ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Женски клуб

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
RosaBianca
член

Регистриран: 04.02.2003
Как безпроблемно да си изсветля косата? СПЕШНО!!!!
    #59885 - 10.02.2003 03:59

Здравейте момичета. Помагайте, че лошо ми се пише. За нова година, малко преди празника, реших за по-свежо да си боядисам косата в малко по-различен цвят и реших да я потъмня с 1-2 тона. Така вместо кестеняво си купих тъмно кестенявия цвят на RUBELLA. Не го купувайте!!! Косата ми вместо тъмно кестенява стана чисто черна и то неестествено черна и изобщо не подхожда на тена ми. Вече месец и половина чакам да се поизмие от тази прокоба, но уви стои си и не мърда. Отдолу започнаха да ми се появяват участъците посивели коси (тъй като косата ми расте), но боята изобщо не се измива. Говорих с фризьора ми и той каза, че единственият начин е да се изсветли с перхидрол, но това щяло да изгори косата ми, тъй като тя и без това е суха и твърда. Бих се прежалила, само за да махна този ужасен цвят, но за съжеление не разполагам с време. В началото на март отивам в чужбина при приятеля ми и никак не ми се ще да ме вижда в този вид. Ако имате някакви изпитани идеи, казвайте. Не жаля средства. Благодаря предварително.

--------------------
Dum spiro spero.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Begemot
новак

Регистриран: 06.01.2003
Re: Как безпроблемно да си изсветля косата? СПЕШНО!!!!
    #59889 - 10.02.2003 04:22 [Re: RosaBianca]

zashto ne opitash da ja podstrijesh po njakakuv moderen nachin i da i napravish njakakvi svetli kichuri
moje da budat rusi , moje da sa drug tshvjat
az imah lilavi za nova godina

RosaBianca
член

#60072 - 11.02.2003 01:55 [Re: Begemot]

Със сигурност ще я подстрижа, но каквито и кичури да направя, те твърде зле ще контрастират на това отвратително черно (освен това има ли цвят, който да може да покрие този цвят??). Ако пробвам с лилаво, щефът може и да ме уволни. Професията не ми позволява да правя налудничави експерименти с косата ми. Освен това остава проблема с участъците посивяла коса. Само да имаше някакъв начин да я изсветля без да я изгоря, за да мога след това да я боядисам в светло-кестеняво.....
Иначе ми остава да чакам, а през това време ще се изредят поне 5 нюанса върху скалпа ми

--------------------
Dum spiro spero.

Begemot
новак

Регистриран: 06.01.2003
    #60175 - 12.02.2003 01:39 [Re: RosaBianca]

az bih improvizirala taka:
podstrigvam se lekichko , kolkoto da i dam forma

slagam njakava mahagonova boja , hem da mi bojadisa korenite (v tvoja sluchai sa sivi), hem da mi pootshveti chernoto i da mu dade njuans i bljasuk

taka kakto mi opisvash kosata si , njamash mnogo izbor

ostava da otidesh i da se izrusish , no ot cherno mnogo trudno stava ruso
nai-mnogo da stanesh ...rozova , koeto se sluchi vednuj na sestra mi i na mene lichno strashno mi haresa , no ti imash i drugi suobrajenia

za Sveti Valentin shte imame party v slujbata na muja mi , a puk az se chudja kakuv tshvjat chorapi da sloja na cherna roklja i sreburni bijuta

imash li ideja?

Белонога
IMAGINARIVM

Регистриран: 03.05.2001
От: FINIS TERRAE
    #60185 - 12.02.2003 01:58 [Re: RosaBianca]

Защо са ти кучури, че и светли... на красива черна коса?!
По-добре би било да си направиш махагонови или ярко червени кучури тук-там и толкоз. И не я боядисвай в кестеняво... прекалено е отегчително. Ама, вярно... все не сме доволни, с каквото имаме. Имам приятелки мулатки, които дават луди пари да си изправят ситните къдри и да се избелват. Русите, пък... не излизат от солариумите, с риск да се обсипят с лунички и рак на кожата. Ей... не мирясваме и това си е!
Я, да ви питам: при вас правят ли вече бързо студено от това дето само ти сипват някаква течност, сушат те, слагат ти пяна и толкоз? (Не се стряскайте... не понасям фризьорниците, та ако съм с около 100 години назад във времето не се чудете, моля!)

--------------------
"Всичко живо е родено от любов и любовта крепи го живо!" Лопе де Вега

Ия.
самодива

Регистриран: 02.05.2001
От: Варна
    #60186 - 12.02.2003 02:30 [Re: Белонога]

Белонога, ти още ли си с кичури? Аз се отказах, след като ти ме светна, че после става грозно като израсте косата и трябва пак и пак да правя кичури и накрая да си забравя естествения цвят на косата - благодаря ти! А какъв е този нов метод на къдрене, щото и аз като теб рядко влизам във фризьорски салон?
За по-горния постинг - нали има /почти във всички серии боя за коса/ специални обезцветители, които се нанасят точно с такава цел - за да ти "падне" нанесената боя, т.е. да си останеш с естествения цвят на косата и след това да се боядисаш с каквото искаш /моя приятелка беше ползвала такъв от френските серии - май на "Лаборатоар Гарние" беше - не съм сигурна обаче/.

--------------------
Ти знаеш ли, че аз знам, че нищо не знам?

RosaBianca
член

#60223 - 12.02.2003 06:58 [Re: Begemot]

Ако имаш предвид чорапогащник - според мен трябва да е телесен цвят. Черна рокля, черни чорапи...остава и косата да си направиш като моята и ще заприличаш на вдовица

--------------------
Dum spiro spero.

RosaBianca
член

#60225 - 12.02.2003 07:11 [Re: Ия.]

Това за обезцветителите трябва да го проверя. Не знам дали Rubella разполагат с нещо подобно. Благодаря за идеята. И все пак нещо ме кара да се съмнявам, че има ефект от тези обезцветители - тъй както вече определено съм сигурна, че тъмно-кестенявият цвят на Rubella е чисто черен. Как да им вярваш. Обезобразиха ме за Нова Година, Свети Валентин, а тъй както е тръгнало и за Осми Март. Мамичката им

--------------------
Dum spiro spero.

Белонога
IMAGINARIVM

Re: Впечатлена съм!
    #60256 - 12.02.2003 12:26 [Re: RosaBianca]

Откъде да си намеря такава боя (дето да ми държи цели 3 месеца! ), понеже впечатленията ми са, че отпреди 3-4 год. така са ги изчислили, че цветовете и блясъка им изчезват за около 3 седмици, така че да ти се налага да се боядисваш всеки месец (ползвам предимно Лореал, обаче съм пробвала десетки... и все тая). Знаят как да ни смучат кръвчицата... това е, дами!

--------------------

Белонога
IMAGINARIVM

Re: Привет,
    #60259 - 12.02.2003 12:40 [Re: Ия.]

мила Ия,
разбира се, че не съм с кичури отдавна (в общи линии не толкова давам съвети, колкото разказвам впечатленията си, съвсем незадължаващо ). Експериментирах с червеникави и рижави гами напоследък, понеже около година не ме хващаха. Сега, пък, така са ме хванали, че не ме пущат , обаче ще ги гоня... ако ще и да е бавно, но славно!
За нещастие така и не си спомням съвсем цвета на собствената си коса... а, и не бях чувала за тези обезцветители, с които пада боята, но това е суперидея! Много ти благодаря! (Е, това е резултатът от алергията ми към фризьорските салони - дори ако ми се наложи да отида, си запушвам напълно ушите, понеже ме изкарва извън нерви /клюките настрана/ като започнат да се опитват да ми пробутват шампоанчета, ампулки, балсами и пр. И все си оставам непросветена).
Впрочем, навремето се бях специализирала в самостоятелно къдрене, та ако наистина продават такива чудновати течности... направо си отварям алхимично отделенийце в мазето и започвам да бъркам в стъклениците!

--------------------

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 7660

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.039 seconds in which 0.025 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.