24.12.2004 01:20 [Re: ТурисТ]

Какво ни дава форумът?
Какво ни дава Интернет?
Какво е предназначението им?

Отговорът на тези и на още много подобни въпроси е един - ЗАБАВЛЕНИЕ! Преди всичко ЗАБАВЛЕНИЕ! Само и единствено ЗАБАВЛЕНИЕ!

Обаче, за съжаление забелязвам една тенденция в който и форум да вляза: много от пишущите братя и сестри живеят в тези форуми. Съгласен съм, че форумът е своего рода общество, но за много хора той е станал ЕДИНСТВЕНОТО общество. Прикрити зад анонимността на един ник, вдигнали около себе си бариерата на Интернет, някои хора са забравили напълно или почти напълно реалния свят със срещите с живи хора, разговорите, общуването. Живеят в това изкуствено общество, което са си изградили, започват да създават канони на поведение, измислят си законници и табута, изграждат си измислена ценностна система, гледат с лошо око на инакомислещите...

И забравят за основното предназначение - ЗАБАВЛЕНИЕТО!!!

--------------------
Those who remember the past are destined to live through It again

Bezprqkoren
neorientiran
**

Регистриран: 28.07.2004
    #572326 - 24.12.2004 08:35 [Re: sirDeath]

Да,вяра и религия е форум за забавленье

Sol y Sombra
under construction

Регистриран: 12.03.2004
От: Червения килим
    #572354 - 24.12.2004 10:05 [Re: ТурисТ]

Най-напред и аз искам да кажа, че в тези форуми се чувствам страхотно, намерих среда, каквато явно ми е липсвала в други форуми.

Цитат:

Кога нещата излизат извън контрол?Кога и защо се получава разединение не само по обсъжданите въпроси в дадена тема, но и междуличностен конфликт? И винаги ли модератори и админи на форума са в състояние да вземат адекватно и правилно решение, когато ситуацията го изисква?

За междуличностните конфликти: те възникват и в реалното общуване очи в очи, и във виртуалното, което всъщност си е съвсем реално, но му липсва прекия контакт. Когато се съберат различни хора на едно място, обикновено се получават междуличностни конфликти, защото всеки е различен, с различни разбирания, а и с различен маниер на общуване. Затова конфликтите са нещо нормално и за такива форуми.

За способността на модераторите и администраторите да взимат правилни решения: мод-овете и админ-ите са хора и личности все пак, което означава, че и те си имат индивидуални, субективни разбирания и предпочитания. Естествено, че положението им изисква по-голяма обективност (и повечето я постигат), но въпреки всичко не може да не се прокрадне и лично отношение тук-там. А понякога се получават и недоразумения или ситуацията просто не бива изяснена докрай, както според мен стана с банването на Мастъра. Но като цяло моето впечатление е, че модераторите и администраторите в повечето случаи взимат справедливи решения, които са полезни на форумите, а не обратното

ТурисТ
заслужил ветеран

#572505 - 24.12.2004 15:25 [Re: sirDeath]

Относно забавлението:
Цитат:

Живеят в това изкуствено общество, което са си изградили, започват да създават канони на поведение, измислят си законници и табута, изграждат си измислена ценностна система, гледат с лошо око на инакомислещите...

Ами Сър Дет - да, ти си прав! Но лично на мен, а и предполагам на други като мен няма да ми е особено приятно, ако някой ме нарочи и на всяка тема или на всеки мой постинг един и същ юзер пуска нещо, дето е съвсем в страни от темата и аз не мога да видя позицията на околните по даден въпрос тъкмо , защото някой шут е решил да се прави на интересен. Така, че правилата понякога е необходимо да ги има. Вярно е , че те не могат да се прилагат, абсолютно еднакво при всички случаи, но ако има изключения, затова си има модератори, които да се консултират (незнам дали така правят) по между си и вземат конкретно решение за по специалния случай!

Ако не съм те разбрал правилно и смяташ, че има смисъл да се доизясниш - пак опитай...

--------------------

ТурисТ
заслужил ветеран

#572509 - 24.12.2004 15:30 [Re: Sol y Sombra]

Цитат:

Естествено, че положението им изисква по-голяма обективност (и повечето я постигат), но въпреки всичко не може да не се прокрадне и лично отношение тук-там. А понякога се получават и недоразумения или ситуацията просто не бива изяснена докрай, ....

Ами лично аз смятам, че мод-oвете (не говоря за всички) , като овластени хора, абсолютно нищо не ги възспира понякога да си позволяват повече от онова, което им е разрешено - например по-лесно биха си позволили да избъзикат някого гадно, знаейки, че не са заплашени от банване.
Единственият случай, в който модератор може да напусне поста си е сам да пожелае да се оттегли.
В този ход на мисли бих предложил към всеки модератор да има прикрепени поне 5 обикновени потребителя, които да наблюдават дейността му и отношението му спрямо всички във форума и на всеки 6 месеца тези 5 обикновени юзера да решават, дали има нужда наблюдавания от тях модератор да бъде сменян или не.

Иначе излиза, че те могат да банват, а ние не можем да изразяваме нашето становище за това кадърно ли си вършат работата те или не.

--------------------

sirDeath
топ идиот

Регистриран: 26.11.2004
От: дарк сайд ъф дъ муун
    #572564 - 24.12.2004 17:02 [Re: ТурисТ]

Цитат:

Ами Сър Дет - да, ти си прав! Но лично на мен, а и предполагам на други като мен няма да ми е особено приятно, ако някой ме нарочи и на всяка тема или на всеки мой постинг един и същ юзер пуска нещо, дето е съвсем в страни от темата и аз не мога да видя позицията на околните по даден въпрос тъкмо , защото някой шут е решил да се прави на интересен. Така, че правилата понякога е необходимо да ги има. Вярно е , че те не могат да се прилагат, абсолютно еднакво при всички случаи, но ако има изключения, затова си има модератори, които да се консултират (незнам дали така правят) по между си и вземат конкретно решение за по специалния случай!

Ако не съм те разбрал правилно и смяташ, че има смисъл да се доизясниш - пак опитай...

обяснения second edition
опитвам:
Ще ми се да вярвам, че горните ти думи не се отнасят за мен. Ще ми се, ама колкото повече пъти го препрочитам, толкова повече у мен се надига чувството, че аз съм обекта (и субекта) на написаното. Е ся кво излиза - има във форума някакви маниакални индивиди, които преследват някого и го тероризират постоянно с писанията си. Залепили се за гърба им и паразитират.
Направих си труда да проверя всичките си мнения в този форум. От 54 (без това) само 5 или 6 са коментар на твои постинги или насочени към теб. Май имам проблем. Добре, че Центъра за психично здраве е на една крачка. Ще отида да се консултирам с някой специалист.
Защо си мислиш, че съм те нарочил?
И кое е в страни от темите?
Правел съм се на интересен.
Прегледай ако обичаш само темата за форумната среща във Варна на 28.12. и помисли пак кое е он-топик и кое - офф-топик. И кой се прави на интересен с пилета, огньове, гробища, вуду и т.н.
Дотук по тази тема.

Сега малко за модераторите и модерирането:
Какви са те?
Ами много просто - обикновени юзъри, обаче с малко повече права от останалите. Би трябвало да са такива, които имат достатъчно време да поддържат поверените им форуми, доказали са, че са обективни, не допускат личните отношения да се смесват със задълженията им по поддръжка на форума... обаче дали е така? Нямам достатъчно наблюдения за този форум, но това, което разбрах по случая "Мастър" ме навежда на мисълта, че тези, които са му сложили бан са били водени по-скоро от някакви лични мотиви или внушени такива. По дяволите, ако някоя самозабравила се лелка, към която съм безразличен, ме засипе с лични съобщения с подобна тематика, жална й майка.

Иначе си прав, че юзърите трябва да са коректив на дейността на модовете и работата на последните да е насочена изцяло в защита правата на потребителите. Питам аз: Погрижи ли се някой за правата на Мастъра? Няколко плахи запитвания "Защо", скръцване със зъби от страна на модераторите и точка. Защо? Нали сме/сте едно общество? Ако това общество не се погрижи за членовете си кой тогава?

Относно идеята ти за супервайзъри на модовете:
Идеята, поне според мен е добра, но защо пак тези ограничения? Как ще се определят тези петима "съдебни заседатели". И защо веднъж на 6 месеца. Нека всеки да има право по всяко време да поиска обсъждане дейността на определен модератор, да се чуят колкото се може повече мнения и да се вземе някакво решение.
Имам честта да съм модератор в един друг форум и смея да твърдя, че отговарям на изискванията посочени по-горе.
Един конкретен пример: На едно момче от форума бяха му публикували снимката без негово съгласие. Махнах я. Но преди това се консултирах дали да го направя на лични съобщения с 10 различни потребители (не модератори и не админи). И всички те (с едно изключение) ме подкрепиха. Теб питаха ли те, когато сложиха бан на Мастъра? Някой питаха ли го изобщо???

Олях се от писане. Дали изобщо някой ще си направи труда да прочете това? Май само ви отнех времето...
Отивам да се самонакажа с посещение при родителското тяло. Все пак е Бъдни вечер.

Весели празници на всички!
И както обича да казва любимото ми момиче:
АЙ ЛАВ Ю ПИЙПЪЛ!!! ОЛ ЪВ Ю!!!

--------------------
Those who remember the past are destined to live through It again

libra

Регистриран: 20.02.2003
    #572671 - 24.12.2004 21:11 [Re: Bezprqkoren]

Такъв ли е форум Вяра и религия?
Я пак си помисли..

--------------------
Libra

libra

Регистриран: 20.02.2003
    #572673 - 24.12.2004 21:19 [Re: ТурисТ]

Защо тази тема е тук в Психология?
Не следя редовно всички форуми, но мисля си има правила, които е необходимо да се спазват от всички.Освен това има и неписани правила за коректност.
Що касае модераторите, аз също съм модератор и ме предложиха и избраха хората тук.За какво е целият този шум Туристе?

--------------------
Libra

ТурисТ
заслужил ветеран

#572922 - 25.12.2004 10:53 [Re: libra]

Цитат:

Защо тази тема е тук в Психология?

Започнах темата от там, че се опитвах да си обясня, кое разединява хората във форума и защо те се карат понякога по между си! Реших, че това е психологически проблем и затова не я пуснах, нито в Говорилня, нито в "Относно all.bg"

Цитат:

Що касае модераторите, аз също съм модератор и ме предложиха и избраха хората тук.

Aз имам основание да смятам, че не всеки от настоящите модератори е одобряван от достатъчен брой потребители, за да заема поверения му пост, но никой не надига глас срещу него, защото знае, че който трябва да го чуе - просто няма да го направи!

Цитат:

За какво е целият този шум Туристе?

Шумът е , за да може да се кажат нещата ясно и от мод-ове и от юзъри!

П.П. Сър Дет ще ти отговоря, но по-късно.Просто изчаквам и други да се изкажат евентуално!

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 2634

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.