ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Разни » Съвети

Страници: 1
Tirtirlin

Регистриран: 17.09.2002
Въпрос за съчми
    #570480 - 22.12.2004 17:50

Питането ми е е за градацията на точностите .
Има съчми G-10,G- 20, G- 40, G- 60, G-100 Знам ,че това са класове на точност ,но не знам какви параметри съдържат.Също така от това следва че не знам и кои са по точните,тоест в каква посока е възходящата градация на по добрите съчми G-10 или G-100 .

Нещо таблица ? нещо?

ПП.Абе питах в клуб Машиностроене в Дира ,но нещо мълчат, глухо и страшно.........А ми е важно.

ПП.Говорим за лагерни съчми Chrome Steel Ball

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Knopper

Регистриран: 23.09.2002
От: София - Запад
Re: Въпрос за съчми
    #572266 - 24.12.2004 03:01 [Re: Tirtirlin]

Никой не ти е отговорил, защото такова животно "съчми" няма. Пише се "сачми".

Tirtirlin

Регистриран: 17.09.2002
    #572358 - 24.12.2004 10:16 [Re: Knopper]

Цитат:

Никой не ти е отговорил, защото такова животно "съчми" няма. Пише се "сачми".

Заяждаш се ! Ако пуснеш търсачката Google ,ще видиш че и съчми, и сачми се употребява и то в медии където би трябвало да са наясно както с произхода,така и с правописа на думата.Навярно е турцизъм.Не случайно съм постнал и английският вид на наименованието "Chrome Steel Ball"

Не отговарят щото не знаят.Снощи разговарях с представител на фирма за лабораторни измервателни уреди /уреди за мерене на твърдост,на клас на грапавост,на издръжливост на опън ,и всичко което е възможно да се мери,примерно жилавост -уреда пуска сачма и оптически заснема отскока и ,и така определя еластичноста на повърхноста ,и тнт...../
Та той също не е в час по тази доста специфичва материя.
Аз ще разбера ,щото ми се налага да го разбера ,но не съм подхванал с необходимата сериозност.На няколко места в България разбират от сачми Едното е единственото място където някога са се произвеждали сачми -затвореният цех за съчми на ВМЗ в карловското село Богдан ,работещият цех за лагери в Калофер купен преди две години от SKF ,и един търговец от Плевен /мисля фирма "Нибора" ,но ся не ми се мисли че ми е ужасно следбанкетно / който единствено вняся широка гама от стандартните размири сачми и ролки.
Навярно! невярното написване на думата сачма ,като "съчма" яко те е подразнило ? Извинявам се за което!
Сачмаллия съм ,и мноо сачми ми се мяткат из/в главата Ще ми се да ги разуча.Да ги класифицирам
А ти кво ще кажеш за сАчмите ? Или друго пък? Абе кажи нещо щото май ората ги занема. Пия едно, литрово кафе ,но немога да неутрализирам всичко дето ми остави в главата /при сачмите/ пиршеството.Мноу труден тоя живот ве!Протестирам!
Много маси ,мноо празници! Протестирам !Сачмите ми тежат в главата!Протестирам!

Aли

Регистриран: 21.10.2004
    #572385 - 24.12.2004 10:58 [Re: Knopper]

Готви се за по-труден бой - коледно плюскане.
Това е. Животът е борба. Преди ядене - със глад. След това - със сън.
А за съчми ще говорим после.

Knopper

Регистриран: 23.09.2002
От: София - Запад
    #572446 - 24.12.2004 13:01 [Re: Tirtirlin]

Прав си. Преди да ти напиша тук предишната забележка пуснах и двата варианта в Гуугъл като за "съчми" излизат 117 страници, а за "сачми" - 730. Ако приемем, че грамотността все още преобладава на Земята, то следва да заключим, че правилното е "сачми.

Хаха, забележи какъв е първият резултат за страница като се напише "сачми"
Пенис ринг със сачми Oriental Love Ring: Sexshop. ... ех този Гугълбот какви ги върши.

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1022

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.021 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.